Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Első tampon? Hogyan? Lehet...

Első tampon? Hogyan? Lehet már 13 évesen? Menstruáció és strand? Van olyan betét vagy tampon ami közepes menszivel egy napig is kibírja?

Figyelt kérdés
13 éves lyány vagyok:)
2009. máj. 28. 15:59
 1/9 anonim ***** válasza:
72%

A strandot (mármint, hogy vízbe menj) mensturáció idején fertőzés veszély miatt nem javasolnám, mint ahogy azt sem, hogy akár tampont, akár betétet ne cserélj egy egész napig.

Értem én, hogy kényelmetlen, de sajnos meg kell tanulni úgy tervezni, hogy ezeken a napokon higiénikus környezetben legyünk.

Szerintem már használhatsz tampont, csak kezd valami kisebb mérettel. Ha nem jól helyezted fel, azt érezni fogod. :)

2009. máj. 28. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszodat!
2009. máj. 28. 16:09
 3/9 anonim ***** válasza:
90%

Nincs, és nem is szabad egy napig bent hagyni a tampont, és a betétet is érdemes cserélni,a fertőzésveszély miatt.


13 évesen, ob mini comforttal próbálkozz, ha először próbálod, a menstruációd 1. napját javaslom, akkor a legerősebb, könnyebb feltenni (a dobozban lévő tájékoztatón, érthetően le van írva, hogy kell felhelyezni).


A tampont is érdemes cserélni3-4 óránként, a vérzés erősségétől függően, lehet, hogy csak 1-2 órát bír az első nap. A tampon nem szív többet mint a betét, csak kényelmesebb, higiénikusabb megoldás a nehéz napokon.

2009. máj. 28. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Én olyan 14-15 évesen kezdtem el, szerintem sokkal kényelmesebb, mint a betét. viszont sok nőgyógyász mondja, hogy vannak olyan nők, akik érzékenyek rá.

Azonban sem betét, sem tampon nincs olyan, amit nem kell egy napig kicserélni! Ráadásul WC-re amúgy is elmész egy nap többször is! Ha a tampon először nem megy, akkor pár hónap múlva próbáld újra. Barátnőm is így csinálta.

2009. máj. 28. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
köszike:) örülök h 1 óra alatt szinte mindenre választ kaphatok :D
2009. máj. 28. 16:15
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Tampont már az első menstruációtól is használhatsz. Válaszd a legkisebb ob-t például. Nem tudom pontosan melyik az, mert és normalt és supert használok, de valami light flow vagy hasonló azt hiszem. De a hátoldalukon van egy táblázat ott fel van tüntetve milyenek vannak, vagy a weboldalon is megnézheted.

Leírás lesz a dobozban. De nem nehéz. Kezet mosol, kibontod, meghúzod picit a szálat majd felhelyezed. Ameddig az ujjaddal tudod és nem fáj. Amikor már nem érzed akkor van jó helyen.


Strandra nem ajánlott menni ha éppen megvan, de állítólag tamponnal lehet. De nem egész napos strandolás csak keveset bír ki a tampon... és fertőzést is elkaphatsz így. Én nem ajánlom. Lehet menni strandra máskor is, vagy lehet szórakozni úgy is, hogy nem mész a vízbe max a lábadat lógatod bele, vagy napozol, eszel fagyit stb.


A legtöbb tampon és betét nem bírja ki egész nap, sőt cserélni is kell, mert komoly fertőzésed lehet!

Ha nagyon megvan 3-4 óránként minimum cseréld. Ha annyira nincs akkor lehet 5-6.


Gondolom a suli miatt is kérdezed. Én úgy csináltam ott, hogy reggel betettem egy tampont és egy betétet. Napközben (olyan fél12-12 körül) a tampont kivettem. Másikat nem tettem be, mert iskolában nem tudtam rendesen kezet mosni előtte. Így még azt a 2-3 órát kibírtam a betéttel, mert az ugye előtte nem lett olyan. Aztán itthon kicseréltem azt is.

Így kitart egész nap és nem nagyon van vele gond. De cserélni mindig kell, akkor is ha nem telik meg mert ott (ebben a nagy melegben főleg) akár fél óra alatt is szaporodhatnak a bacik.

2009. máj. 28. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha már sikerül felhelyezned a tampont, akkor nem lesz olyan nagy gond suliban sem a menstruáció! Mert a zsebedben akár 3-4 tampon is elfér.
2009. máj. 29. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Igen, a suli miatt kérdeztem :)

köszike:)

2009. máj. 30. 17:09
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

szia!

egyetértek az előttem szólókkal,a tampont különösen körültekintően kell kezelni,rendszeres csere,tiszta kéz...vigyél magaddal higikendőt,ha nem lenne alkalmad kezet mosni előtte,nehogy elkapj valamit!

és annyit tennék hozzá,hogy szerintem a light days ob-ből sokkal jobb választás,a mini az szibte semmi szerintem.átmrérőre ugyan akkora,csak hosszab

2009. jún. 27. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!