Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Milyen korban a legidealisabb...

Milyen korban a legidealisabb tampont hasznalni?

Figyelt kérdés
en eddig csak betetet hasznaltam, mert feltem hogy valami bajom lesz..mit gondoltok??
2008. ápr. 17. 15:03
1 2
 1/13 anonim válasza:
73%
Ezt te döntöd el. Ha úgy érzed használod akkor használjad. Én mondjuk fiatalabb koromban mindig csak egy párszor használtam hogy megszokjam. Aztán én 15 évesen kezdtem rendszeresen használni. Kiváncsiságból sokan fiatal korukban is...
2008. ápr. 17. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
73%
Szia! Én is féltem tampont használni, de mióta azt használok, nem is értem, hogyan tudtam több, mint 10 évig betétet használni. Nem tudom, hány éves vagy, de ha nem 14-15 akkor nyugodtan használj tampont. Össze sem lehet hasonlítani, mennyivel jobban fogod érezni magad, ha ezt használod betét helyett. Nem lesz tőle semmi bajod, sőt... Eleinte furi lesz kicsit, de utána "imádni" fogod :-)
2008. ápr. 17. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim válasza:
73%
Ezerszer kényelmesebb, nem is érzed hogy "benned van" én alig vártam már hogy kipróbáljam, mert utáltam a betétet...;)
2008. ápr. 17. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
16 eves vagyok.es nem lesz semmi...?es nem fog atutni vagy valami.mert en meg akkor is felek hogy atut ha betet hasznalok.es mek a legalkalmasabb elsore??
2008. ápr. 17. 15:41
 5/13 A kérdező kommentje:
segitsetek!!!!!!!!!!!!!
2008. ápr. 17. 15:45
 6/13 anonim ***** válasza:
73%
én 13 éves korom ota hazsnálok. idegesitett a betét ahogy ott minden csupa vér.. sosem votl semmi bajom ztöle. mitoa meg nem vagyok szüz már a normál is bemegy gond nélkül. üdv. M (16)
2008. ápr. 17. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
73%

Szia! Nem fog átütni, az inkább a betétre jellemző. Épp az benne a legjobb, hogy a vért magába szívja és nem lesz minden csupa vér. Én akkor paráztam ezen mindig, amikor még betétet használta.

Kezdőknek én az O.B. Mini-t (rózsaszín) ajánlom, olyan kis aranyos :-) Van benne használati utasítás, azt olvasd el. Ha betartod az ott leírtakat, nem lehet baj. Sok sikert!

2008. ápr. 17. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
73%
Én a sport miatt 15 évesen kezdtem el tampont használni.Ha nem akarod nem kell,én is óckodtam az elején tőle.
2008. ápr. 17. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
73%

Bármikor használhatod, nincs semmihez kötve.

Én emlékszem mekkora megkönnyebbülés volt elsőre a betét után, sokkal kényelmesebb, szárazabb, biztonságosabb érzés (tudom, sablon, de így van. )

Mindenképp minivel kezdj, és max 4 óránként cseréld. Nekem erős vérzéseim voltak nagyon, volt hogy óránként kellett cserélnem, de ezt majd kitapasztalod.

Várd ki a 4 órát, mert ha nem ázik át rendesen, akkor fájdalmat okoz a kihúzása.

Én csak minit használtam, ha kellett sürűbben cseréltem.

Átázni nem fog, főleg, ha kitapasztalod, hogy mennyi időnként kell cserélned. És tehetsz mellé tisztasági betéte, ha megnyugtat.

Bajod nem lehet, ha odafigyelsz a higéniára, moss előtte, utána kezet, és ne cseréld sűrűn , nehogy felsértsen. Éjjelre is használhatod, akkor elég este betenni, és reggel mindjárt kivenni.

2008. ápr. 17. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
76%

Figyelj, a tampon csak elsőre tűnik olyan borzalmasan nehéznek :)

Megjegyzek egy fontos dolgot, sokkal higénikusabb, mint a betét!

És ha elkezded használni, Te is sokkal jobban fogod magad érezni.. arra kell figyelni, hogy max 4 óráig legyen benned, és hogy mindig a lehető leghigénikusabb módon cseréld. Tehát ne akárhol, és ne akármivel.. érted. Ez fontos, mert nagyon könnyen elkaphatsz vmit.

Sok sikert!

2008. ápr. 17. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!