Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Gennyes szőrtüszőgyulladás...

Gennyes szőrtüszőgyulladás kezelése?

Figyelt kérdés

van a combomon egy fél ujjpercnyi gennyes szőrtüszőgyulladás szerintetek mit lehet vele kezdeni?

kinyomni nem szeretném mert utána heges marad :/

konkrétan ez nálam már rég óta tartó probléma és majd most ősszel rá is veszem magam az antibiotikumos kúrára... de addig is aki már tapasztalt ilyet kérem írja le mi a teendő! előre is köszönöm a segítséget :)



2012. aug. 16. 22:51
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
pedig amig a szőrszál benne van addig nem gyógyul. Azért termelődik a genny mert a szervezet próbálja kidolgozni az idegen anyagot, ami jelen esetben a rossz irányba nőtt szőrszál. Amint az kijön pár nap alatt be is gyógyul. Akkor szokott inkább nyoma maradni ha hónapokig gyulladásban van. Borotválod vagy gyantázod a területet? Ritka hogy antibiotikumos kezelés kelljen rá... Ja az kifelejtettem hogy kozmetikus vagyok szóval sok szőrbenövéssel volt már dolgom.
2012. aug. 16. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Gyulladásra nagyon jó a tetrán kenőcs. Vény nélkül lehet kapni a gyógyszertárban. Aztán ha lelappadt, akkor szedd ki szemöldökcsipesszel a szőrt.
2012. aug. 16. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

borotválom! de szoktam gyantázni is akkor sokáig bírja h szép szép sima de utána ugyan így megjelennek ilyenek :( ha kinyomom a gennyet utána le kell fertőtleníteni alkohollal vagy valamivel?

köszönöm szépen a segítséget!

2012. aug. 16. 23:06
 4/7 anonim ***** válasza:

Antibiotikumos kúrát nem tartom jó ötletnek, de te tudod.

Az intim területek szőrtelenítését kozmetikusra kell bízni, tapasztalat!!! Én is szenvedtem sokat, aztán megembereltem magam és elmentem mézemulziós gyantázásra. Ha vidéken laksz, nem olyan vészes az ára csak nem biztos, hogy mindenhol van... ha meg pesten, akkor elárulom, hogy hova járok. :)

2012. aug. 17. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
igen fertőtlenítsd, a szőrszálat általában csak tűvel lehet kipiszkálni. Az antibiotikum nem lesz hatásos mivel nem fertőzés okozza hanem az hogy szőr rossz felé nő. Próbáld ki a cukorgyantát, elég sok kozmetikus csinálja már, valamivel drágább, de azzal kisebb az esélye hogy benő. Vagy szánd rá magad a véglegesre, az is egy megoldása lenne ha tényleg annyira sok a benövésed.
2012. aug. 17. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

tegnap végül is kiszúrtam. és bekentem la roche-posay cicaplast krémmel (ami állítólag antibakteriális :D) reggelre szépen eltűnt csak még picit piros :)

köszönöm a hasznos válaszokat hálás vagyok!!

és kedves 09:33 válaszoló írd le te hova jársz szintén pesten élek!

2012. aug. 17. 10:45
 7/7 anonim ***** válasza:

A Bazilikától nem messze van, de a legegyszerűbb, ha átküldöm a linket: [link]

A mézemulziós gyantáról pedig olvashatsz a sens-x oldalán, azt nem linkelem, ha nem baj. :)

2012. aug. 17. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!