Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » 15 éves vagyok, két éve...

15 éves vagyok, két éve menstruálok, de olyan négy hónapja hogy a menzeszem kb.21 naponta jön meg! Kicsit félek hogy nincs-e valami bajom, valaki tud tanácsot adni?

Figyelt kérdés
2009. jún. 7. 17:42
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
18%
Nincsen semmi bajod ez teljesen természetes, ne aggódj. Amig nem szedsz fog.gátlót addig rendszertelenül fog megjönni. Hol a 21. napon hol a 30. napon. Akkor van baj hogyha kimarad hónapokig.
2009. jún. 7. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
kedves első válaszoló,szerintem nincs teljesen igazad,mivelhogy egy 30 éves nőnek már beáll,nem kell hozzá fogamzásgátlót szednie!Viszont ilyen korban még teljesen normális,hogy ingadozik,szerintem nincs semmi bajod,de ha mégis aggasztana,kérdezd meg anyukádat.Akkor lenne nagy baj,hogyha túl gyakran,vagy ha mondjuk 2 hónaponta jön meg...Szóval szerintem ne izgulj!: )
2009. jún. 7. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim válasza:
Én is 15 vagyok és 2 éve menstruálok:D nekem is ugyanez van,valamikor késik valamikor elöbb jön meg, de ez teljesen természetes dolog Nyugi!!
2009. jún. 7. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
anyukám is ezt mondta,de látom őt is zavarja a dolog,apropó a 21 nap nem túl gyakori?
2009. jún. 7. 18:08
 5/14 anonim ***** válasza:
49%

Első válaszoló, nagy tévedésben vagy. A fogamzásgátló teljesen kikapcsolja a nő hormonális rendszerét és átveszi fölötte az irányítást, nem pedig beállítja a ciklust. ha most elkezdene szedni fogamzásgátlót, akkor a probléma megoldását kitolná akkorra, amikor majd abbahagyja, mert gyereket szeretne. Jó ez neki? Nem.


A rendszertelen ciklusok ebben a korban teljesen normálisak. Itt, ennél a túl rövid ciklusnál valószínűleg nincs peteérés; gondolom, a vérzésed is könnyű, nem sok, nem fájdalmas. Ha szeretnél valami nem gyógyszeres megoldást, akkor javaslom a Premens tablettát, vagy bármilyen készítményt, amiben barátcserje (Agnus castus) van. Gógyszertárban kaphatóak, és beállítják a rendszertelen ciklust, pedig csak gyógynövényi hatóanyaguk van.


Ezenkívül bátran menj el nőgyógyászhoz. A te korodban én is elmentem. Rövid ideig kellett szednem valami gyógyszert - azt hisze, Norcolutot -, és szépen beállt a vérzésem.


Fogamzásgátlót viszont egy ideig még ne szedj!

2009. jún. 7. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Első vagyok. Nyílván nem úgy értettem hogy egész élete végéig, amig el nem éri a klimaxot addig rendszertelen lesz neki a mensije és azt sem mondtam hogy kezdjen el fog.gátlót szedni. Annyit akartam írni illetve úgy értettem, hogyHA elkezd szedni fog.gátlót akkor beáll neki ök mindegy hogy természetesen vagy akarattal, de BEÁLL!!!

És annyit írtam hogy ez tök természetes hogy még rendszertelen és majd ha nagyobb lesz és NEM SZED fog.gátlót akkor majd 1x beáll. értetlenek. Pontozzatok le nyugodtan

2009. jún. 7. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Ezt írtad: "Amig nem szedsz fog.gátlót addig rendszertelenül fog megjönni." Ami nem igaz, tehát a válasz nem hasznos.
2009. jún. 7. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Igen, hogyha nem szed fog.gátlót akor rendszertelen lesz jó pár évig, de ha elkezdi szedni akkor beáll
2009. jún. 7. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

21:57-nek: a menstruációja nem fog beállni a gyógyszertől, ugyanis nem fog menstruálni. Gyógyszerszedés közben ún megvonásos vérzése van, ami teljesen más. Igaz, ez pontosan 28 naponként fog történni, de csak azért, mert így szedi a gyógyszert. A petefészek működése közben fel van függesztve, akkor meg mi állna be?


Amíg a ciklusa MAGÁTÓL nem rendeződött, addig nem javaslom, hogy fogigátló szedésével fedje el a tüneteket, a rendszertelen vérzését. Ez pedig még évekbe telhet, de nőgyógyász, és/vagy gyógytea segíthet rajta. Fogigátló nélkül.

2009. jún. 7. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
0%
ÓÓó istenem akadjatok már ki azon amit írok lécci. Tök mindegy hogy menstruáció vagy megvonásos vérzés ugyanaz a kettő. Vér ez is meg az is nem tök mindegy???????
2009. jún. 7. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!