Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Rövid, rendszertelen ciklus,...

Rövid, rendszertelen ciklus, elviselhetetlenül fájó menstruáció, PMS évek óta, mi lenne a (természetes hatóanyagú) ellenszer, mi lehet az ok?

Figyelt kérdés
Természetesen már jártam az orvosnál, kivizsgált, nem volt gond, dismenorcheanak, tehát fájdalmas menstruációnak titulálta és felírt gyógyszert, hatott is, ám kb. 6 éve küzdök ezekkel a tünetekkel és teljes, okokat is megszüntető ellenszert szeretnék, lehetőleg minél természetesebbet. A ciklus kb 21 napos. A fájdalmat órákig tűröm, aztán elviselhetetlen, gyógyszer és egy óra fekvés használ, de munkát kaptam és ott nem tehetem ezt, ezért normalizálnom kell az állapotot. A teljes hasamat felkavarja, remegek, szédülök, hányinger (hányás esetenként), hasmenés. Állítólag a rövid ciklusomat az amúgy is gyors anyagcsere okozhatja. 21 éves múltam, nincs még gyermekem, már a fogamzásgátlóra fanyalodnék, de nem szeretném, ha javulás helyett, további bonyodalmakat okozna. Menstruáció előtt mellduzzadás, hangulatingadozás (simán kezelem önuralommal már), fáj a hasam néha, görcsölget, fáj a derekam, főleg a csípőm, térdem, bokám, szóval deréktól lefelé. Kérlek, adjatok tippeket, amivel a ciklus és a menstruáció is rendben lenne, időszerűvé és elviselhetővé válna. (Eddig próbáltam: Algopyrin, Algoflex M (hánytatónak jó volt), doktor által felirat kizárólag a fájdalmakra jól ható gyógyszer, cickafarkfű tea.)
2012. febr. 4. 13:01
 1/7 anonim ***** válasza:

Ha nagyon gyakori a vérzésed és gyors az anyagcseréd én megnézetném a hormonjaid is, elsősorban a pajzsmirigyed.

Amúgy próbáld ki a Mastodynon cseppeket.

2012. febr. 4. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 bánomisén ***** válasza:

Szia, találtam egy éppen neked szóló cikket:


[link]

2012. febr. 4. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
PreMenst próbáld ki, ha természetes dologra vágysz. De ha nem használ, akkor lehet tényleg a fogamzásgátló marad, pedig én sem vagyok a híve.
2012. febr. 4. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Nem olyan szörnyű ám a fogamzásgátló sem, s álltalában rendezi is a ciklusod, kevésbé fogsz rosszul lenni.

De mindenek elött nézesd meg a hormonjaidat!

2012. febr. 4. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a segítségeteket, abszolút értelmes és főleg hasznos válaszokat kaptam, rendkívül hálás vagyok!:) A hormonjaim pontosan hol nézethetném meg? Elegendő a helyi SZTK-hoz bejelentkezni, de melyik osztályra kérjek időpontot? Ennek tényleg utána járok, de nagyon tetszik, hogy van természetes gyógyszer is!:D
2012. febr. 5. 14:33
 6/7 A kérdező kommentje:
A cikk töményen tele van, természetes és mindenféle kedvemre való kezeléssel, szóval azt külön is köszönöm:)
2012. febr. 5. 14:34
 7/7 anonim ***** válasza:
Hormonokat endokrinológián néznek, de kérhet nőgyógyász is.
2012. febr. 5. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!