Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Anyukám folyton azzal nyaggat,...

Anyukám folyton azzal nyaggat, hogy miért használok tampont. Valami TSS nevű betegségről beszél. Mi ez pontosan? És mitől alakul ki? Tényleg nem egészséges éjjel- nappal tampont használni?

Figyelt kérdés

2012. júl. 28. 21:58
 1/7 anonim ***** válasza:
31%
Éjszakára ha nem éppen buliban vagy használj betétet.... ugyanis nem tesz jót a hüvelyflórádnak az állandó eldugaszolás, nem véletlenül ott és nem máshol jön ki aminek ki kell tisztulnia.
2012. júl. 28. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
2012. júl. 28. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
71%
Ezek az anyukák úgy látszik ilyenek. Az enyémnek se tetszik, pedig el tudom dönteni, mi a jó nekem, ráadásul teljes mértékben tisztában vagyok az esetleges következményekkel. Nagy vonalakban: TSS (toxikus sokk szindróma) nem csak a tamponhasználattól alakulhat ki, az esetek többségében azonban összefügg vele. Elszaporodnak a baktériumok a hüvelyben, melyek toxinjai a véráramba kerülve igen súlyos állapotot idéznek elő. A tüneteket, illetve a részleteket a Google segítségével megtalálod. Megelőzés: tampon gyakori cseréje, és előtte kötelezően alapos kézmosás. Ha ezeket betartod, nem igazán érhet baj (persze az esély megvan rá, de mire nincs?). Évek óta tampont használok, és köszönöm jól vagyok, nincs gombám, sem egyéb problémám.
2012. júl. 28. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
40%
Ha tampont használsz van benne egy papír is. Az nem dísznek van benne, egyszer szánhatnál rá időt, hogy elolvasd.
2012. júl. 29. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
60%
En 33 eves vagyok, jo par eve menstrualok es vegig tampont hasznalok. Soha semmilyen problemam nem volt. A higienia nagyon fontos, a kezmosas, a cserelesi ciklus betartasa. A tampon nem dugaszol, nem tudom, hogy honnan veszitek ezt a hulyeseget. Ha igy lenne, kivetelkor a gravitacio azonnal meginditana, nem gondolod? Aki azt mondta, hogy nem csak az okozza a TSS-t, jol mondja, de teny, hogy tamponhasznaloknal gyakoribb, ennek oka lehet a helytelen hasznalat is.En ejszakara is tampont hasznalok, ha nagyon eros, vagy nem a sajat agyamban alszom,akkor esetleg sima betet is pluszban. Legfontosabb a megfelelo higienia es a hasznalati utmutato betartasa! Egyebkent nem lesz bajod tole. Ahol most elek, nem nagyon van ob tampon, igy Tampax-ot hasznalok, van hozza egy applikator, ami elosegiti a felhelyezest, igy nem kell ujjal, ezt nagyon praktikusnak gondolom, de minosegre kozel sem ob. Jo lenne, ha kereszteznek a kettot:)
2012. júl. 31. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
11%
Csak akkor használj tampont ha nagyon muszáj, pl. strand, vagy sport miatt. Teljesen igaza van Anyukádnak!!!
2012. júl. 31. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
91%

-3. válaszoló vagyok-

Nem elég, hogy le lettem pontozva, de a "forever_96" nevű felhasználó üzenetben még le is ribancozott. Köszönöm szépen, bár tudnám, mivel érdemeltem ezt ki. Biztos vagyok benne, hogy többet tudok a TSS-ről és a Staphylococcus aureus baktériumról, mint kedves kis barátunk. Arról én már nem tehetek, hogy a társadalom egy része elvből elutasítja a tamponhasználatot, de ÉN nem tartozom közéjük, és igenis LEHET tampont használni, mert a TSS NEM csak ettől alakulhat ki, és amúgy is ritka betegségről van szó. Nem szabad fél napig bent hagyni a tampont, cserélni meg nem úgy kell, hogy végigfogdosol mindent a boltban, tömegközlekedéssel hazamész, hazaérkezve megsimogatod a macskáid és kézmosás nélkül sietsz a WC-re.

A továbbiakban nem kérek üzenetet unatkozó kisiskolásoktól. Ne itt legyetek bátrak, ahol senki nem tudja, kik vagytok. Menjetek a játszótérre, ott kritizálhatjátok egymást nyugodtan.


Nyugodtan le lehet pontozni, nem érdekelnek a százalékok, mert aki nem teljesen idióta, észreveszi a válaszból, hogy az illető ért -e az adott témához, vagy csak unatkozik és mindenhova ír valamit.


Kedves kérdező: bocsánat, hogy most nem a kérdésedre válaszoltam (már megvolt korábban), de ez most kikívánkozott belőlem.

2012. aug. 4. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!