Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Hajhullás fájó fejbőrrel...

Hajhullás fájó fejbőrrel párosítva?

Figyelt kérdés

Őő lassan egy éve hullik a hajam. Egész nyáron orvostól orvosig mászkáltam (háziorvos, belgyógyász, nőgyógyász, bőrgyógyász, fogorvos - bár a fogászati része kétséges, endokrinológus stb), de nem találtak semmi hibát bennem. Aztán decemberben találtam a neten egy demodex nevű jelenséget, ami állítólag kevésbé ismert, pedig a hajhullást nagy százalékban ez okozza. Elmentem ingyenes szűrésre, megállapították, hogy demodexem van. Meglehetősen szkeptikusan álltam a dologhoz, mivel én is mondenkinek ezt mondanám, ha a szer, amit a kezeléshez használnak, havonta 35e Ft. De mivel elkeseredett voltam, és más variáció nem volt, elkezdtem a kúrát. 3 hónapig csináőltam, és láss csodást, az első hónap után nem megállt, de csökkent a hajhullás mértéke úgy napi 20-30 szálra (ami a régi rátához képest még azért így is sok volt). Viszont azokon a területeken, ahol valamelyest megritkult a hajam, nem nőtt vissza egyáltalán. Ráadásul a 3. hónap végén, miközben még használtam a szert, elkezdett megint iszonyatosan hullani. Eléggé lehangol a dolog (mit lehangol? K*rva sz@r kedvem van, kisebbségi komplexusom, és hányingerem van, ha tükörbe nézek), ráadásul épp érettségi és egyéb vizsgák előtt állok, úgyhogy még arar sincsen időm, hogy orvostól orvosig rohangáljak megint. Néha már úgy érzem, hogy nem érdekel, kihullik az egész, aztán parókám lesz. Persze egy idő után megint eltörik a mécses:S:S A fele már kihullott. Ráadásul varázsszer ide vagy oda, a hajtonik használata alatt is megmaradt az a tünet, hogy ha összefogtam egy-két órára a hajam, utána úgy fájt a fejbőröm, mintha nem is keratinból, hanem acélból lennének a hajszálaim.

A legrosszabb, hogyha mondjuk tényleg a demodex okozza ezt az egészet, talán nem is tudnám folytatni a kúrát, mivel már nincs több pénzem rá. Hová menjek, mit csináljak?:(

19/L



2012. ápr. 5. 10:59
1 2
 1/15 Januári Hóvirág válasza:

Szia,


hasonló cipőben járok, mint Te...


korábbi hozzászólók leveleiből tudnék Számodra szemezgetni:


http://www.gyakorikerdesek.hu/egeszseg__nok-egeszsege__28433..


Ezen kívül valaki a ricinusolajat ajánlotta, ami nem túl megnyerő állagú, de állítólag hatékony...


Ennyit tudok... :-)

2012. ápr. 11. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 Januári Hóvirág válasza:

Még annyival egészíteném ki: a stressz önmagában is okozhatja. Szóval, ha esetleg sokat stresszelsz, meg kellene próbálni leépíteni. Persze, mondani nagyon könnyű, más kérdés ennek megvalósítása. :-)

/Csak azért írtam ezt, mert arról számoltál be, hogy orvosról orvosra járva minden eredményed megfelelő lett, tehát (talán) élet - és gondolkodásmód-váltásra lenne szükség.../

2012. ápr. 11. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

Szia, nem tudom, hullik-e még, remélem, nem, de hátha jár valaki hasonló cipőben, vagy ha mégis hullik, ez segíthet...

Ha fáj a fejbőröd, akkor jó eséllye a hajhagymák vannak gyulladásban. Nem pirosas esetleg, vagy erősebb rózsaszín? Visszatérve, olvastam múltkor egy csajsziról, 6 évig hullott a haja, semmmi panasza nem volt, csak néha fájdogált a fejbőre, mindent kivizsgáltak rajta, de minden negatív. Alig volt már haja, kb. 20%-a az eredetinek, amikor végül fejbőrbiopsziát csináltak rajta. (a fejbőrből vettek ki mintát) Kiderült, hogy a hajhagymái, tehát a bőre alatt, gyulladásban vannak, és emiatt hullott neki, csak annyira foglalkoztak vele a dokik, hogy csak 6 év után derült ki, amikor szinte már kopasz volt.

A történet vége az, hogy kapott rá szteroidos kezelést (clobetasol hatóanyagút) és pár nap kezelés után a fejbőre meggyógyult. Ezután a hajhullás abbamaradt, és elkezdett visszanőni.

Csak egy ötlet, mert szerintem a fejbőröddel van a bibi, ha fáj a hajad. Bőrgyógyászhoz kéne menni megint, és a fejbőrfájásra koncentrálni, nézze meg nagyítóval, stb, bár egyáltalán nem biztos, hogy kívülről látszik, de lehet. A szteroid erős gyulladáscsökkentő, nagy valószínűséggel segítene.

Ja, és próbálj meg minél természetesebb hajápolókat használni, az sem árt...

2012. máj. 17. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

köszi a válaszod, sajnos hullik még.

De én is használtam/hasunálok ösztrogéntartalmú Alpicort oldatot (gyulladáscsökkentő), és nem jobb tőle:S

2012. máj. 17. 15:55
 5/15 anonim ***** válasza:

Sajnálom, tudom, milyen idegőrlő:(

Az kimaradt, hogy a csaj is kapott többféle szteroidot, de csak a legerősebb clobetasol tartalmú segített. Ez viszont kb. azonnal. (a dermovate oldat ilyen, nem kell sok, pár cseppet elég elkenni, és 5 napig, tovább nem is szabad)

Ha nem hormonálisan hullik, akkor hiába kenegeted az ösztrogénes szteroiddal.


Sajnos én is végigjártam a hadak útját, hónapokig kutattam a témában. Itthon nem nagyon foglalkozik senki hajhullással, mert csak esztétikai problémának tartják, pedig szerintem egy nőt teljesen tönkre tud tenni, ha a hajától megszabadul. Vagy aki foglalkozik, csak annyiban, hogy eladja a méregdrága cuccait.


Ha amúgy minden eredményed rendben van, nem nagyon marad más megoldás. Pláne, ha a fejbőröd is fáj. Tipikus tünete, hiszen azért fáj, mert be van gyulladva. Már annyi húzza a hajhagymát, hogy a saját hajad abból nő ki, ettől fáj. És mivel gyulladt, könnyen ki is csúszik a hajhagyma... ezen nem tud segíteni az ösztrogén.


Ha pl. pajzsmirigy miatt vagy vashiány miatt hullana, attól nem fájna a fejbőröd.

Lehet, hogy egy próbát megérdemelne ez a szteroid, ha már úgyis kenegeted... (nyilván a másikkal felesleges)


Nem is értem azt a hülye dokit, aki a fejbőrfájásra ösztrogénes cuccot ír fel, mert ezzel összekuszálhatja a női hormonrendszeredet, aztán majd a végén ettől fog hullani a hajad. Agyam eldobom. Ezt androgén alopeciára (férfias típusú kopaszodás) szokták felírni, amikor a férfi hormonok miatt hullik a haj, tipikusan kétoldalt (miki egér) vagy fejtetőn. De nálad elvileg nem erről van szó!


Lehet, hogy amikor a demodexes sampont, kezelést használtad, az segített valamit a gyulladáson, és attól csökkent. Csak amíg nincs kikezelve, vissza fog gyulladni. Ez a szteroid teljesen megszünteti elvileg. (mindennek lehet mellékhatása, egyéni érzékenység, de nagyon ritka)

Bocs, nem okoskodni akarok, csak segíteni próbálok, mert nagyon mérges vagyok, hogy az itthoni dokik nem érzik át ennek a súlyát. (nekem más miatt hullott, na de addig már én is parókákat néztem a neten:S borzasztó érzés!)

2012. máj. 19. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm, nagyon aranyos vagy:)

Én is szeretnék továbbkutatni a témában. Sajnos való igaz, az orvosok le sem sz*rják a hajhullást:S Legalábbis állami kórházban. Most meg fogok látogatni egy magándokit, ígéretesnek tűnik, aztán majd meglátjuk, ő mit mond. Ez van:S H tényleg azt akarod, hogy törődjenek is veled, dobálhatod ki a tízeseket az ablakon:S Csak akkor miért is fizetünk TB-t?

2012. máj. 19. 11:19
 7/15 anonim válasza:
Szia Kedves Kérdező! Hullik még a hajad? Esetleg talátak valami megoldást rá? Nekem 2 éve hullik pont most 32 éves vagyok és már mindent néztek ami létezik a világon. Semmit nem találtak. Nekem is ez a hajfájdalom van, meg hullik nagyon és mostanában még viszket is. :( Lassan felkészülök a parókára én akinek irigyelték régen a haját olyan volt... :(
2013. júl. 23. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Sokáig nem hullott, vagy fél évig, aztán most megint. Legutóbb viszont alacsony volt az ösztrogénszintem, és rossz volt az FSH-LH arányom, úgyhogy lehet, hogy korai petefészek kimerülésem van. Most fogok AMH hormont nézetni, ha az alacsony lesz, akkor ez van, ha nem, akkor... ötletem sincs :/ Elég sok jel utal nálam hormonális problémára. Nagyon szőrösödöm, magas a pulzusom (emiatt béta blokkolót akartak felírni, de egyelőre kisírtam, hogy még ne, hátha sok mozgás hatására javul majd a helyzet), kicsit rendszertelen a menstruációm, hullik a hajam, nem múló pattanásaim vannak...

Úgyhogy reménykedem, hogy végre kiderüljön. Bár ebben az esetben nem lehetne saját gyerekem, de az én génjeimet úgysem szeretném átadni :) Ha ez a vizsgálat is negatív lesz, akkor keresek egy nagyon jó fogorvost, hátha valami észre nem vett ciszta vagy gyulladás tartja rettegésben a szervezetem... Neked mindent néztek már? Most már én is 2 éves küzdök ezzel, néha elmúlik, aztán megint ezerrel hullik. Ezért is gondolom, hogy valami hormonális kbasz, amit eddig nem vettek érszre.

2013. júl. 23. 18:08
 9/15 anonim válasza:
Nekem ugyanez van a fejbőrt és a hajhullást illetően. Teljesen össze vagyok már törve, de leginkább a ténytől, hogy senkit nem érdekel ez a probléma. Orvosról orvosra járok április óta, nekem 3 különféle dolgot diagnosztizáltak. Az egyik pajzsmirigy gyulladás, így gondoltuk, a hajhullás is amiatt van, de továbbra sem gondolom, hogy a fejbőrömnek fájnia kéne, mintha mázsás súlya lenne a hajamnak. Aztán sejtenek inzulin rezisztencia problémát egy magas éhgyomori cukor eredményből, valamint tesztoszteron többletem is van. Nem tudom már mitévő legyek, bőrgyógyászhoz tervezem még elmenni, de nem tudnám már megmondani, hogy mennyi pénzt dobtam ki tudatlan, nem tőrödöm és bunkó orvosokra, akik szerint ez egyáltalán nem komoly és vágassam le. Az már csak egy kis részlet, hogy előtte dús, fenék felé érő hajam volt, most pedig undorító száraz töredezett, fénytelen, gubancos, kezelhetetlen és legfőbbképpen 5 szál..... Komolyan már besokalltam.
2013. okt. 7. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Nem kell aggódnod, szerintem mindhárom probléma önmagában okozhat hajhullást, nem még így együtt!
2013. okt. 7. 14:48
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!