Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Hogy lehet ez, hogy a fogamzás...

Hogy lehet ez, hogy a fogamzásgátló hatására lett ösztrogén-hiányos a mellem, és nőttek meg a szőrök rajtam? Volt már ilyen valakinek?

Figyelt kérdés

4 hónapig szedtem Diane 35-öt, és nem értem, miért idézte ezt elő, az orvos is csak annyit mondott, hogy jéé, épp az ellenkezője szokott lenni...a rohadt disznó ezt a gyógyszert írta fel, holott semmilyen aknés problémám nincs, mindenki írja meg mondja, hogy csúnya pattanásokra meg szőrösödésre szokták felírni. Nem mellesleg az asszisztens mondta, hogy MINDENKINEK a Dianét írja...véletlenül sincs szerződése a gyártóval, a mocskos disznó! :@ Iszonyat mérges vagyok, lóg az azelőtt kerek, formás kis cicim! Alapból kisebb/átlagos a mellem, de szabályos keres, telt, feszes volt, most meg lóg és semmi nincs benne. A hajam fél nap után zsírosodik. A szőr meg 2 cm-re nőtt rajtam.

Hogy a halálba lehet ez, mikor női hormon van abban a sz*rban?

(Bocsánat, hogy ilyen durván fogalmaztam, nem vagyok ekkora tapló alapjáraton, de most nagyon mérges vagyok).


2012. márc. 6. 18:31
 1/3 anonim ***** válasza:

Igen, ez tényleg egy dögerős hormongyógyszer, csak indokolt esetben lehet adni, akkor is max kb fél évig...

Sajnálom, hogy ilyen pancser orvoshoz kerültél. Szerintem keress fel endokrinológust, hogy most mi legyen, lehet, magától is kiürül a szervezetedből a gyógyszer, de ki tudja, mikor...

Úgy örülök, hogy az én nőgyógyászom nagyon körültekintően ad csak fogamzásgátlót valakinek, főleg nem dobálózik ezekkel a lórúgásokkal.

2012. márc. 6. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

A legtöbb fogamzásgátlóban progeszteron van, ami terhességi hormon, és gyakorlatilag álterhességet alakít ki. Illetve a mellékhatások elkerülése végett ösztrogénnel kombinálhatják.

Ezzel szemben a Diane és a Cypromix antiandrogének, vagyis magas tesztoszteron szintet javaltak visszaszorítani(ez a hormon okoz egyébként szőrösödést nőknél, stb), illetve ösztrogénnel egészítik ki. Valójában csak mellékhatásként fogamzásgátló, de nem ez a fő hatása. Javaslom, hogy keress meg egy ndokrinológust, azt gondolom nem kell tanácsolnom, hogy másik nőgyógyászhoz járj mostantól...

Amúgy ez engem is meglepett, hogyha mindenkinek ezt írja fel tényleg az durva...

2012. márc. 6. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszaitokat, tényleg rendesek vagytok. Már be vagyok jelentkezve endokrinológushoz, de csak 30-ára kaptam időpontot. Tudom, türelmetlen vagyok, de eléggé el vagyok szontyolodva. Hát remélem hogy ez még visszafordítható.

Persze, ehhez az emberhez többet nem megyek, az tuti...de kihez menjek? Tudjátok mennyit csalódtam már az orvosokban? Ugyan ilyen rossz tapasztalataim vannak a bőrgyógyászokról, az egyikhez elmentem magánrendelésre, és főorvos létére nem ismerte fel, hogy a faggyú eltömítette a hajszálak kivezető nyílását, és attól hullik a hajam, akkor 11 évesen felírtak egy szívbetegségre való gyógyszert, a Betalocot, mikor semmilyen szervi elváltozásom nem volt, csak kamaszodtam, és magas volt a pulzusom. Egyszerűen akárhová megyek, mindenhol azt tapasztalom, hogy nem tudja az orvos megállapítani, hogy a mi a gond, de valamit mondania "kell", felír egy gyógyszert feleslegesen, ami nem hogy használ, inkább árt!

Majd elásom magam a természetgyógyászatban, és kúrálom magamat gyógynövényekkel, vitaminokkal. Állítom hogy abban a sok drága gyógyszerben is a legtermészetesebb anyagok vannak...

Annyira elkeserítő, hogy nem nyugodhat bele az ember abba, amit egy orvos mond, akire normál esetben fel lehetne nézni, mert felesküdött arra, hogy az embert fogja szolgálni. Ez helyett mi van? Kutató hadjáratot kell folytatni az interneten, be kell regisztrálni 3 orvos válaszol jellegű oldalra, és utána kell járni, hogy nő-e ki még egy fejem, vagy farkam, ha beveszem az általa felírt sz*rt! Undorító!

2012. márc. 6. 20:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!