Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Van itt olyan nő, aki magas...

Van itt olyan nő, aki magas tesztoszteron szint miatt lett kezelve?

Figyelt kérdés

Mik voltak a tüneteid? Mik voltak a vizsgálatok? Mennyi ideig kellett gyógyszert szedned? Mikor enyhültek a tünetek? Mennyire enyhültek? (pl. a hajad újra dús lett...)


Nagyon izgulok, mert nekem ez a bajom de félek, hogy ezeket a tüneteket semmi nem hozza helyre... a hajam egy roncs, és csupa szőr vagyok mindenhol, nem győzök szőrteleníteni :(

21/L


2012. júl. 7. 23:34
 1/10 A kérdező kommentje:
Nőgyógyászati panaszom nincs, csak a rossz haj és durva szőrösödés.
2012. júl. 7. 23:46
 3/10 anonim ***** válasza:

Nekem PCOS részeként volt magas a tesztoszteron.

A tünetem igazából csak a durva szőrösödés volt. A bőröm sem volt a legtisztább, de az nem volt olyan vészes. A hajam szerencsére nem hullott.

De nekem a PCOS miatt a ciklusommal voltak gondok konkrétan nem volt ciklusom...).

Néztek tesztoszteront, DHEAS-t, SHBG-t (meg persze egyéb női hormonokat, de az a te szempontodból nem fontos).


Igazából nálad azt kellene kivizsgálni, hogy esetleg mellékvesekéreg túlműködés-e az oka a magas tesztoszteronnak.

Ugyanis van olyan állapot (androgenitális szindróma), egy enzimhiány/mutáció, ami miatt ilyen probléma lehet.


Én anno egy olyan szert kaptam, amit elvileg csak férfiak szedhetnek, és utólag mondta egy másik orvos, hogy nem is szabadott volna annyi ideig szednem, ameddig felírta a doki, és örüljek, ha még ezek után működik a petefészkem.

Úgy tűnik szerencsém volt...

A tesztoszteronom levitte. Amikor szedtem, akkor kevésbé zsírosodott a hajam és egy kicsit ritkult a szőröm is.

Azóta persze nem szedem, a tesztoszteronom picit emelkedett (ahhoz az állapothoz képest, mint amikor szedtem), de most normál tartományban van, és a petefészkem sem ment tönkre úgy tűnik...

Na de mindenesetre a szert azért nem ajánlanám:DDD


Ilyen problémára egyébként gyakran olyan fogamzásgátló tablettát írnak fel, ami csökkenti a tesztoszteronszintet. Ilyen a Diane35, a Cypromix, a Minerva (gazából mindegyik tabletta ugyanaz, csak más a gyártó, és ezért a név, de ugyanaz van bennük).


Ez viszont sajnos elég kétélű fegyver.

Addig vszínűleg javít a helyzeten, míg az ember szedi. Viszont nem szabad tartósan (annak ellenére, hogy néhány barom orvos felírja...), és hogy utána mi lesz, az kérdéses.

Vkinél megszűnik a probléma, vkinél meg még durvábban jön vissza. Szóval ezért kétélű...


Még a pajzsmirigyedet érdemes megnézetni, az is okozhat szép dolgokat....

2012. júl. 7. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Gondoltam a PCOS-re is, de a ciklusommal tényleg nincs semmi gond... miután beállt tinikoromban, egyszer sem maradt ki!
2012. júl. 8. 00:02
 5/10 anonim ***** válasza:
Milyen orvosnál voltál? Milyen vizsgálatokat végeztek eddig?
2012. júl. 8. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Semmilyet még, azért izgulok :( ebben a hónapban nem lett befizetve a tb, úgyhogy nem is tudok menni...
2012. júl. 8. 00:17
 7/10 anonim ***** válasza:

De akkor honnan tudod, hogy magas?:D


Egyébként endokrinológia.

Meg kell nézetni a pajzsmirigyed, meg azt, hogy nincs-e 21 hidroxiláz defektusod, amit írtam.

A PCOS-t is meg kell nézni, mert van olyan formája, ami normális menzesszel jár.

2012. júl. 8. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Hajhullás, vékonyszálú, petyhüdt haj, aknés arc (napi 3szor mosom, és csupa ragya), zsíros haj/arcbőr, férfias szőrzet mindenhol, mély hang.......... szerinted nem lehet gond a férfihormon szintemmel???
2012. júl. 8. 00:29
 9/10 anonim ***** válasza:

De. De ha ennyire súlyos a dolog (hogy még a hangod is férfias), akkor tényleg a 21 hidroxiláz hiány irányában kell kivizsgálni.

Egyébként azért kérdeztem, mert van ún. idiopátiás hirsutismus, mikor csak vki szőrösebb az átlagnál, de nincs hormoneltérés.

Ha egyéb gondod is van, akkor persze tényleg magas. Ne támadj le azért:D


Mikor kezdődtek a gondok?

Tudom, intim kérdés (de anonim az oldal), a csikód nem nagyobb véletlen egy kicsit?

2012. júl. 8. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Azért nem férfias a hangom, de mély... tini koromban kezdődtek, csak akkor még szégyelltem, mert nem is tudom, azt hittem én okoztam vagy nem tudom...


Hát nem tudom, hogy nagyobb-e, mert nincs összehasonlítási alapom :D A kis ajkaim nagyobbacskák. A partnereim nem jeleztek semmi "eltérést/furcsaságot".

2012. júl. 8. 00:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!