Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Én egy 22éves lány vagyok,...

Én egy 22éves lány vagyok, (házas, sohasem szedtem fogamzásgátlót, ) Majdnem másfél hónapja voltam dokinál még otthon voltam, mert Irországban élek, elmentem, mert nem akart elmulni a menstruáciáciom?

Figyelt kérdés
Gondoltam terhes vagyok(vagy méhen kívüli) a párommal szeretnénk már babát, a doki ultrahangozott, baba nincs, csak egy 4cm-es ciszta a petefészkembe, azt mondta ne aggodjak ez felszívódik magától abszolut nem forditott figyelmet rá, visszajöttük ide, de nem mult el nekem, nem jelentkezik minden nap van hogy pár napig nem de aztán mikor megtörlöm magam látom hogy piros, olykor sötétebb. Volt hogy munka közbe is nagyon fájt szúró, menstruácios görcshöz hasonló érzés, a jobb oldalon, ahol a ciszta is van. Most pár napja nem érzem a fájdalmat, de még mindig pecsételgetek. Szerintetek normális hogy a cisztától ennyi ideig vérezzen valaki? Eléggé kétségbe estem. Vagy megint menjek mindenképpen dokihoz? VOlt valakinek már hasonló élménye? Kérlek irjatok!

#vérzés #ciszta miatt
2012. aug. 8. 13:22
 1/8 Tündérke92 válasza:
Szija! nekem 2 éve deült ki hogy PCOS vagyok, cisztak vannak a petefeszkembe, sokszor van sokszor eltunik. Agorcsolesek jobban fajnak mint masnak, es elofordult h egy honapig pecsetelo verzesem volt. Az orvosom azota cukordietat tartat be mert attol csokken a cisztak merete. Valamint ha neked se rosszindulatu akkor terhesseg elott ki kell szuratni, vagyis ha mar babat terveztek, mert igy nehezebben fog osszejonni. Ha kiszuratod akkor is vissszaterhet, de egy idejig jo ugy tudom. Nem tudom h neked hasonlo bajod van e , azis lehet hogy neked mas. En se szedtem sose fogamzasgatlot, meg hasonlot. Egyebkent amikor voltak nekem ezek a pecsetelo verzesek akkor egy gyogytea segitett, es 3 nap mulva elmult. Leirom a gyogyteat mibol all ha erdekel. Remélem tudtam segiteni valamit. L/20
2012. aug. 8. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Megköszönném a gyógytea nevét és összetételét, otthonrol tudok magamnak hozatni!!! Szoval azt mondod mindenképpen ki kell szuratnom, hogy elmuljon,én olvastam hogy csak 4cm felett foglalkoznak a cisztákkal, akkor ez nem igy van? Mondjuk nekem nem sok van, hanem csak egy darab, és ezelött nem voltak ilyen problémáim, csak a menstruácioim első két napja elég húzós szokott lenni, szoval cataflán nélkül nem "élem túl"...
2012. aug. 8. 13:43
 3/8 anonim ***** válasza:

Áhh...amiről az első beszél, az tök más.

Kérdező: Neked egy darab cisztád van, a PCOS meg egy teljesen más betegség, ami rengeteg cisztával meg egyéb dolgokkal jár.

Hallgass az orvosra és várj. Nekem is volt egy 4,5 centis, egy hónap alatt elmúlt, pedig az egyik doki azonnal meg akart műteni.

Akkor fájt a hasam egészen a menzeszig, és nagyon görcsöltem menzesz alatt is. Aztán elmúlt a menzesz, vele a fájdalom és a ciszta is.

Ha mondjuk 1-2 hónap alatt nem múlik el, akkor lehet tovább gondolkodni.

2012. aug. 8. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Nem a ciszta a gond, hanem ez az elhúzódó vérzés. Nem tudsz esetleg hazajönni orvoshoz? Sajnos a kinti dokik nem annyira jók és alaposak.. én visszamennék a dokihoz, máshoz persze..
2012. aug. 8. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Nekem is az elhúzódó vérzéssel van a bajom...oké, hogy ciszta, de senkinél nem olvastam olyanrol hogy 2honapig megmaradjon a vérzés vagy pecsételés...Sajnos, nem tudok hazamenni, ugyhogy itteni orvoshoz kell mennem, én is ezt szerettem volna elkerülni, de ha továbbra sem mulik el a vérzés muszáj lesz.Mert kezdek megijedni, hogy valami nagyobb baj is lehet...
2012. aug. 8. 15:11
 6/8 Tündérke92 válasza:
Szija! Na szóval, lehethogy neked nem PCOS-d van, de a tea nem is arra van hanem nekem elmulasztotta többször az olykor 1 hónapig tartó pecsételő vérzésem. Ittam reggel este 3 napig, de ezt minden nap bármikor ihatod mert gyógynövényekből áll, és ártani nem árt, sőt!!! És ezek a füvek nagyon olcson beszerezhetőek. leírom a teának az össszetevőit : cickafark, pásztortáska, palástfű. Gyógynövényboltokban be tudod szerezni és ezeket kell összekeverni. Úgy van hogya mikróba melegítessz egy forró bögre vizet, kiveszed, és egy bögrébe ebből a keverékből egy evőkanállal beleteszel. Azután hagyod a forró vízben ázni 15 percig, leszűröd, és iható is, citrommal, meg cukorral avgy amivel akarod. Nincs valami jó íze de kb nekem 3 nap után érzehetően jobb lesz, de pár hétig azért igyál minden nap egy bögrét. Ha még szükséges! Amúgy hogy vagy?
2012. aug. 9. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Kedves előző! Van egy nagyon fontos szabály a gyógyításban: látatlanban és ismeretlenül NEM KEZELÜNK SEMMIT! Ezt kérlek nagyon fogadd meg, ugyanez igaz a gyógynövényekre is. A gyógynövénynek is van mellékhatása, mint minden olyan szernek, ami gyógyítani képes. Emellett mindig a kiváltó okot kell megtudni és azt kezelni. Először derüljön ki az elhúzódó vérzés oka. Számos dolog okozhat ilyet, amire az általad felvázolt kezelés egyáltalán nem megoldás.
2012. aug. 9. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Hm..hát tegnap óta nem tudom igazából, most rendesen vérzek, tehát azt hiszem most jött meg a "rendes" menstruációm...kiszámoltam hogy eredetileg is most kellett megjönnie,tehát görcsöltem, és tampont is kell használjak.Ugy gondolom ezt jó jelnek is vehetem,ha ezután elmulna a vérzés, akkor sztem nincs nagy baj...
2012. aug. 9. 15:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!