Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Két nappal később kezdtem el...

Két nappal később kezdtem el szedni a fogigátlómat mensi után. Azóta szedem normálisan. Második héten volt szex. Szerintetek lehet bámilne probléma?

Figyelt kérdés
2012. márc. 27. 12:33
 1/7 anonim ***** válasza:
Igen, 7 napnál rövidebb szünetet lehet hagyni, hosszabbat nem, mert nem véd. Első héten 2 kihagyott tablettának minősül, ami betegtájékoztatót én láttam, az mind azt írta, hogy ilyen esetben fennáll a terhesség veszélye. De olvasd el a sajátodat. Ha kidobtad, megtalálod a neten.
2012. márc. 27. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
8 éve szedek fogamzásgátlüót, többször is volt már ilyen, és akkor nem volt semmilyen probléma. 8 éves szedés alatt nem alakul ki valamiylen tartalék ugymond? tehát nem marad benne bizonyos ideig a szervezetemben? akkor most bevegyek dupla adagot belőle? mert azóta egyébként szedem szépen normálisan.
2012. márc. 27. 12:39
 3/7 A kérdező kommentje:
az enyém azt írja, , hogy az veszéjesebb hogyha a szex után lévőket nem veszem be. nem értem ezt mért írja.
2012. márc. 27. 12:41
 4/7 anonim ***** válasza:

Nem, sajnos nem marad semmilyen "tartalék", mivel a mai fogamzásgátlók csak minimális mértékben tartalmaznak hormonokat. Éppen ezért különösen fontos a pontos szedés.

Utólag már ne vedd be az elmaradt tablettákat, folytasd rendesen a szedést és használjatok óvszert néhány hétig.

Csinálj tesztet, az megmutatja, hogy lett-e baj vagy sem.

2012. márc. 27. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
hát tesztet még nem tudopk, mert 3 napja történt a dolog.
2012. márc. 27. 14:30
 6/7 anonim ***** válasza:

Erre a ciklusra használjatok kiegészítő védekezést, aztán két hét múlva teszt.

Lehet eddig szerencséd volt, de ki tudja mi lesz most? Figyelj oda, hogyha eltérsz az előírt szedéstől, akkor kiegészítő védekezés kell. De ha nem gond, ha becsuszik egy baba, akkor persze nem kell kiegészítő védekezés.

2012. márc. 27. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
de igen nagyo nnagy gond lenne.
2012. márc. 28. 07:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!