Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Tamponnal tanácsos/lehet...

Tamponnal tanácsos/lehet aludni (éjszaka)?

Figyelt kérdés
2012. szept. 26. 17:57
 1/9 timike26 ***** válasza:
szerintem jobb minta betèt...èjszakàra is.èn èvek ota csak azt hasznàlok.èn èjjelre mindig a vastagabbat veszem.
2012. szept. 26. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
43%
Anyukám is tamponban alszik. 13/L
2012. szept. 26. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Mért ne lehetne? Helyezd fel mielőtt elmennél aludni és miután felébredtél cseréld ki. Ha már nem vagy szűz nyugodtan használj normált vagy nagyobb méretűt. Nyilván ez a vérzéstől függ. Én konkrétan mindig így alszom. Nem szeretek vértócsában ébredni :D
2012. szept. 26. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
0%
2012. szept. 26. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó: a TSS 1000-ből ha 1 nőt érint. Mért kell minden tamponos kérdés alá ezt a hülyeséget benyomni? Ilyen erővel ki sem megyek az utcára, mert bármikor elüthet egy autó. Ti nem unjátok már ezt a hülyeséget?
2012. szept. 26. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Nem egészséges szerintem amiatt csak, hogy így nem tudsz odalent szellőzni és vagy 8 órát bent van a tampon, ami erős vérzésnél meg nagyon egészségtelen.
2012. szept. 26. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Nyugodtan használd, a tampont lehet 6-8 óránként is cserélni... Csak nagyon figyelj az intim higiéniára ebben az esetben!

Amúgy a kérdezőt nem kéne ijesztgetni, mert ha a tampontól baja lenne, akkor nem csak éjszaka, hanem nappal is ártana neki!

2012. szept. 27. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Kb. 10 évig tampont használtam (éjszakára jellemzően nem, de előfordult), majd kb. 5 éve már csak betétet. Azt figyeltem meg, hogy így hamarabb vége van.


Aztán az is elgondolkodtatott, hogy végeztek méréseket nőkön (klinikai körülmények között, Kriston Andrea, Kriston intim torna), hogy mennyire erős a hüvelyfal izomzata, és a tamponosok között szignifikánsan gyengébb volt. Elgyengíti a hüvely tartóizomzatát, ezt azzal magyarázták, hogy a tampon folyamatosan, órákon-napokon át, havi rendszerességgel nyomja a hüvelyfalat, és gátolja a keringést.

Aztán gondolom az sem egy vidám dolog, hogy egész éjszaka (vagy nappal, ha elfelejted cserélni) bomló vér van benned. Az egy dolog, hogy nem gusztusos, de VALÓBAN veszélyes is lehet.

Kicsi a valószínűsége, hogy bajod lesz, ha egyszer-egyszer tamponnal alszol, de én rendszert nem csinálnék belőle.

2012. okt. 3. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat! :) Első 2 napban gondoltam éjszaka, hogy tamponnal alszok, és hogy reggelente egy újat felhelyezve indulok iskolába. De suliban ha csere következne, akkor betéte használnék, mivel suliban nem tudom úgy betartani a higiéniát, mint itthon. Nagyon szépen köszönöm mégegyszer :)
2012. okt. 13. 21:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!