Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Ha pszichológushoz megy...

Ha pszichológushoz megy valaki nemi eröszak feldolgozása miatt, milyen kérdéseket teszenk fel? Hogyan zajlik a beszélgetés? Akinek van tapasztalata vagy tud valami erröl kérem írja! Sokat segítene.

Figyelt kérdés
2012. aug. 8. 19:32
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Gondolom, nagyon tapintatos lesz. Segít majd oldani a feszültségedet.

Még nem találkoztál vele? Tudja, hogy milyen témával mész?


Gondolom, hogy hagy majd téged beszélni. Ő nem a rendőrség, nem az érdekli, hogy jegyzőkönyv-szerűen elmondd, hogy személyleírást adj stb. Hanem hogy te mit éltél meg, milyen érzésekkel küzdesz most stb. (Gondolom, egy csomó szégyenérzet van benned, mocskosság-érzés stb... Ezeket segít megoldani...)


Nem kell félni tőle, tényleg segíteni fog. Egyedül maradni az efféle traumával nem jó, mert megbéklyóz...


Minden jót neked!

2012. aug. 8. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Nem még nem jelentkeztem be sehová.. félek.. igazából egy gyerekkori traumáról van szó, amire szerencsére nem emlékszem tisztán.. de ez megpecsételi a mindennapjaim, kapcsolataim.. Egyenlöre eröt gyüjtök, hogy nekivágjak megoldani.

Köszönöm a jó tanácsot és a kívánságot!

2012. aug. 8. 20:29
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Huh... mintha én írtam volna! Gyerekkori, és nem emlékszem tisztán, de megpecsételi az egész életem...
2012. aug. 8. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

A traumafeldolgozó pszichoterápiának megvannak a maga szakaszai. Az első szakaszban egyáltalán nem esik szó a traumáról, csakis arról, hogyan érezd magad biztonságban. A biztonság megtervezése a feladat. Ha ez sikerül, csakis akkor léptek át a trauma feldolgozásba. Ez nem kikérdezés, hanem te beszélsz olyan tempóban, ami menni fog. A pszichológus mindig "kísér" és soha nem erőltet. Olyan szakemberhez menj, aki erre szakosodott speciálisan. Az Eszter ambulancia munkatársai tudnak segíteni például.

Mindenképpen fordulj szakemberhez, ez nagyon fontos ahhoz, hogy teljes életet tudj élni.

2012. aug. 8. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Nagyon sok eröt adtok és segítetek!! Köszönöm!!!
2012. aug. 8. 22:13
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
1. és 3. vagyok megint. Te is erőt és motivációt adsz, hogy konkrétabban is elővegyem ezt a dolgot.... mert tényleg gátol...
2012. aug. 9. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Nem könnyü, de hallgassunk a többiekre.. szabaduljunk meg a tehertöl!! Én gyüjtöm az eröt és elmegyek...

Valaki esetleg Szegeden tud jó szakembert ajánlani? Köszönöm!

2012. aug. 9. 12:38
 8/8 anonim ***** válasza:
Szegeden tudok, megy a privát!
2012. aug. 9. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!