Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mit tegyek? Várjak vagy menjek?

Mit tegyek? Várjak vagy menjek?

Figyelt kérdés
Nem állt még be rendszeresre. 16 éves vagyok 14 éves korom óta menstruálok. Annyival lett jobb a helyzet, hogy 1 éve már tudom hónap végén jön meg. Várjak még? Vagy keressek fell nőgyógyászt, de fogamzásgátlót nem fogok szedni.
2009. júl. 21. 16:07
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem értem, az miért baj, hogy hovégén jön meg? Szàmold a napokat félévig egy ciklus a menszi elsönapjàtol a következö menszi elsö napjàig tart! Ha nagyon össze vissza akkor menj dokihoz és mutasd meg neki a naptàrt, amin vezetted a menszidet!
2009. júl. 21. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
szia, ha a mestruáció elsö napjátol számolva 28-35 napra megjön, vagy ha pl 45 napra is de megjön mindig akkor ne izgulj. de orvoshoz 16 évesen nyugodtan elmehtesz csak egy kivizsgálásra is. egy ciklus a menstruáció elsö napjátol számítva 28-30 napos, de ez van akinél változó.
2009. júl. 21. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Végülis az a problémám, hogy rendszertelen. Tehát annyi bizonyos hogy hó végén jön meg, de nem egy napon. Ez a bajom. És ezért kérdeztem meg, hogy elmenjek emiatt dokihoz vagy sem?
2009. júl. 21. 16:33
 4/6 anonim ***** válasza:

Második vagyok, azt gondolom elöbb olvass utánna a menstruációnak, mert nem hónaphoz van kötve egy periodus.

Az mindegy mikor jön meg hónap elején végén vagy közepén, ez minden nönél más. A lényeg hogy 28-40 nap között megjöjjön, szóval ha 15-án jön meg akkor kövnek rá 28-40 napra kell megjönnie, szóval ez mindegy hogy hónap eleje vagy vége, de menj el egy orvoshoz az szivesen elmagyarázza neked ezt.

2009. júl. 21. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
16 évesen még nem kell feltétlenül, hogy rendszeres legyen. vannak, akiknek még idősebb korukban is bizonytalan, hogy mikor jön meg a menstruáció,ez attól függ, mikorra áll be hormonháztartásod. általában fogamzásgátló tablettát szoktak adni rá, hogy kiszámítható legyen, de 16 évesen ezt még nem ajánlanám, mert még fejlődik a szervezeted, és nem biztos hogy jót tenne neki ha ilyen mennyiségű hormonnal bombáznád magadat. én 12 évesen menstruáltam először, és 3 évre rá még mindig csak tippelni tudtam, hogy mikor fog megjönni (általában nem sok sikerrel: P)
2009. júl. 24. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
én is csak tippelek fogigátlót nem akarok szedni emiatt...köszönöm a válaszod még várok pár évet hátha beáll
2009. júl. 24. 12:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!