Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Van oylan nő, aki PCOS betegsé...

Van oylan nő, aki PCOS betegségben szenved, és mégis vékony, esetleg yamsinelle fogamzásgátlót szedett a betegség alatt, vagy bármikor eddigi élete során?

Figyelt kérdés

Minden esetben műteni, vagy valahogy kezelni kell ezt. És tényleg nehezíti a teherbeesést, ha már nem védekeznek?

Olvastam h a fitoösztrogéntől is lehet magas prolaktin, amitől a pajzsmirigy alulműködik és kimarad a vérzés. Mint a terheseknél és tejelválasztásnál, bár nekem ez kicsit ellentmondásosnak tűnik, mert az ösztrogén pont npi nemi hormon, és a ciszta meg pont férfi hormont termel ami nem kéne, ezért nem értem h akkor mért ártanak a npi nemi hormon termelést elősegítő gyógyszerek, vagy ez csak egy humbukk?

Gyanítom ilyen betegségem van, mert fura tüneteim vannak, msot megyek kivizsgálásra...... Hőhullámok, és vérzéselmaradások 20 on évesen, akárcsak a klimaxosoknak.


2009. júl. 10. 23:12
 1/3 anonim ***** válasza:

S én harmadszor is :-)


PCOS, és igen, vékony. yamsinelle-t nem szedtem. A korábbi, linkelt kérdésedre már válaszoltam a kezelést illetően.


Igen, a PCOS tényleg nehezíti a teherbe esést, de ez nem azt jelenti, hogy nem lehet gyereked.


Asszem' a pajzsmirigy is hormon vezérlésű, így van összefüggés. A cysta nem termel hormont, abban gennyes váladék van.


Nekem is voltak ilyen tüneteim 28-év környékén is. Nekem eddig tartott, míg egy olyan orvost találtam, akinek volt fogalma a témáról.


Ha esetleg ki szeretnéd kerülni az én (maradék) 8 évemet, akkor őt keresd meg: Dr Szőczei Beáta (nőgyógyász, gyermek nőgyógyász, endokrinológus) 2 kerület, Gülbaba utca

2009. júl. 11. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Privátba küldött e-mail-eidre:


ebben az esetben (is) kérdezzük a nőgyógyászt! Nagy valószínűséggel Norculut-ot fog felírni, aminek következtében néhány nap múlva megjön a mens.

Azért is érdemes elmenned, mert azt is Ő tudja megmondani,hogy egyáltalán javasolja-e a váltást a különböző hormontartalmak miatt.

Nemi jellegek: Ja, tényleg! :-)


Végül: javaslom az óvszert.

2009. júl. 12. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

nos nekem írtak már tavaly norcolutot, de azzal is laíig akart megjönni, és sajna nekem mniden vérzésnél norcolut kéne, mert attól még nem jött rendbe hosszú távon a ciklusom :( és nem vagyok stresszesebb mnit más :(

lehet kéne cickafark tea, azt lehet vény nélkül is kapni gyógyszertárakba ugye? vagy drogériákban is lehet kapni? elvileg attól mindenkinek elindul a vérzése.

Vagy ülőfürdő. Talán nem olyan drága!

Köszi a válaszokat! De még azért várok ötleteket. mint mondtam, kedden megyek dokihoz :)

És nem akarok snekit traktálni ezzel a témával, így is mnidig ezen rágódom, de hogy lehet kipuhatolózni, hogy az ismerőseim milyen gyógyszert szednek, anélkül h rákérdeznék kerek perec? :) oké tudom gyerekes vagyok, de nem szeretnék olyan egyértelmű lenni. Csak kiváncsi vagyok kinél mi vált be. Persze tudom egyénfüggő az is.

2009. júl. 12. 18:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!