Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Provera-Menstruáció probléma?

Provera-Menstruáció probléma?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Röviden:

Másfél éve folyamatosan vérzés gondokkal küzdök,össze-vissza jött meg,össze-vissza időre(nem tudom máshogy írni).

5 hónapja odáig fajult a dolog,hogy a menstruációm 3-4 hétig is el tartott(igaz kis mennyiségű volt).Orvosom február végén 10 napos szedése PROVERA tablettát írt fel.Nagyon örültem mert szedés alatt a vérzés elmúlt,szedés után pár napra megjött:nagyon erősen,de legalább egy hét után elmúlt(03.10-17 között).


Azóta már meg kellett volna jönni egy újabb vérzésnek,de semmi...

Mit gondoltok?Lehetségese,hogy az utóbbi hónapok hosszú vérzéseinek,valamint a Proverának köszönhetően most kimarad?

Járt már így valaki..

Az elmúlt 7 hétből a párom 5-öt külföldön volt,párszor voltunk csak együtt,óvszerrel,tehát a terhességet kizárnám..

Szerintetek?Normális vagy ismét menjek a dokihoz?!



2012. ápr. 27. 00:47
 1/9 anonim ***** válasza:

Úgy szedd azt a Proverát , hogy nekem a macskának írta fel az állatorvos tüzelés ellen.

Amikoris 10 évesen meghalt a macska emlő daganatos megbetegedésben, amit a provera váltott ki....

2012. ápr. 27. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Háát én is simán elképzelem,hogy még jobban összezavarja a ciklust..

Az a gond,hogy a 20-25 napig tartó vérzés tényleg tarthatatlan volt,voltam több orvosnál is(a biztonság kedvéért) és mindegyik ezt mondta...

Ugye nem kevered a Depo-Provera injekcióval,mert az másra való?

2012. ápr. 27. 09:41
 3/9 anonim ***** válasza:

Ne ess pánikba, az eső biztosan a depo-proverára gondol!

A provera csak progszteron. Megvonásos vérzést hoz létre.


Ha összevissza jött meg a vérzésed és eltartott több hétig, akkor lehet (vszínűnek tartom), hogy peteérésed sincsen.

Így hát az sem nagy csoda, ha nem jön meg.


Egy alapos hormonális kivizsgálás lenne javasolt.

2012. ápr. 29. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Nem, nem keverem össze.

Még mindig a szekrényemben van a Provera tabletta...

:(

2012. ápr. 29. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Jó, azért 10 szemtől nem lesz mellrákos.
2012. ápr. 29. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

10 szemtől már csak nem lesz valami nagyon nagy bajom...

A kérdés továbbra is,elfőrdult,hogy valakinek a szedése után megjött a vérzés,majd a következő(amikor már nem szedte),"nomális" nem jött meg?

2012. ápr. 30. 16:34
 7/9 anonim ***** válasza:

Nekem alapból nem volt vérzésem, azért kaptam a tabit. Utána megjött (a megvonásos), aztán ugyanúgy nem volt ciklusom, mint előtte.

A tabi miatt nem kellene kimaradnia. Viszont szerintem neked alapból van vmi hormonproblémád, és az eddigi vérzéseid sem voltak "normálisak", feltételezem peteérésed sincs.


Mennyire volt rendszertelen a vérzésed? Hány naponta jött meg?

2012. ápr. 30. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Szia,


az előző véletlenül privibe ment.

Szóval előtte is össze-vissza jöttek meg a vérzés,biztos van vmi hormonproblémám,arra várok,hogy sikerüljön végre kivizsgálni

2012. máj. 2. 11:36
 9/9 anonim válasza:
Szia látom nem mostani a kérdésed de talán kapok választ. Azóta mi történt? Hasonló cipőbe járok én is. Ha esetleg valakinek van tapasztalata még írjátok léci. Előre is köszönöm
2018. máj. 18. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!