Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Szőrösödés. Mi lehet az oka?

Szőrösödés. Mi lehet az oka?

Figyelt kérdés

15 éves lány vagyok,már több éve küzdöm a szőrösödéssel.Az interneten utána néztem ennek,hogy lehet PCOS,vese rendelleneségei,daganat is akár,vagy egyszerűen öröklödés.

Ha jól emlékszem anyukám elvitt úgy 9-10 éves koromban nőgyógyászhoz,és akkor csináltak ultrahangot,illetve vért is vettek.De én sajnos nem emlékszem hogy mit állapitottak meg,illetve csak következtetni tudok arra,hogy nem volt semmi bajom,mivel gyógyszert nem szedek/szedtem.Nemrég itt volt az egyik ismerösünk,és valahogy szóba jöttek a betegségek,és akkor mondta anyukám az ismerösünknek,hogy nekem volt egy gombás fertőzésem,és voltam már nőgyógyásznál.Én ezen tökre meglepődtem,mert azt hittem azért vitt el dokihoz,mert elkezdtem szőrösödni.Mondjuk elég ciki volt,nem szeretem ha erről kell beszélnem.De aztán gondolkodtam ezen,és lehet hogy tényleg fertőzésem volt,mert már akkor is egy kicsit szőrös voltam,de nem ennyire,mint most.Most mindenütt szőrös vagyok,hol jobban,hol nem annyira.A lábszáram,a combom,a hasam,a karomon elég erősek,ezt mind epilálom,de már bele fáradtam az állandó szőrtelenítésbe.A hónaljom,az intim részt borotválom.A hátam,derekam is szőrös,de ott már inkább hagyom úgy ahogy van,igaz eléggé látszódik,de már nem érdekel.Olvastam a különböző tüneteket a fent írt betegségeknek.Nekem szinte egyik sincs.Rendszeresen menstruálok 3 éve ,eleinte még össze-visza volt,de az utóbbi egy évbe szinte naprapontos,nem vagyok elhízva,nincs férfias alkatom,sőt inkább nőies,széles csípőm,kicsit hájas fenekem,combom.Hajam nem hullik,csak normális mértékben.Csak a szőrösödés,illetve a pattanásos arcom van.Anyukámnál nem merek érdeklődni ezzel kapcsolatban,ez nagyon ciki lenne nekem.Olvastam az endrokinologus,nem tudom pontosan,hogy ő ezzel foglalkozik.Tényleg jó?Igazából amitől nagyon félek,az a nőgyógyász.Hozzá nem igazán szeretnék menni,ha lehet.De azt is olvastam,hogy valakinél egyáltalán nem vált be a gyógyszeres kezelés,sőt rosszabodott a helyzet.Szerintetek én is inkább törödjek bele,fogadjam el magam így?Vagy mit tegyek?

huhha,most látom,kisregényt írtam:)


2009. jún. 30. 11:38
 1/10 A kérdező kommentje:
ja és ami még kimaradt,hogy anyukám egyáltalán nem szőrös,szóval esetleg a mamámtól örökölhettem a dolgot,de őt nem ismertem,mert pici koromban meghalt:(egyébként,ami még nagyon zavar,hogy még a bátyámnál is szőrösebb vagyok,jó nekem a melkasom nem szőrös,de a hátam,hasam igen,míg a bátyámnak csak pihéi vannak,ami elég ciki,így a családom előtt se merek fürdőruhában mutakozni:(
2009. jún. 30. 11:42
 2/10 anonim ***** válasza:
76%
Egy kivizsgálást megérne a nyugalmad..
2009. jún. 30. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
szerintem beszéld meg anyuddal hogy vmi nem stimmel veled mert olyan helyeken vagy szőrös ahol nem is kellene.kérd meg hogy menyjen el veled kivzsgálásokra,mert nem mersz gyedül menni.vagy beszéljétek meg,mutasd meg neki magadat hogy ő is lássa hogy mi aggaszt téged annyira.sok sikert és fel a fejjel(melesleg nekem egy kis bajszom van nem feltűnő csak ha nagyon közel hajolok a tüörhöz akk látom) :)
2009. jún. 30. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

lehet, hogy hormonális probléma. velem ugyanez volt a helyzet, csak én 16 évesen még nem is menstruáltam...ezért anyukám elvitt nőgyógyászhoz és ő írt fel fogamzásgátló gyógyszert, merthogy abban női hormonok vannak, az efféle szőrösödés pedig a férfihormonoktól van. én azóta is szedem, javulást nem érzek, de legalább nem is durvult a helyzet. lehet, hogy most nagyon cikisnek érzed, de hidd el, hogy ez az orvosok számára nem olyan nagy dolog, egyáltalán nem tekintenek máshogy erre, mint pl egy megfázásra. szal úgy értem, hogy nem csinálnak belőle ügyet.

én endokrinológusnál is voltam,ő az, aki a hormonháztartással foglalkozik. egy vérvételből megnézi, h hormonális problémáról van-e szó.

szóval sztem szedd össze a bátorságodat és menj el egy orvoshoz :)

2009. jún. 30. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
ez egyáltalán nem próbléma, mármint nem úgy ahogy gondolod. Nem vese vagy hormonális, vagy hasonló, ezt egyszerűen genetikának hívják, és ezzel nem tudsz mit csinálni! Szőrtelenítsd magad, ahol bírod ott gyantázd, az tovább tart elvileg. És menj kozmetikushoz, ő majd megmondja hogy hol mivel célszerű!
2009. jún. 30. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

genetika vagy tesztoszteron hormon tultenges

nőgyogyaszhoz, aki elkuld endokrinologiai vizsgalatra, ott kapsz tablettat, ha a hormonok, es kesz..

ha genetika, akkor marad a borotva

2009. jún. 30. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Szia!


Én és még egy volt osztálytársam is Diane 35-öt, majd később az újabb félét, a Cypromixet szedtük. 1 év alatt teljesen "elmúlt" ez a szőrösödés. És a pattanások is. Mindenképp menj el nőgyógyászhoz. Ezek fogamzásgátlók, 3 havi 2500 ft, ha nem szeretnél anyukáddal beszélni,akkor még magadnak is meg tudod venni mert annyira nem drága, és sztem ennyi idősen már egyedül is elmehetsz a nőgyógyihoz ezt feliratni, de előtte biztos kérni fog vérvételt. Ne hagyd annyiban, mert megkeseríti az életed. Hátha ez használ neked is! Nekünk bejött. Tudom milyen nehéz a szülőkkel erről beszélni. Főleg mikor azzal jönnek, h ugyanmár nem is igaz, nem is látszik!

2009. júl. 1. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
kedves utolsó válaszoló!mit jelent hogy "elmúlt"??és te is ennyire szőrösödtél??egyébként mindenkinek köszönöm a válaszát:)!
2009. júl. 1. 17:34
 9/10 anonim ***** válasza:
Elgyengült a szőr a karomon is, szinte kivilágosodott. Osztálytársamnak is ugyanez, a többiről inkább nem kérdeztem :D, de nekem is a hátam is szőrös volt és mostmár olyan mint más lányoknak. Ja és a hajam meg a bőröm is sokkal szebb lett. De legalább fél év szedés után van látható eredmény. :)
2009. júl. 2. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Utolsó:Nekem is ugyanez a problémám és én is tudom milyen rossz ez.Én is a cypoximet szeretném elkezdeni szedni hátha segít.Ahhoz hogy felírja nőgyógyász muszály,hogy megvizsgáljon?
2011. ápr. 11. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!