Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Vannak itt olyan 25-30 évesek...

Vannak itt olyan 25-30 évesek akik nem járnak nőgyógyászhoz vagy sose voltak még nála? (lennt többi)

Figyelt kérdés

Én úgy gondolom mindenkinek a maga dolga hogy jár szűrésekre vagy nem,szerintem döntse el ezt mindenki maga és nem kell ebbe beleszólni.Mindenkinek a saját teste,saját élete,hagy döntse maga el.

Ha valaki nem jár akkor mért akkarnak annak az életébe sokan beleszólni,mi közük hozzá nem?


2012. jún. 10. 17:53
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
37%

Ha Magyarországon privát egészségügy lenne, nem pedig társadalombiztosítás alapú egészségügy, akkor mindenkire rá lehetne hagyni, hogy mit csinál a testével.


Így viszont nem.

Mert a szűrés még mindig olcsóbb, mint egy esetleges betegség kezelése és ezt nem az egyén fizeti, hanem mindenki a nagy közös kalapból.

2012. jún. 10. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
75%

Nem tudom milyen választ vársz,de valóban döntsön mindenki.Csak amikor adott a lehetőség,hogy ingyen megelőzhetik a nagyobb bajt és nem kell érte sokat fizetni,mint más országokban,akkor tanácsosabb elmenni és megnyugodni.

Engem a nőgyógyász küldött ultrahangra,mert talált egy csomót a mellemben.Azóta megműtöttek,túl vagyok kemo és sugárterápián,és meggyógyultam.A mellem is megmaradt.

Ha várok még pár évet,valószínűleg most nem válaszolnék Neked.

De tényleg mindenkinek szíve joga eldönteni,hogy mit tesz a testével,még akkor is,ha az oktalan és dőre dolog.

2012. jún. 10. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
75%

Hát nem tudom egy átlag beszélgetésben hogy jön elő ez a téma, hogy őszinte legyek. Valahogy csak neked kellett elmondanod, te meg számíthatsz erre a reakcióra.

Én 20 éves vagyok, még nem volt szexuális kapcsolatom, ezért nem is vizsgáltak még meg, de az sem mindegy ki jegyzi meg. Ha közel álló emberek, mint mondjuk a párod szólja meg, az azért van mert aggódnak az egészségedért és azért van közük hozzá(gondolj csak a gyerekvállalásra akár), nem olyan közeli embereknek meg miért mondod ezt el?

2012. jún. 10. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
47%

Én 26 vagyok, és nem voltam 4, mert nem tudom megfizetni a magán orvost. 10 000 ft egy vizsgálat, apránként teszek félre, talán augusztusra összejön. Az ismerőseim közül szintén nem engedhetik meg maguknak ezt jó páran.


A kórházba nem megyek, mert nem foglalkozik az emberrel az orvos. Nem vizsgál meg rendesen. Ráadásul had ne mondjam, KIK is járnak oda nőgyógyászhoz. Kilincset sincs gusztusom megfogni, nemhogy egy vetkezőbe menjek be velük....

2012. jún. 10. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
38%
én nem járok nőgyógyászhoz. illetve csak pár évente. nincs semmi bajom, és én úgy vagyok vele, hogy 100 évvel ezelőtt sem rohangáltak a nők a nőgyógyhoz, sőt sokszor a földeken kapálás közben jött rájuk a szülés. és? ha a sors úgy akarja, hogy az embernek baja legyen, akkor lesz is...függetlenül attól, hogy havonta rohan- e az orvoshoz minden jött ment apró panasszal, vagy netán tényleg csak akkor megy dokihoz ha valóban indokolt. nemcsak nőgyógyhoz, de semmilyen más orvoshoz sem járok. ha valami bajom van, megolom magamnak. és nézd...még élek. nem bízom az orvosokban, a legtöbbje kontár sajnos... 28/nő
2012. jún. 10. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
100%

Az elsőnek igaza van.

Mivel a mi adónkból fizetik az eü ellátást, nem mindegy, hogy a pár ezer forintos szűrésre jár el vki évente, vagy aztán a többszáz ezres kemóját fizetgetik.

Mert mondjuk a méhnyakrák 100%-ban gyógyítható, ha időben észreveszik.

Amúgy mindenki azt hiszi, hogy vele aztán nem történhet mg, mégis több ezer nővel megtörténik.

Láttam én már 33 éves nőt méhnyakrákban meghalni, nem volt szép.

De persze, mindenkinek a maga dolga.


Utolsónak meg:

Azért egy szűrést sztk-ban is el lehet intézni. A legszarabb orvos is le tud venni a méhszájról egy kis mintát, a kenetet meg már a patológus ellenőrzi.

És az eszközöket meg bármilyen hihetetlen, fertőtlenítik.

De akkor ennyi erővel semmilyen szakrendelésre ne menj, sőt, kórházba se úgy egyáltalán, mert előtted ki tudja milyen gusztustalan ember feküdt ott.

Hát gratulálok:D

2012. jún. 10. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
28%

18:17


Nem akartam így fogalmazni, de akkor egyértelműbben írok:

A kórházban nálunk a nőgyógyászaton csak szutyok, retek, büdös cigány lányokat-asszonyokat lehet látni. Messze ki lehet szúrni, hol a nőgyógyászat, ott tobzódik ez a népség.

Hiába fertőtlenítik az eszközöket, ha elhányom magam a váróban a bűztől, és a vetkezőben is öklendezek a szagtól, amit benne hagytak, nem beszélve az eldobált csokipapírtól, tisztasági betétről stb.

2012. jún. 10. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
47%

És talán csak a kórházban van nőgyógyászat?

Körzeti nincs? Egy olyan helyen, ami elég nagy ahhoz, hogy kórháza legyen, kell lennie körzeti nőgyógynak is.

Meg aztán: 8 év alatt jön össze 10 ezer forint? De internetre van pénzed, érdekes. :)

2012. jún. 10. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:

Akkor is túlzásnak érzem a dolgot. Nálunk is sok a cigány, de attól még ha nincs jobb, akkor ez van.

Én is inkább magándokihoz járok, de volt már, hogy sürgős probléma miatt a kórházban kötöttem ki. És igen, a váróban csak cigányok voltak, hát istenem, ez van.

Inkább eltűröm, minthogy megdögöljek.

2012. jún. 10. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:

7-es! csak nem a miskolci megyei kórházról beszélsz?:)

Ott teljesen ugyanez van.

2012. jún. 10. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!