Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Nagyon érzékeny vagyok a...

Nagyon érzékeny vagyok a hüvelygombára. Mit lehet ez ellen tenni?

Figyelt kérdés
Szinte majdnem félévente elkell mennem nődokihoz, mert elkaptam valamilyen hüvelygombát. Hogy tudnám ezt megelőzni, hogy ne kapjak olyan olyan sűrűn betegségeket?? Van valami krém vagy akármi ami "véd"? Már nagyon unom:S Kérlek segítsetek. 16 vagyok!
2008. máj. 1. 12:04
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Szedsz fogamzásgátlót? Megkönnyíti a hüvelygomba-fertőzést. Nekem mindig akkor van gombám, ha szedek fogamzásgátlót. A doki erre azt mondta, nincs mit tenni, max. minden este bekened canesten krémmel. És szerintem kerüld azokat a kajákat ami szintén megkönnyíti a gombának a terjeszkedést, pl. camambert sajt, sok cukor stb, de erről többet tudsz olvasni a neten szerintem.
2008. máj. 1. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
nem szedek még semmilyen fogamzásgátlót. a cukrot viszont szeretem :D szted jó ötlet, ha mondjuk minden másnap intim mosakodógélt használok?
2008. máj. 1. 13:26
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha téged kezelnek a partneredet is kell.Náluk legtöbbször tünetmentes.Antibiotikum szedésétöl is lehet.Fürdés után mindig törölközz nagyon szárazra.A tusfürdö sem mindegy.Vannak amelyek pusztitják a normál florát.A legjobb intim tusfürdőket venni.Ajánlom a LACTACID-ot.De sok féle között lehet választani.Szedjél vitaminokat.Sanos azt mondják aki 1-szer elkapta mindig elfogja.Én jo ideje ezekre figyelek,és jo ideje tünetmentes vagyok.
2008. máj. 1. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Az a helyzet, hogy még szűz vagyok és "úgy" még nem ért hozzám. Szal nem hiszem, hogy tőle kapnám el folyamatosan. Viszont már nagyon elegem van ebből :S Suliban úgy ellehet kapni, h ráülök a WC-re de úgy, hogy leterítem vagy 2-3 zsepivel??
2008. máj. 1. 20:07
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
ha idegen helyen leteríted az ülőkét, az szinte tuti, hogy jó. vigyázz, hogy a fehérneműd se érjen hozzá. Amúgy szerintem az intim mosakodógél nagyon sokat segít, mert visszaállítja a hüvely kémhatását meg flóráját, ami segít védekezni fertőzésekkel meg minden maszattal szemben. :) És antibiotikum szedése közben meg utána szedjél probiotikumot is! Gyógyszertárban lehet kapni vény nélkül, pl. Normaflore jó. Ez visszaállítja azokat a mikroorganizmusokat, amiket az antibiotikus megevett pedig nem kellett volna.
2008. máj. 1. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
gusztustalanul hangzik,de mindennél hatásosabb a hüvelygomba ellen a kefir vagy a natur joghurt. ez nem vicc!szerencsére nem vagyok rá nagyon hajlamos,de ha van,2 nap alatt elmulik töle a benne lévö baktériumtörzsektöl.nögyogyász javasolta,nem kuruzslás. szerintem probáld ki megéri.egy betéttel este lefekvésor kend be magad egy kevéssel,ha tudod juttass keveset a hüvelyedbe is.használni fog.kitartás
2008. máj. 10. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Én is hajlamos vagyok, sajnos, bár egy ideje nem kaptam el semmit! (kop-kop)

Én felvérteztem magam mindenfélével, intim lemosó, törlőkendő-hegyek :)

De ami a legjobb: Bradoman törlökendő, a DMben lehet kapni. Fertőtlenítő hatású, a vécédeszkát szoktam vele letörölni a munkahelyemen, mielőtt vastagon bepapírozom. És arra is rászoktam hogy teszek vécépapírt a vécébe, mert ha pisilsz, a cseppek visszacsapódnak és szerintem úgy is el lehet kapni valami nyavaját. És ha papírt teszel bele akkor nem csapódnak vissza.

Hát remélem tudtam segíteni valamivel :)

2008. máj. 23. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:

Egyszer azt olvastam valahol, hogy a hüvelygomba kiújulása összefüggésben lehet a bélrendszer baktériumflórájával.

Mindenfajta antibiotikumozás nélkül kipróbáltam a Normaflore-t és a gomba, ami addig havonta egyszer előjött, 9 hónapig elkerült. Akkor csináltam egy újabb kúrát és újabb 3 hónapra elmúlt, majd ismét, és ismét 3 hónapra megszűnt. Most ott tartok, hogy két-három havonta csinálni fogok egy kúrát megelőzésképp.

2008. jún. 17. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:

Énis sokat járok ezmiatt orvoshoz,de a Normaflor-ról még nem halottam....:O

Ezt a "kúrát,hogy csináljátok?Vagyis hánynapig,és egynap hányszor szzeditek be a fent nevezett gyógyszert?köszi a válaszokat!

2010. jan. 17. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!