Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Milyen házi tippeket tudtok...

Milyen házi tippeket tudtok adni hüvelyfertőzés kezelésére? Nőgyógyásznál számtalanszor voltam már, de senki sem tudott segíteni az antibiotikumokkal, kúpokkal, hüvelykrémekkel.

Figyelt kérdés
Válaszaitokat köszönöm! (a hüvelyváladékomat kitenyésztették, valamilyen fajta coli baktérium volt benne)

2012. máj. 30. 22:12
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Bakteriális eredetű fertőzést tényleg ne akarj házilag kezelgetni, mert jó eséllyel csak súlyosbítod majd a problémát - itt inkább az okot kellene kideríteni, ha ezt ugyanis megszünteted, akkor az első célzott antibiotikum kúra is teljesen elég kellett volna legyen. Bocsi a higiéniát firtató kérdésekért, de mivel E. colit mutattak ki, így elsőként a széklettel történő közvetlen expozíciót teljesen kizárni (pl. óvszer nélküli anális szex esetén a párod hüvelyi közösülés során megfertőzhet, még ha ő teljesen panaszmentes is, ill. ha esetleg elölről hátulra törlöd ki a feneked nagyvécézés után, az is okozhat ilyesmit). A másik nagyon gyakori bűnös a tangabugyi v. bármilyen egyéb, fenékbe bevágó ruházat, de a nem 100% pamut alsónemű önmagában is jó táptalaja annak, hogy a baci a végbeledből a hüvelyflórádba "vándoroljon" át. Lehet, hogy "csak" visszafertőzöd magad, pl. mert 30-40 fokon mosod a ruhákat és utána nem vasalod át a fehérneműidet. A párod is visszafertőzhet, ha őt nem kezelték ki, a férfiaknál a fertőzések jelentős része ugyanis panaszmentes.


Kikezelés után a Te esetedben is segíthet a felfázásra reklámozott tőzegáfonya v. vörösáfonya fogyasztása (Cran-C, Walurinal, stb. - bár szerintem a friss vagy aszalt gyümölcs messze a legjobb.. mondjuk jellemző, hogy amikor ezt a betegeiknek is elmondom, akkor látom, hogy úgyis a kapszulás verziót veszik majd meg :) ), mert ez a colibaktériumok "vándorlását" nehezíti meg.

2012. máj. 31. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
68%
Teljesen igaza van az első válaszolónak!
2012. máj. 31. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
21%

ne foglalkozz az orvosokkal! e-coli fertőzés egy kis semmiség, igazából meg sem szabadna érezni, de neked már annyira kész van a hüvelyflórád a sok gyógyszertől amivel kezeltek, hogy mindenre érzékeny, fogadjunk, hogy még az óvszerre is.

ezüstkolloidot vegyél, meg colpo cleanert. utóbbi dm-ben kapható, hüvelyi irrigálószer, a tejsavasat vedd. ezüstkolloid bármelyik herbáriában van.

szánj magadra időt! menszesz után egy hétig langyos vízbe egy teáskanál ezüstkolloidot tegyél. öblítsd a hüvelyedet ezzel, de úgy hogy befekszel a kádba és legalább öt percig nem engeded kifolyni. ezután egy hétig öblögess a tejsavassal. meglátod, semmi bajod nem lesz utána!!!

2012. máj. 31. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszaitokat! Nem értem mi a lehet a probléma, amiért mindig visszatér (vagy inkább el sem múlik teljesen) ez a baj, ami december óta tart. Mióta elkezdődtek a bajok, azóta soha nem hordok tanga alsóneműt, bár előtte csak azt hordtam, elképzelhetőnek tartom, hogy amiatt alakult ki, bár nagyrészt azok is pamutok voltak. Egy hete már csak zuhanyzok, pedig nagyon szerettem fürdeni, de olvastam, hogy ilyenkor az sem jó. Anális szexről szó sem volt soha, a feneket pedig én azt hittem, mindig hüvely felől kell a fenék irányába, hogy a hüvelybe ne juthassanak a baktériumok. Sajnos szexuális életet azóta nem is élek az új párommal, nehogy a szex legyen az oka a hüvelyem gyógyulásának. Szerintetek ilyenkor jobb, ha tisztasági betétet használok, vagy inkább szellőzés miatt ezt hanyagoljam? Elől kerestem a papírt, Escherichia coli volt a baktérium, az első válaszadó szerint a harmadik válaszadó tippje is veszélyt jelenthet? Már nem tudom mit csináljak, a kérdésemre, hogy Győrben melyik orvos jó az ilyen fertőzések kezelésében, még nem érkezett válasz.
2012. máj. 31. 10:58
 5/12 anonim válasza:
48%

Betadine-t 1:10 arányban vízzel oldj fel, fülpálcikával v. vmi mással pedig "nyúlj fel2 és törölgesd. Nekem a hüvelygombám 3 nap alatt elmúlt úgy h. 2x kentem naponta...

ártani nem árt, az tuti próbáld ki :D

2012. máj. 31. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
73%

szia,mintha én írtam volna! nekem is azt tenyésztették ki állandóan , egy csomó antibiotikumot nyomattak belém,

azt mondta a doki a végén hoyg ne törődjek vele ez van majd magától rendeződni fog, hát kösz de nekem panaszt okoz, meg azt modnta hogy ez midnen nő hüvelyében benne van ccsak nem vezsik észre mert nem okoz panaszt, tudom ez az ürülékbben található baci de attól még nem mondanám hogy igénytelen vagy , attól hogy visszajön mindig szerintem attól van mert gyenge az immunrendzsered így engedi hogy ezek a bacik túlszaporodjanak, a másik dolog hogy lehet már tökre legyengült a hüvelylfórád a sok antibiotikumtól azt kéne erősíteni ,irrigálással(vagy kúppal, vagy tejsavval, tejsavóval, joghurtos kefíres irrigálás)

ez egy oylan baci ami nem vészes nem olyan mint mondjuk a streptococcus ami gennykeltő és terhességnél a babára nézve gondot okoz, de szerintem az se jó ha nagyon sok van belőle ,ezért próbálj egy komplex kúrát csinálni. Bélflórát kell erősítened mert ez nagy hatással van az immunrednszer fejlődésére is, hüvelylfórát tejsavas irrigálással, és amit korábban is ajánlottak ami a hugyutakra jó áfonya ,teák, grapefruit csepp .

Én ezekeet csinálom ,nem modnom hoyg teljesen rendben vagyok de veszek észre javulást kitartónak kell lenni nekem egy évig nyomadtak antibiotikumot nem könnyű helyrerakni magamat több bogyót nem fogok beszedni , jah igen a bugyi ne tanga legyen azt felejtsd el főleg hogy colid van, vasald és pamut legyen. nagy Wc-és után mindig zuhanyozz , igen a kádban való pancsikolás se jhavasolt.

2012. jún. 2. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
79%
jah még azt akartam írni hoyg ne használj intim tisztasági betétet folyásra ha van, menzeszkor pedig pamut betét vagy anionos biointimo is jó, amit gyakran cserélsz ,tampon felejtős
2012. jún. 2. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Úristen, hát ahogy olvasok az irrigálásról a gyakorikerdesek.hu-n elbizonytalanodok, mert azt írják, ha fennáll fertőzés, vagy gomba, akkor ront a helyzeten, és mindenképp orvoshoz kell menni. De én már annyi orvosnál voltam... Az a baj, hogy nem tudom, hogy nekem már elmúlt-e a fertőzés, gyulladás, mert még néha sűrű fehér, barnás folyásom van, és nem tudom hogy ez már csak a hüvelyem felborult ph-ja miatt van, vagy pedig még mindig fertőzött vagyok.
2012. jún. 2. 23:03
 9/12 anonim ***** válasza:
84%
Szia, én felfázásra használtam az Intim aidet, de gyulladás, fertőzés esetén is használható. Emellett jó még a grapefruit mag cseppek gomba és baktéirum"ölésre".
2012. jún. 4. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:
64%
Mindenképp menj orvoshoz, de ha esténkét beleülsz langyos kamillás vízbe, az sokat fog segíteni!
2012. jún. 4. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!