Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Valószínűleg megfertőződtem...

Valószínűleg megfertőződtem trichomonas-sal. Mik a teendők? Esetleg írnátok tapasztalatokat?

Figyelt kérdés

Kb. két hete voltam nőgyógyásznál,és ma kaptam meg a citológia eredményét,meg hogy vissza kell mennem a dokihoz.

Valószínű,hogy a barátom lehetett akitől elkaptam,mert én előtte szűz voltam,és pasim sem volt azelőtt. Olvastam ilyet,hogy közös törölközőhasználattal,meg közös fürdőzéssel is terjed,utóbbi elég sűrűn volt.

Mik a teendők? Visszamegyek a dokihoz amint lehet,ez egyértelmű. Akinek volt már ilyen betegsége,hogy viselte? Voltak tünetei? Milyen gyógyszert kapott és meddig tartott a kezelés?

Bunkó válaszolók kíméljenek,így is elég ideges vagyok. Köszi.


18\L


2013. febr. 4. 13:17
 1/5 anonim ***** válasza:

Doki gyógyszert fog felírni neked és a barátodnak.


Wikipedia cikk szerint:

A Trichomonas vaginalis egy anaerob ostoros protozoon protiszta, amely a trichomoniázis nevű nemi betegség kórokozója és a leggyakoribb patogén protozoon a fejlett országokban.[1] A WHO becslései szerint évente 180 millió ember fertőződik meg vele. Egyedül Észak-Amerikában kb. 5 - 8 millió új fertőzés fordul elő évente, melyeknek 50%-a is tünetmentes lehet.


Metronidazolt vagy tinidazolt használnak a kialakult fertőzés kezelésére, melyet a szexuális partnernek is szednie kell.


Metronidazol vagy tinidazol tartalmú gyógyszerekre hazipatika.com-on tudsz rákeresni.

Pl. KLION hüvelykúp

[link]


barátodnak:

Tinidazol tabletta

[link]

2013. febr. 4. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszi :)

Olvastam (meg persze gondoltam is),hogy ilyenkor a szexuális együttlétet hanyagolni kell. Ebbe minden beletartozik (petting, kézzel\szájjal kényeztetés)?

2013. febr. 4. 13:51
 3/5 anonim ***** válasza:

A betegség férfiaknál jellemzően tünetmentes (ha van akkor jellemzően húgycső gyulladás) , nőknél hüvelygyulladás (tünete folyás).


A nemi élet szüneteltetés a partner fertőzésének elkerülése és a gyógyulás elősegítése érdekében javallott, de ha mindketten szeditek a baktérium pusztító gyógyszert akkor szerintem meg lehet találni a kellő kompromisszumot (nyilván hüvelygyulladás esetén a vaginális szex kilőve).

2013. febr. 4. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Még egy kérdés: Mostanság kellene elkezdenem szedni a fogamzásgátló tablettát. Szabad ezt a betegség mellett?
2013. febr. 4. 22:57
 5/5 A kérdező kommentje:
Előtte nem szedtem gyógyszert még
2013. febr. 4. 22:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!