Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Engem iszonyatosan megvisel a...

Nikolett89 kérdése:

Engem iszonyatosan megvisel a menstruációm nem csak lelkileg, hanem az első napon. Olyan görcseim vannak, hogy nem bírok felállni, sírni tudnék! Van erre valamilyen gyógymód? Nem gyógyszerre gondolok! Írjon aki hasonló helyzetben van, volt!

Figyelt kérdés
2012. máj. 10. 15:20
 1/9 anonim ***** válasza:
Vannak módszerek, de ha ilyen tüneteid vannak orvoshoz kell menned, hogy megtudd az okát. Hány éves vagy?
2012. máj. 10. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Szia!

Ez az állapotod nem normális.

Feltétlen menj el egy normális nődokihoz ultrahangra.

Sok sikert!!

2012. máj. 10. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Hát, lehet próbálkozni olyan házi módszerekkel mint melegvizes palack, infra lámpa, gyógytea, masszírozás, stb, de ezek szerintem inkább csak a hókuszpók kategóriába tartoznak.

Nekem kb 14 évesen jött meg, most 18 vagyok, de 15 éves korom óta muszáj ez miatt fogamzásgátlót szednem, mert nem egyszer kerültem kórházba is a görcsök miatt. Mindenképp látogass meg egy orvost. És a gyógyszertől sem kell félni ha arra van szükség.

2012. máj. 11. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Ugyan ez volt velem is, elájultam, görcsöltem, én se tudtam felkelni ha rámjött, mert nekem ez ilyen rohamokban szokott jönni... Mindig. Sajnos semmi sem vált be csak a gyógyszerek(erős fájdalomcsillampítók pl. cataflam)... Megszoktam igazából, együtt tudok vele élni, csak pl utcán kellemetlen szokott lenni, ilyenkor valaki mindig kísér... :D
2012. máj. 11. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Cataflam-ot próbáltad már? Ajánlom, nekem segít :)
2012. máj. 24. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Orvos: olyat keress, akinek van végzettsége tinik vizsgálatára.

Vérzés: a mennyisége csökkenthető nagy adag C-vitaminnal. (Ne kérdezd, miért.. :) )

Fájdalom: gyógyszer - ami neked beválik.

Hossz: ha alkoholt iszol, megváltozik a simaizmok működése. Pl. ellazít, előbb felerősíti a folyamatot, majd lerövidíti.

Háttér: a testi problémán kívül lehet lelki is. Keress egy jó (!!!) szakembert, akivel végig tudod gondolni, hol, miben sérülhetett a nőiségedről alkotott elképzelésed. Rendbe jöhet ez is.

Jó szakembert nagyon nehéz találni, ne csodálkozz, ha csak a 10-dikre sikerül, nyugodtan hagyj ott mindenkit, aki nem tetszik, vagy aki rád akarja erőltetni az ő elképzelését a te életedről. (Persze ne köszönés nélkül távozz, nyugodtan zárjátok le a beszélgetések folyamatát, ha hagyja az illető.)

Egy jó pszichológus kivárja, amíg megtalálod a saját válaszaidat, és nem skatulyáz be mindenféle elméletekbe.

Sok sikert, fontos, hogy dolgozz rajta, később a szülésed, az Anyaságod is könnyebb lesz, ha ezt sikerül rendezgetni addig.

2012. aug. 11. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Alexandra8803 válasza:
Édesanyámnak vannak még ilyen tünetei. Sokat vérzel mellé? Mert anyunak nagyon sok is van mellé, bocs,hogy ír írom, se majdnem,hogy folyik. Nála kiderült, hogy másfélszer nagyobb a méhe az átlagnál, emiatt van. Egy dolog volt hatásos, ne nevess ki. De amikor én kicsi voltam, a fazék tetőt feltettem a gázra felforrósítani, azt bebugyoláltam egy konyharuhába, és azt tettem anya hasára. Mire kihűlt, vittem a következőt. Lehet nem nagyon egészséges, ezt nem tudom, de a forróság mindig jót tett neki.
2012. aug. 11. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Nekem ennyire heves görcseim nincsenek ugyan, de azért volt belőle rendelőlátogatás, mert nem bírtam menni.

Meleg vizes palack, catafalm vagy apranax használ egyedül. Mozgás. Vannak direkt menstruációs tornák az segített nekem.

2012. aug. 13. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Elsőkörben biztosan elmennék egy nagyon jó orvoshoz.

Ha pesti vagy én Fülöp doktort ajánlom.


Ez az állapot NEM NORMÁLIS, ha fájdalom csillapító mellett is így fáj, akkor azzal kezdeni kell valamit.


Ne kísérletezz, hanem menj el nődokihoz ULTRAHANGRA!!!

Ha egyébként minden ok, akkor szoktak akár fogamzás gátlót felírni...sokat segít az is.

MINDEKÉPP JÁRJ UTÁNA!!!!!!!!

Ha gondolod írj privátban!

J.

2012. aug. 13. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!