Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » A 36 napos vagy annál pár...

Ani7999 kérdése:

A 36 napos vagy annál pár nappal hosszabb ciklus normális?

Figyelt kérdés
25 éves nő vagyok a ciklusom 16 éves korom óta ilyen állandóan késik.Azóta nagyon hullik a hajam.Mit tegyek?

2012. jún. 29. 11:56
 1/10 anonim ***** válasza:

Ez túl hosszú ciklusidő.

A hajhullásod pedig lehet nőgyógyászati eredetű gyulladás vagy egyéb hormonproblémák miatt.

2012. jún. 29. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
De miert nem kerdezed meg a nogyogyasztol??? egyertelmu hogy NEM normalis dologrol beszelunk....menj orvoshoz....hormonproblemaid lehet,vagy honnan tudjuk mi...mi nem latunk teged innen... kivizsgaltatni nem artana az tuti!9 eve varod a csodat hogy majd....
2012. jún. 29. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Nézd, jobb lenne, ha orvos látna, ez tény. De nekem pl 35-38 napos rendszeres ciklusaim voltak, és mikor babával próbálkoztunk, azonnal teherbe is estem. (Igaz sajnos elhalt, de ennek nem a ciklus hossza volt az oka. Második nekifutásra 3 hónap alatt összejött, és lett is egy egészséges kicsi lányom, most várjuk a tesót, aki szintén 1. hónapban megfogant. Szóval attól még lehet, hogy rendben van minden, de jobb, ha inkább orvos állítja ezt, miután megvizsgált, esetleg nézett hormonprofilt, vagy uh-gal követte a peteérésedet. (SZülés után amúgy 33-35 napra állt vissza a ciklusom)
2012. jún. 29. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Utólsóhoz:És egyébként nálad úgy amblock minden rendben?Úgyértem h hajhullásod vagy nőgyógyászati gyulladásod van?És úgy is összejött a baba?
2012. jún. 29. 16:45
 5/10 anonim ***** válasza:
A hajam nem hullik, gyulladásom egyszer volt (petefészek gyulladás), szülés után pár hónappal. Azt sikerült kikezelni, azóta minden oké.
2012. jún. 30. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi hozzászólásokat,várok még olyanokat akik hasonló problémával küzdenek és/vagy kezelik kezelték már.
2012. jún. 30. 20:28
 7/10 anonim ***** válasza:
Az enyém 14-napos +-1,2 nap.Nekem azt mondta a doki,hogy ha ez az első óta így van akkor törődjek bele mert akkor az én szervezetemnek ez a normális.
2012. júl. 1. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Ha voltál azóta orvosnál, akkor tárgytalan, de azért leírom hátha segít:

48-60napos ciklusaim voltam, a vérzésem max. két napig tartott, inkább csak amolyan pecsételés volt. Hullott a hajam, hízékony voltam, izzadós és ragyás.


PCOS-t állapítottak meg nálam, a nőgyógyásztól csak fogamzásgátlót kaptam. Ez ideig-óráig segített, de amikor abbahagytam duplán jöttek vissza a tünetek.

Elmentem belgyógyász-endokrinológushoz, aki célzottan inzulinrezisztencia miatt kezdett kezelni.

A ciklusom még most sincs teljesen rendben, de legalább rendszeresebb lett, és a külső tüneteim jelentősen javultak.

Normál testsúlyom lett, eltűntek a durva ragyák. Na, a hajam az még hullik, de talán idővel jobb lesz.

Mercformint szedek.

2012. nov. 27. 04:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Ja, annyit még hogy én is 25 éves vagyok. :)
2012. nov. 27. 04:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Egyébként miből lehet tudni hogy inzulinrezisztenciád van?

Voltam endokrinológusnál és mintha ezt is mondta volna,és azt hogy vigyázzak magamra ugyanis 40 felett valószínű hogy cukorbeteg leszek.2 típusú.De nekem csak cypromixet írt fel.És a külső tüneteid hogy is mondjam te nem kopaszodtál?Nekem baromi kevés hajam van.Az orvos egyébként hiper androgenizmust állapított meg nálam.A tesztoszteron szintem normális.De az androgén meg a tsh szintem magas.És a szexuál hormonjaim teljesen meg vannak zavarodva.pl lh szintem hiper magas,mint az öreg néniknél.

2012. nov. 30. 01:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!