Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mit tegyek, hogy rendesen...

Mit tegyek, hogy rendesen tudjak székelni? Attól félek ebből lesz egy másik bajom. Van egy belső aranyerem, most már másodjára jött ki. Az első nem volt ennyire rossz. Most nem tudok wc-re menni, mert amint elkezdek

Figyelt kérdés
nyomni és a széklet megindul,hozzáér az dudorokhoz,iszonyatosan elkezd szúrni,és érzem hogy feszül a a bőröm,végbelem,és szét akar szakadni.Segítsetek ha tudtok!
2012. ápr. 2. 11:38
 1/7 A kérdező kommentje:

Még Én vagyok....

Tudom hogy vannak hasonló kérdések, de ez itt az Én konkrét problémám.

Kamilla fürdőt veszek,Paraffin olajat iszok,és mindenhez tejfölt eszek.De enni sem merek,mert akkor gyakrabban megyek wc-re.Használok orbáncvirágolajat is,amivel kívülről kenem be,és naponta a Reparon kúpot is.Anyum már megjárta ezt,Őt műtötték,pedig nem akarta az orvos..Az Ő tanácsára csinálok mindent,azt mondta ha orvoshoz megyünk,először semmit nem csinál,csak megkínoz,aztán felír kúpot.Csak végső esetben mennék dokihoz.Aki tud,segítsen.Köszönöm!

2012. ápr. 2. 11:46
 2/7 anonim ***** válasza:

A paraffinolajat sokszor javasolják székletlazítónak, de szerintem Neked kéne egy enyhe hashajtó, hogy mindennap menni tudj, és ne sűrűsödjön be a székleted. A patikában vény nélkül is kapható több, pl. a Leavolac, ez egy édeskés szirup, a cukorbetegek kivételével mindneki ihatja. Vagy vehet szűztea-kapszulát, ebből lefekvés előtt két szem, és reggelre lesz eredmény. Ne félj a székeléstől, ha visszatartod, hogy ritkábban kelljen menni, az kihozhatja az aranyered. A Reparon kúppal és kenőccsel is nekem jó tapasztalataim vannak, de megpróbálhatod még a Hemoridot vagy a Spertit is. (Ezek is jók, de nekem a legjobb a Reparon volt.)

Van még egy nagyon jó gyógyszer, de elég drága, viszont vény nélkül kapható:

Detralex. Ebből kell 3*2 ha kijött az aranyered, egyébként pedig csak néha, ha érzed.

2012. ápr. 2. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

A széklet lágyításhoz érdemes egy olyan napot tartani amikor csak gyümölcsöt és mondjuk mogyorót eszel.

A svédcsepp is segíthet az aranyeres panaszon.

Én elmennék dokihoz ha a Reparon egy hét alatt nem hoz változást.

2012. ápr. 2. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

A szilvalekvár a legjobb. Minden nap egyél egy pár kanállal, húgom is ezt használta.

Amúgy egészségügyileg meg egyél sok zöldséget, gyümölcsöt, rostos üdítőt, mert nagyon jól lágyítják a székletet. Én mióta így változtattam az étrendemen mindig irtó hamar és könnyen "végzem a dolgom", hiszen mindig lágy így a székletem.

2012. ápr. 2. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Sziasztok,köszönöm hogy válaszoltatok!

A hashajtót azért nem szeretném használni,mert annyira híg székletet nem szeretnék.

Ahhoz a kevéshez amit eszek,mindig eszek tejfölt.

Ma sikerült wc-re mennem...kétszer próbáltam,mert éreztem hogy kell, és amikor ott voltam valahogy nem akart összejönni,mert éreztem hogy szétszakadok,fájt,szúrt minden...aztán harmadjára,szerintem akkor már nagyon kellett,sikerült,persze iszonyatosan fájt,közben is és utána is..aztán gyorsan megfürödtem és 20 percig ültem a kamillás fürdőben, majd Reparon kúpot használtam.A felhelyezés nagyon fájt, mindig lassan csinálom, de mikor fent van,úgy érzem feljebb csúszik,de át a púpokon,mert az a legfájóbb.Nagyon bízom benne hogy lassan de biztosan megszűnik ez a dolog,de ha van még jó ötlet,tanács azt szívesen meghallgatom!

2012. ápr. 3. 00:51
 6/7 anonim ***** válasza:

mindezek kipróbálása mellé igyál meg naponta legalább 2 liter vizet

nekem ez segített, iszonyú keveset ittam egy nap (kb.3-4 dl), de most már szinte magától kicsúszik a "cucc"

:-)

2012. ápr. 4. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen!

Jó úton haladok szerintem,csak nagyon lassan.Ha wc-re kell mennem, azt úgy érzem hogy elkezd fájni,mert irritálja az aranyerem,vagy nem tudom mik vannak ott.. :( aztán persze fáj ahogy wc-zek,de nem annyira mint akkor mikor megírtam ezt a kérdést.Mostanában kevesebbet fáj, de tapasztaltam azt is hogy a Reparon kúp is irritálja..nagyon fájt egyik nap, elmentem wc-re,csak a kúp jött ki,sárga olajos formában (nem egyben) és utána sokkal jobban éreztem magam.

2012. ápr. 5. 10:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!