Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Miért nem menstruálok? (Anorex...

Miért nem menstruálok? (Anorexia) [Bővebben. ]

Figyelt kérdés

Anorexiás lettem 2 éve, 167 cm/55 kilóval.

A legalacsonyabb súlyom 170 cm/ 46 kiló, de azóta már kórházban voltam, ahol normalizáltak 170/53-ra.

Néhány hónapig tartottam ezt a súlyt, de nem kezdtem el mensturálni, és most vissza is csúsztam 47 kilóra.

Szeretnék még fogyni, járok szakemberhez 16 éves vagyok, de szeretnék gyermeket! Belepusztulok, ha híznom kell, de abba méginkább, ha sosem lehet gyermekem...

Valami hormontabletta? Vagy hasonló sors?


2009. júl. 8. 13:43
 1/9 anonim ***** válasza:
79%

Elég hülye vagy már bocs, de mi a p*csának kell fogyózni 16 évesen? Inkább járj el sportolni, vagy egyél sok zöldséget gyümölcsöt.

Azért nem jön meg mert ezzel a kínlódásoddal borul a háztartásod.

Nézz magadba és hagyd abba a fogyókúrázást, meg hogy kövérnek érzed magad. Van egy műsor az egyik csatornán ahol a nőket beállítják egy üvegkalitkába ki a város közepére ahol forgalmas és meg kell mondaniuk hogy hány évesnek néz ki, na téged ugyanígy kellene csak azt kéne az emberektől kérdezni hogy mit gondolnak rólad, kövérnek tartanak-e vagy nem. Több ember véleménye számít leginkább, nem az hogy te odabent mit határozol el.

2009. júl. 8. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Keress fel szakembert kérlek! Pszichológusok, pszichiáterek nagyon sokat segítenek, hidd el! Ha még fogyni akarsz, vagy legalábbis nem hízni, akkor nem gyógyszerre van szükséged, hanem lelki segítségre! Menj el szakemberhez légyszíves, mert tönkreteszed magadat! Ha ilyen súlyod lesz, tényleg nem lehet majd gyermeked! (A teherbeesés feltétele némi zsír, anélkül nem is megy, plusz mi lesz veled, ha felszedsz egy terhesség alatt 7-8 kilót?)
2009. júl. 8. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
35%

Én 173 cm/49 kg vok. Nekem tavaly jött meg. Sztem csak nagyon izgulsz miatta, de a biztonság kedvéért nézesd meg magad.

15/L

2009. júl. 8. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
89%
Hmmm......Azért akarsz fogyni mert löttyedtnek érzed magad vagyis zsírosnak..ami igaz is mivel hogy nem ettél fehérjét ezért szép lassan elfogytad az izomzatod de a zsírt kevésbé és mivel nincs rajtad izomzat ezért az alakod/formád is oda és dagadtnak érzed ezért magad..
2009. júl. 8. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Az anorexia ördögi betegség. Ha megnézed, hogy mennyi ideig sanyargattad a szervezeted akkor tudod, hogy meddig nem kapott megfelelő tápanyagot. A menstruáció elmaradása már erős hiánybetegségre utal, s ahhoz, hogy visszatérjen, nagyon sok idő kell. A szervezet nehezebben építi újra magát, mint ahogyan le tudjuk rombolni. Oszd meg problémádat az orvosoddal(gondolom az anorexia miatt jársz szakemberhez), ő tudja, hogy hova irányítson tovább. A test súly optimalizálása nagyon fontos, valahol biztosan te is érzed, hogy az nem lefelé, hanem fölfelé van. Küzdj az anorexiával, ne hagyd magad elemészteni. Mondom ezt úgy, hogy soha nem voltam anorexiás és nem tudom, hogy mit élsz át. Kérlek küzdj! Ha küzdesz, biztosan meg lesz a jutalmad és egyszer még lehet kisbabád. Szorítok.
2009. júl. 8. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Egy ism.terj filmben láttam h az anorexiásoknál teljesen normális h elmarad a menzesz mert már annyira lesoványodnak h a létfontosságú szervekre korlátozódik az energiafelhasználás.A nemi szerv enm létfontosságú ebben az állapotban.Válassz:vagy normálisan élsz és lehet gyereked vagy anorexiás maradsz,és akár örökre meddő.Ha terhes leszel egyszer mégis ilyen körülmények között,a nőgyógyászod lehet egyből abortuszra utal,amint ezt megtudja,és nem változtatsz.ez nem egészséges sem magadnak sem majd a babának.Azt ajánlom keress fel egy pszichológust,és minél előbb gyógyulj ki ebből mielőtt még nem késő!!!!!Ez betegség!!!
2009. júl. 8. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Híznod kell. Mégha lenne is menstruációd, a szervezet nem enged teherbe esni, ha nincs meg egy minimális zsírréteged, tehát egy minimális tartalékod.

Lehet, hogy van peteérésed, de soha nem fog beágyazódni a megtermékenyített petesejt, mert a szervezet kilöki.

Kezeltesd az anorexiád, ha meggyógyulsz és felszedsz egy pár kilót, akkor majd újra menstruálsz is.

Úgysem most akarsz teherbe esni (16 évesen) van még egy pár éved meggyógyulni.

2009. júl. 8. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
valszeg azért nemjön meg, mert az anorexiának ezegy velejárója h a menzesz összezavarodik, és kimaradozik. ezzel viszont teljesen tönkreteszed a hormonháztartásod, és előbb utóbb eljutsz odáig, h nemlesz majd gyermeked. 16 éves vagy, ha ezt így folytatod, bizony nemlehet majd gyermeked. jól gondold meg, h megéri e. hormontablettát meg nemfogsz kapni, mivel az anorexiád miatt ilyen a ciklusod, pszihológushoz fognak küldeni, h ebből kigyógyulj. azt ajánlom, h végy erőt magadon, és ne fogyjál, hanem hízzál. a testsúlyod a magasságodhoz képest már ígyis baromi kevés, mondhatni gebe vagy. azmeg írtó ronda. úgyhogy szedd össze magad, nelégy ennyire gyenge.
2009. júl. 8. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Ha ezt csinálod, csak tönkreteszed magad. A baj, ha most elkedesz enni, tényleg hízni fogsz,mert a szervezeted duplán szedi fel a kaját.

Egyél, és sportolj mellette. Nézd, mi barátnőimmel elég sokat eszünk , de nem hízunk, mert rendszeresen sportolunk.

2009. júl. 8. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!