Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » PCO-t állapított meg nálam a...

PCO-t állapított meg nálam a nőgyógyászom 18 éves vagyok és máris meddő?

Figyelt kérdés
19 éves leszek a párommal már fél éve rajta vagyunk a picin mert mindenki nagyon várja már és mi is mindennél jobban szeretnénk elmentem nőgyógyászhoz és sok-sok cisztát talált a méhem mindkettő oldalán azt mondta pco és hogy csak akkor mütenek meg ha babát szeretnék. A műtét után sikerülne teherbe essek? Hogy lehet hogy meddő lettem ilyen korán?
2012. jan. 28. 21:55
 1/10 anonim ***** válasza:
Volt cukorterhelésed? Inkább endokrinológushoz kérj beutalót, lehet a methformin kezelés segítene a problémán ha inzulin rezisztenciád van.
2012. jan. 28. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Nem vagy meddő! A Nők Lapja fórumán találhatsz sorstársakat, ott majd tudnak neked segíteni.
2012. jan. 28. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat! Csak kicsit kivagyok mindenhol az olvasom hogy milyen nehéz teherbe esni pco-val én meg akárhogy próbálkozom ha rágörcsölök ha nem egyszerűen nem jön össze. Akkor elmegyek endokrinológushoz aztán majd kifaggatom mi a legjobb megoldás.. :(
2012. jan. 28. 22:14
 4/10 A kérdező kommentje:
még azt esetleg valaki megtudja nekem mondani hogy az endokrinológusnál pénzbe kerül a vizsgálat vagy úgy működik mint a maszek nőgyógyász az Örsvezérterén?
2012. jan. 28. 22:20
 5/10 anonim ***** válasza:
SZTKban ingyenes csak sokára kapsz időpontot. És csak beutalóval mehetsz, azt nem tudom hol van számodra megfelelő szakorvos ahova tartozol.
2012. jan. 28. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
A maszek az magán, a magánnál fizetni kell. Egyszerűbb, ha a háziorvosod irányít az endokrinológushoz, ami így szintén TB alapon megy. Addig pedig szexeljetek, de rágörcsölés nélkül. :)
2012. jan. 28. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
köszönöm aranyosak vagytok :)
2012. jan. 29. 12:10
 8/10 anonim ***** válasza:

Fél éves kapcsolatban, 18 évesen végiggondoltad ezt?

Egyébként nem lesz lehetetlen teherbe esned, de egyszerű sem lesz a pco-val.

2012. jan. 29. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Utolsó! Fél éve próbálkoznak a babát összehozni.

Hármas kezelés a pco lényege: gyógyszer, diéta és sport. Nem kell neked műtét, ha betartod a hármas kezelést, akkor felszívódnak a ciszták és lesz peteérésed. Nekem voltak cisztáim, mégis sikerült összehoznunk a babát.

Endokrinológushoz menj, csinál terheléses inzulinvizsgálatot, kér hormonvizsgálatot és majd mondja, mit csinálj.

Nem kell azonnal kés alá feküdni, megterheli a szervezeted és nem biztos, hogy jót tesz a petefészkeidnek.

14 hetes pcos kismama

2012. jan. 30. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 1990.01.26 ***** válasza:
Kedves Utolsó Válaszoló! Irnál nekem bövebben a diétáról? Én 22éves vagyok,PCO-t diagnosztizáltak nálam kb fél éve. 2hete késik a menzeszem. Szted terhes lehetek? Én is szeretnék picit,de még nem jött össze:-( Elöre is köszi a segitséget!
2012. febr. 4. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!