Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mikor menstruálok iszonyatosan...

Mikor menstruálok iszonyatosan fáj a hasam, hányok, megy a hasam. Mit lehet ez ellen tenni? Másnak s ennyire durva?

Figyelt kérdés
2012. márc. 12. 12:56
 1/6 anonim ***** válasza:
94%
Igen, nekem is pont ilyen szokott lenni. Nem mindig, de nagyon gyakran. Áldom a szerencsém, hogy inkább hétvégén szokott megjönni, és nem kerülök kellemetlen helyzetbe suliban, munkában, hogy egyrészt megy a hasam, másrészt olyan fájdalmaim vannak, hogy csak nyögök. Eddig Nospa-val próbálkoztam, de soha semmit nem hatott. Múlt hónapban vettem ilyen Algoflex M-t, de még nem volt alkalmam kipróbálni. Amúgy sem szeretek gyógyszereket szedni, ha nem muszáj. Nekem egyébként az egész jól bevált, ha forró vizes palackot teszek a hasamra. Kicsit hülyén hangzik, de akkor ráadásul inkább arra koncentrálok, hogy jajj mennyire forró az a palack és kicsit égeti a bőröm :D ez az egyetlen, ami valamennyire hatott. Hasmenés ellen meg még nem tudtam mit tenni. A hormonok játéka.
2012. márc. 12. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
92%
A legjobb volna egy nőgyógyász felkeresni, mivel több oka is lehet. Ennyire durvának nem szabadna lennie.
2012. márc. 12. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Nekem ilyen fájdalom csak életemben egyszer volt, viszont a húgomnak rendszeres. Nála az Algoflex M vált be.
2012. márc. 12. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Nekem az első nap szokott így lenni. Még nem is vérzek, de már érzem a hasamban, na akkor beeszek egy fájdalomcsillapítót, aszpirin félét, nem kifejezettem menstruációs görcsre. Sosem várom meg, amíg tényleg elkezdek görcsölni, mert akkor már nem nagyon szokott használni a gyógyszer. Aztán ha még így is rossz, akkor beülök egy jó forró fürdőbe (tamponnal persze), valami finom illatú habbal egy teával és zenével.

Van sok fajta tea, amit erre lehet használni, van amit csak görcs idején kell inni, de pl. a cickafark + palástfű kombit az egész ciklus alatt kell inni és az is segít.

2012. márc. 12. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nekem is volt hogy hánytam, elmentem (házi) orvoshoz, ő azt mondta, hogy valami betegség lappang bennem és ilyenkor jobban kijön mert le van gyengülve kicsit a szervezet menseskor.
2012. aug. 22. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Én nekem is volt ilyen az orvos azt javasolta hogy mennyek korházba.
2013. febr. 25. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!