Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Magas TSH szintet állapítottak...

Krisztha kérdése:

Magas TSH szintet állapítottak meg hormon vérvételnél (5,549). Azt tudom, hogy a terhességhez magas ez az érték. Több, mint egy éve próbálkozunk. Mennyi esély van így a terhességre? Hormon gyógyszer szedése során nem-e veszélyesebb a dolog?

Figyelt kérdés
2012. szept. 29. 15:18
 1/5 anonim ***** válasza:
Hát akkor nem csoda, ha nem jön össze a baba. Keressetek egy endokrinológus, nem hogy veszélyes, pont az alulműködésből lehetnek a gondok, alapból a teherbeesés nehezebb így, de a terhesség alatt magasabb dózisra is van szüksége a szervezetnek, mert anélkül a babának idegrendszeri károsodása lehet.
2012. szept. 29. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
63%
Így nem sok. A hormon meg nem veszélyes a babára, az a veszélyes, ha így esel teherbe. Konkrétan retardált lehet a gyerek....
2012. szept. 29. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszi a választ!Azon vagyok, hogy saját orvosom legyen, de a tapasztalat mindig többet ér:)Még csak 25éves vagyok és eléggé elkeserít a helyzet..............
2012. szept. 29. 15:37
 4/5 anonim ***** válasza:
Nem keseregni kell, mert ez egy kezelhető helyzet, csak kezelni kell! Valószínűleg van egy autoimmun pajzsmirigy gyulladásod (hashimoto), ami miatt csökkent a pajzsmirigy szövetállománya és ne termel már elég hormont. Ennek a pótlásával teljesen rendezni lehet az egészet, teherbe fogsz esni és meg is marad a baba. Javaslom, hogy minél előbb keress fel egy endokrinológust. Én dr Balázs Csabát ajánlom, az egyik legjobb Magyarországon. Buadi allergiaközpontban van a magánrendellése, ha az államira akarsz menni, akkor majdnem egy évet kell várnod. Privátban kb fél év, de ha szólsz, hogy sürgős, akkor visszaszólnak, mihelyt van üresedés.
2012. szept. 29. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Juci0320 válasza:
Én is 25 éves vagyok, de nekem serdülő korom óta van pajzsmirigy alul működésem. Eleinte endokrinológushoz járok, de már évek óta a háziorvosom kezel. (Fél évente járok kontrollra.) Ha beállítják gyógyszerrel, (én L-Thyroxint szedek)semmi gondod nem lesz a terhességgel, max egy picit megemelik az adagod. Nekem most lesz 1 éves a kislányom, és semmi gondot nem okozott a pajzsmirigy. Fontos, hogy a terhesség alatt is szedned kell a gyógyszert. A babában nem tesz kárt. Hajrá! :)
2012. szept. 29. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!