Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » 4 év után most állt be a...

4 év után most állt be a menstruációs ciklusom. Jó egy éve élek nemi életet, volt hogy nem használtunk gumit. Voltam fél éve kb. nőgyógyásznál tablettáért, de mivel nem állt be nem írhatott fel. Most már kaphatok fogamzásgátlót?

Figyelt kérdés

Ez már a 4. rendszeres menzesezm, most már tutira beállt?

Nagyon kellene a tabi, nem kellene parázni folyton.. Ebbe a hónapba töltöttem be a 16ot, most már felírhat, ha mindent rendben talál, igaz?

Rosszindulatú megjegyzéseket, válaszokat nem kérek, köszönöm!

16/L


2012. jan. 29. 11:59
1 2
 1/17 anonim válasza:

A jó egy év alatt előfordult, hogy nem használtatok gumit? Az ilyen 15 éves kis buta libák írják tele az oldalt azzal a kérdéssel, hogy: terhes vagyok????

Na, de hogy választ is kapj a primitív kérdésedre: vonszold el magad a nőgyógyászhoz és kérdezd meg őt!

2012. jan. 29. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:

Érdekes, hogy azért nem adott mert még nem állt be, ugyanis kifejezetten azért is szokták adni, hogy beálljon. (Lehet hogy a korod miatt nem adott?)

Szerintem ha most elmész, adni fog. (Vagy ha nem, keress egy másikat.)

A védekezést meg jól gondold meg addig is: egy új élet az komoly dolog, még ha most nem is így gondolod. (Akkor is, ha megszülöd, és akkor is ha el akarod vetetni.)

2012. jan. 29. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
És a fog.gátló nem fog megvédeni a nemi betegségektől...Attól csak a gumi óvszer véd meg...
2012. jan. 29. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

2 éve ezzel a fiúval vagyok együtt, nincs semmilyen betegsége.. amugy a fogamzásgátló műi ciklust alakít ki, az nem azt jelenti, hogy "beállítja" a valódit.. korom miatt sem adott, de mivel már 16vagyok semmi akadálya..

Elsőhöz hasonló válaszokra pedig nem vagyok kiváncsi!

Ez a mai világ.. hát látod :)

2012. jan. 29. 13:43
 5/17 anonim ***** válasza:

"amugy a fogamzásgátló műi ciklust alakít ki, az nem azt jelenti, hogy "beállítja" a valódit"

"Amúgy", ha ennyi eszed van, és ilyen sokmindent láttál már, meg tudod, hogy hormonális problémákat hogy szoktak kezelni, akkor mégis mit keresel itt?

"Amúgy" tanulhatnál egy kis jómodort...

2012. jan. 29. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

12:14

Az az orvos, aki rendszertelen menzeszre felír fogamzásgátlót nem végzi rendesen a munkáját, csak azért írja fel, mert könnyebb gyorsan felírni egy fogamzásgátlót, mint kideríteni mi a baj, és azt kezelni, aztán majd ha egyszer gyereket szeretne az illető, akkor majd szenvedhet vele, hogyha mégjobban tönkreteszi a ciklusát. Fiataloknak meg azért nem szabad, mert még növésben van a méhük, alakul a ciklusuk, azért nem rendszeres, és ha itt bekavarnak foggátlóval, akkor a méh fejlődését véglegesen leállíthatják, és maradandó károsodást okozhatnak.


Kérdező, szerintem egy fél-egy éves rendszeresség mindenképpen kéne ahhoz, hogy foggátlót merj használni, hiszen fent leírtam, hogyha túl hamar kezded el, akkor véglegesen károsíthatja a méhed.

Azt meg azért ne gondold, hogyha most áttérsz foggátlóra, akkor az no para lesz. Foggátló tökéletesen előírt szedése mellett is teherbe lehet esni, habár kicsi rá az esély de megvan ugyanúgy. Ráadásul ha elfelejtkezel tablettákról, vagy hánysz, hasmenésed van, vagy antibotikumot szedsz, akkor a tabletta által nyújtott védettség azonnal lecsökkenhet annyira, hogy könnyen teherbe ess. Foggátlónál nagyon oda kell figyelni, nagyon fontos, hogy az utolsó betűig ismerd és kövesd a betegtájékoztatót, vagy tök fölöslegesen fogod magad hormonnal tömni. Szerintem nagyobb idegeskedés az, hogy minden nap jól bevetted-e a tabit, és valami nem kavart-e be neki, mint a gumi. A feledékenységeden a tabi se fog segíteni, ha a gumi el lett felejtve, akkor valószínűleg tabletták és ki fognak maradozni, és fölösleges lesz a foggátló szedése mert nem fog védeni. Szerintem először meg kéne próbálnod rendbeszedned magad, és megmutatnod magadnak, hogy képes vagy mindig emlékezni a gumira, és használni, sose kihagyni, és ha ez már megy, akkor nekikezdeni a tabinak. A foggátló nem egy mágikus csodamegoldás, ami a te felelősség és kötelességtudatod nélkül is működik.

2012. jan. 29. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
13:26-os vagyok! Még nincs,de még lehet! Ja és: A fog.gátló a nem kívánt terhességtől sem biztos,hogy megvéd! Nem 100% De inkább örülj,hogy nem estél még teherbe,bár kitudja... Amúgy a nőgyógyász majd elmondja,hogy kaphatsz-e! lehet,hogy allergiás vagy rá....
2012. jan. 29. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

Jómodor? Majd ha itt is így állnak hozzá az emberhez!

Jövő hétre kaptam időpontot.. nem azért nem használunk gumit, mert "hopp megfeledkeztünk" :D hanem mert jobb nélküle..

tabival ilyen gond nem lenne, de persze ez biztos bonyolultabb, mint ahogy én látom, ezért elmegyek megint nőgyógyászhoz..

Köszönöm a rendes válaszolóknak!

2012. jan. 29. 14:11
 9/17 anonim válasza:

azért nem használtatok gumit, mert jobb nélküle? De persze még akkor gyógyszert sem szedtél.

Látod-látod. Tényleg ilyen a világ, tele van ilyen ostobával, mint te!

2012. jan. 29. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Ez így van! Elég gáz, hogy ilyen dolgokra nincs megoldás..
2012. jan. 29. 14:48
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!