Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Elmenjek a medencés bulira?...

Elmenjek a medencés bulira? Megéri? Mi lesz ha beégek?

Figyelt kérdés
július 4-én lesz egy "névnapi buli"ahová fürdőruha "kötelező"és nekem kb.30-a körül kellene megjönnie,mert az utóbbi 1.-én jött meg.(vagy lehet hogy megint elsején jön meg)de a bulira biztos hogy meglesz.még csak 12 éves vagyok,kipróbáltam az o.b.-minit,(azért mert a betét sohasem volt jó,mert mindig elcsúszott,hiába volt szárnyas)és fel tudtam tenni,a vérzésem általában közepes erősségű..szerintem jól helyeztem fel,igaz csak kipróbáltam,de nem éreztem és akkor biztosan jó helyen volt.De olyan lehetséges hogy bent marad a tampon?Vagy a kihúzószál elszakadhat?és abból baj lehet?szerintetek így elmehetek a buliba vagy mondjam le,vagy egyszerűen nem fogok fürödni?Kérlek titeket válaszoljatok minél előbb!!!
2009. jún. 25. 13:04
 1/9 anonim válasza:
100%
hát hogyha 30.-án fog kb. megjönni, akkor szerintem így a 4. nap már biztos nem lesz olyan erős a vérzésed..bár ezt te tudhatod , hogy milyen szokott általában lenni. Mindenképpen vigyél cserét a partira, és szerintem azért a fürdőzést se vidd anynira túlzásba, mert betegségeket is kaphatsz el.De ne mondd le:)) A húzószál általában nem szokott elszakadni, mivel a tampont akkor kell kivenni amikor már tele van..olyankor meg általában könnyen jön ki, úgyhogy nemkell erölködni..így nem szakadhat el:)
2009. jún. 25. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Hali!

Ha kipróbáltad, és minden rendben volt, akkor mehetsz abban. Nem fog elszakadni, vagy benn maradni. Ha esetleg elszakadna a szál (nagyon-nagyon kicsi az esélye)ha a tampon megtelik, ki is csúszna, egy kis nyomás hatására. Csak mivel mini, azért 1-1,5 óránként ellenőrizd!

Ha úgy találod majd, hogy kényelmetlen, akkor befejezed a fűrdőzést, megmondod, már nincs kedved, vagy valamit!

Ne ízgulj, és jó bulizást!

2009. jún. 25. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Mielőtt a tampont felteszed mindig húzogasd meg a kihúzó szálat, így nem lehet belőle baj. Ha esetleg még is elszakadna a cserénél, guggolj le és mintha székelnél nyomd ki. Ha így sem jönne ki nőgyógyászhoz kell fordulnod.

12évesen rendszeres a ciklusod és így tudod napra pontosan,hogy mikor jön meg?De jó neked. Amúgy meg ha a komfort érzeted is engedi,hogy tamponnal fürödj ne fogd vissza magad. Ha mégsem jönne be így a dolog egyszerűen ne medencézz, víz nélkül is jó egy buli. De szerintem mindenféleképpen menj el.A menstruációd ne gátoljon abban, hogy mikor milyen buliba mész!:)

2009. jún. 25. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
84%
A buliba elmehetsz nyugodtan, de nem túl okos ötlet fürdőzni, mert tényleg elkaphatsz valamit. A másik dolog pedig, hogy nem túl szép látvány ha a combjaid között szivárog ki a véres víz. Ez pedig könnyen előfordulhat.
2009. jún. 25. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszi a gyors,és a hasznos válaszokat,és tényleg megnyugtattatok!még 1x Köszi!!!
2009. jún. 25. 13:22
 6/9 A kérdező kommentje:
de ha cserélem 1 óránként a tampont,akkor miért szivárogna?
2009. jún. 25. 13:24
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Én ki nem hagynék egy ilyen bulit a helyedben, "csak" mert épp megjött. próbálj felhelyezni egy normál tampont (ha a minit sikerült, ezt is fel tudod majd tenni) és cseréld a pancsolások közt. már rengetegszer srtandoltam tamponnal én is, és senki nem vette észre, hogy nekem épp megvan.
2009. jún. 25. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
köszi:)
2009. jún. 25. 14:24
 9/9 A kérdező kommentje:
igen,13:21-es pont 4.-én jött meg,de nem voltunk otthon,mert vendégségbe mentünk.Szerencsém volt:O:)
2009. aug. 24. 12:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!