Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Ha csak a TSH-m magasabb...

Ha csak a TSH-m magasabb (FT3, FT4, ATPO a hatérértékeken belül van), akkor mitől van pajzsmirigy alulműködésem mégis?

Figyelt kérdés
Hiába kérdeztem az orvost, annyit mondott, hogy ez általában autoimmun folyamat. Na de én az általános dolgokkal sokra nem megyek, én a saját esetemre lennék kíváncsi.
2012. szept. 4. 23:51
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Akkor konzultálj egy másik orvossal, de valószínű tényleg autoimmun.
2012. szept. 5. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

1. A TSH a pajzsmirigyet serkentő hormon. Az, hogy egyelőre csak az magasabb, annyit jelent, hogy egyre több serkentő hormon kell a pajzsmirigyednek ahhoz, hogy normális mennyiségű pajzsmirigyhormont termeljen. Egy idő után ez sem lesz elég, és szépen elkezd romlani a T3 és T4 is.


2. Mo.-n gyakorlatilag akinek pajzsmirigy alulműködése van, annak vagy kivették a pajzsmirigyét, vagy autoimmun pajzsmirigy betegsége van (Hashimoto-thyroiditis).


3. Teljesen mindegy, hogy mi az ok. Ugyanis az összes pajzsmirigy alulműködést ugyanúgy kell kezelni: pajzsmirigyhormont kell adni (pl. letrox, euthyrox stb.)

Mivel lennél előrébb, ha tudnád, hogy mitől van? Semmivel.

2012. szept. 5. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Mondjuk jódhiánytól is lehetne, nem?

Tényleg nem lennék előrébb vele, de ha mégsem autoimmun, akkor talán nem kell örökre gyógyszert szednem. Amúgy ha jól tudom, vannak még pajzsmirigy ellenes antitestek, akkor azokat miért nem nézik meg? Lehet, hogy pont azok lennének magasak.

Amúgy már szedek Letroxot és a TSH-m javult valamit.

2012. szept. 5. 00:41
 4/7 anonim ***** válasza:
Mert ha az FT3, FT4 rendben van, akkor semmi gond a jódbevitellel, az aTPO pedig a pajzsmirigy ellen irányuló antitestek, ha az egy vizsgálatnál magas lesz, akkor már 100%, hogy autoimmun. A diagnózisod és a kezelésed helyes.
2012. szept. 5. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Akkor amíg nem ugrik ki a normál tartományból az ATPO, addig nem mondható autoimmunnak?

2012. szept. 5. 17:06
 6/7 anonim ***** válasza:

"vannak még pajzsmirigy ellenes antitestek, akkor azokat miért nem nézik meg? Lehet, hogy pont azok lennének magasak. "


Mert drága vizsgálat, és teljesen felesleges. Ugyanis a kezelésen az égvilágon semmit nem változtat.

2012. szept. 5. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Én ezt megértem, de azért jó lett volna teljes képet kapni.
2012. szept. 5. 22:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!