Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Laparoszkópiás petefészekciszt...

Laparoszkópiás petefészekciszta műtéttel kapcsolatban lenne pár kérdésem. Aki már átesett hasonlón, válaszolna?

Figyelt kérdés

Szűk 1 hónap múlva lesz esedékes a műtét. Egy 4 centis ciszta van a jobb petefészkemben, sajnos már legalább 1,5 éve megvan, így muszáj műteni, nincs értelme tovább várni, hogy felszívódjon.

Az orvosom azt mondta, hogy majd csak műtét közben fog kiderülni, hogy a petefészkem mekkora részét kell eltávolítani. Ha netán a teljeset, akkor mennyire csökken a későbbi gyerekvállalás esélye? Kell-e szednem valamilyen hormonkészítményt, illetve ameddig a baba nem aktuális, szedhetek-e fogamzásgátlót?

Illetve érdekelne az is, hogy ilyen műtétnél mik az előkészületek (beöntés, katéter, hashajtó stb.)?


Tudom, hogy ti sem vagytok orvosok, de legközelebb a dokival csak pár nappal a műtét előtt fogok találkozni, addig viszont szeretnék felkészülni lelkileg minden eshetőségre.

Egyébként 22 éves vagyok, még nem szültem, és az elkövetkező 2-3 évben még nem is tervezem.

Köszönöm a válaszokat!


2012. febr. 1. 20:15
 1/2 anonim ***** válasza:

Ha ki is kell venni a teljes petefészket, lehet még babád. Az a maradék egy petefészek átveszi a másik működését is.

Viszont szerintem nagyon csúnyán kísértenéd a sorsot azzal, ha egy petefészekkel tablettát kezdenél el szedni. Én 100%, hogy nem kockáztatnék, és ezt már orvostól is hallottam.

2012. febr. 2. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

remélem már sikeresen túl vagy a műtéten. De azért írok, hogy más, aki idetéved olvashassa + te is:-)

Petefészek cisztával műtöttek engem is (dermoid ciszta), "elvileg" csak a cisztát hámozták le az eléggé elnyomott egyik petefészkemről.

Az idézőjelet azért tettem, mert utána volt olyan nődoki, aki azt mondta, hogy ja igen kiműtötték a petefészkemet is, mert nemlátja azt az oldalit UH-gal, aztán egy másik látta. A másikoldali petefészekre meg többen rámondták, hogy eléggé PCO-snak tűnik.

Mivel én már 30 múltam, minden orvos biztatott, hogy próbálkozzunk, a műtét után egy évvel teherbe estem minden extra segítség nélkül. (A laparoszkópiás műtéten kívül voltak hasi műtétjeim is, ugyanabban az időben.) Fogamzásgátlót soha nem szedtem, mert alapból ellenzem, hogy a hormonrendszer működésébe, akármilyen kicsit is, belenyúljanak. De erről kérdezz inkább orvost.

2012. márc. 18. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!