Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mi lett a menszeszemmel?!

Mi lett a menszeszemmel?!

Figyelt kérdés

Áhh gyerekek elvagyok keseredve, valaki adjon nekem magyarázatot mi van velem! A menszeszem világ életemben 30-33 napra jött meg, nálam ez a normális, a megszokott, néha becsúszik hogy 35. napra jön meg de még az se volt vészes. Idén már volt egyszer hogy 54 napra, és egyszer hogy 44 napra jött meg, de aztán mindig visszaállt a ~33 napra! Most képzeljétek el, majdnem 2 hetes késéssel, hétfőn megjött a menszeszem, 42 napra. És keddre elmúlt!!! Elképzelni nem tudtam mi történt. Már kezdtem beletörődni hogy az ehavi menszeszem ilyen kurta furcsa lett, erre most, fél órája!!megint megjött! A WC-n vettem észre nem hittem a szememnek! Most akkor mi van? Mással is előfordult már? Nem stresszelek, nincs semmi bajom, amire tudok gondolni: nagyon rosszul viseltem az elmúlt hetek forró napjait, szóval a melegre tudnám fogni, meg arra hogy van túlsúlyom de hát már fogyózni is elkezdtem és egészségesen étkezek, 1 hónap alatt 5 kiló le is ment, soha életemben ennyi zöldséget gyümölcsöt nem ettem mint mostanában! Szóval teljesen tanácstalan vagyok!

22L


2009. máj. 28. 15:38
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

A fogyókúra is megzavarhatja ám a dolgokat!

De ha ennyire aggódsz, tuti választ úgyis a nőgyógyász tud mondani.

2009. máj. 28. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
86%
A hirtelen súlyvesztés is lehet az oka.
2009. máj. 28. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Ez a fogyókúra tuti nem zavart be, ugyanis csupán annyi történt, hogy csoki helyett gyümölcsöt, csipsz helyett meg zöldséget eszek, semmi más drasztikusat nem változtattam, és nem hiszem hogy a zöldség meg a gyümölcs okoz mneszesz kimaradást különben akkor nem enne senki....


oks hogy nőgyógy ad majd választ de azért írtam ide hogy először tőletek kapjak választ!

2009. máj. 28. 15:54
 4/10 anonim ***** válasza:
80%

Lehet, hogy valami hormonális oka van a dolognak. Ez nem túl szerencsés ha ennyire össze vissza jön meg. Anyukámnak van ilyen aki már túl van az 50-en, a te korodban ez nem egészséges! Persze a fogyókúra is befolyásolhatja, hogy mikor jön meg, de ennyire nem! Nem gondoltál rá, hogy fogamzásgátlót szedj? Az talán helyre állítaná!

Én azt javaslom mindenképp nézesd meg magad egy dokival, mert bármi állhat a háttérben!


Minden jót!


20/L

2009. máj. 28. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem mindenképp menj nőgyógyászhoz, csináljon egy kivizsgálást.

Valószínűleg hormonproblémák miatt van, lehet hogy egy fogamzásgátlóval megoldható. De lehet valami más tabletta lesz hatásos.

Mondd meg, hogy vizsgáljon meg rendesen, mert komolyabb dolgok is okozhatják. De ennek kicsi az esélye.

2009. máj. 28. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Hát nem könnyítitek meg a dolgom, soha nem voltam még nődokinál...
2009. máj. 28. 16:20
 7/10 anonim ***** válasza:
42%

Mostanában ritkábban lehet peteérésed, ezért van az egy-két napos vérzés. Nem a 30-33 nap gond, az oké, hanem ami ennél később jön meg.

Minden reggel ébredéskor, még az ágyban fekve kellene mérned a testhőmérsékleted, hüvelyben (van aki szerint a hónaljban is elegendő, de szerintem ott kevésbé pontos). No és felirnod a mért értékeket. Amikor a ciklusod közepén vagy akkor ha van peteérésed, a testhőd megemelkedik a korábbi napokhoz képest, és egy-két napig fenn marad 37C körül, majd újra lemegy. Ha ritkábban van peteérésed és babát szeretnél, akkor azokon a magasabb hőmérs.-es a napokon kell akcióznotok a pároddal. Egyébként a dokival együtt kell eldöntenetek, hogy mennyivel ritkábban jön meg, mint ahogy ez elvárható lenne, és bele kell e avatkoznia, vagy sem. Lehet, hogy pár hónap múlva visszaáll. Lehet, hogy általános kivizsgálásra küld, pl: pajzsmirigy, vérszegénység irányába.

Ha az új étrendedben volt elegendő fehérje és nem éheztél, akkor az nem okozhatta. Szóval irány a doki.Az ultrahanggal láthatja a petefészkeidben, hogy készülődik-e valamelyik tüszőben pete és a méhnyálkahártyád melyik fázisban van. Ezek mind tájékozódási pontok a számára a diagnózishoz.

2009. máj. 28. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
62%

16.27-es vagyok. Most olvastam, hogy még nem voltál nőgyógyásznál. Hát igen az első a drukkos. Olyat keress aki szimpatikus, mert ha már a külseje miatt is elmenekülnél akkor a vizsgálatnál még jobban fogsz görcsölni. Gondold ki, hogy férfi vagy nő lenne a szimpatikusabb. Ha férfi akkor fiatal, vagy inkább idősebb. Mond meg neki, hogy először vagy nőgyógyásznál és kéred, hogy legyen erre tekintettel, mert nagyon izgulsz. Ird le a vérzéseid idópontjait és hogy mit akarsz megkérdezni. A fogamzás gátlók beszabályozzák a ciklust, de a legtöbbjük éppen a peteérést foga vissza és amikor abba hagyják lehet, hogy úgyanúgy visszatér a ritka menstruáció.

A hüvelyi ultrahang nem kellemetlen és nagyon sok mindent látnak vele, a hasi meg egyáltalán nem kellemetlen, hacsak nem vagy nagyon csiklandós.

2009. máj. 28. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Huhh köszönöm a kielégítő és részletes választ!! Még átkell gondolom ezt az egészet, annyira nehéz elmenni, olyan kiszolgáltatott érzés még csak belegondolni is.


Amúgy: elmúlt a menszeszem, ennyi volt, egy délutánig tartott!!! :(

2009. máj. 28. 21:15
 10/10 anonim ***** válasza:
75%
22 évesen már ettől függetlenül is illett volna nőgyógyászt felkeresni, de ha eddig nem, hát akkor most itt az ideje! A vérzészavarok kivizsgálást igényelnek, mert sok minden okozhatja, és egyáltalán nem biztos hogy magától helyrejön. A vizsgálattól pedig nem kell tartani, nem fáj, a fogászat ennél sokkal rosszabb..
2009. máj. 28. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!