Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Gyakori vizelés, haspuffadás...

Gyakori vizelés, haspuffadás (főleg étkezés után), gyomorba szúró fájdalom, ami átsugárzik a derékba jobb oldalt, székrekedés. Mitől lehet?

Figyelt kérdés

2012. febr. 11. 16:49
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
epe valószinüleg! de mindenképp menj el a háziorvosodhoz is!
2012. febr. 11. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm
2012. febr. 12. 09:53
 3/5 anonim válasza:
Szia! Mi volt a baj?
2012. ápr. 1. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Szia! Köszi az érdeklődést!:) Voltam vérvételen és hasi uh-n, de egyik se mutatott ki semmit. Most megyek majd vissza a háziorvoshoz a papírokkal, de nem tudom mit mondd majd, mivel jók lettek a vizsgálatok.
2012. ápr. 4. 11:38
 5/5 anonim ***** válasza:

Nekem is ilyen jellegű problémám van, már én is tettem fel hasonló kérdést, csak akkor senki nem válaszolt.


Orvosnál még nem voltam. Általában nálam akkor jelentkezik, ha hirtelen nagyobb mennyiséget eszek (mint szoktam) vagy nehezebb ételt (káposzta, karfiol stb)


A székrekedés nálam szinte általános. Amikor egyszer említettem a háziorvosnak a székrekedés problémát, akkor azt mondta, hogy ha nem akarok gyógyszert szedni, akkor a következőt javasolja:


- napi minimum 30 perc mozgás (akár séta is lehet)

- reggelire zabkorpa vagy zabkása

- minden nap egy alma

- sok folyadék (ásványvíz vagy gyógytea)


Azért alakul ki ez, mert a belek össze vannak nőve, nem elég intenzív a bélmozgás.Ezen lehet segíteni mozgással és rostban gazdag táplálkozással.


Néhány ételfélét kerülni kell: banán, K betűsek, bab-lencsefélék

2012. máj. 20. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!