Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mit jelent az hogy 32/70?

Mit jelent az hogy 32/70?

Figyelt kérdés
Tesómnak van egy melltartója és felpróbáltam hogy jó-e. hát nemtudom kényelmes de valahogy mégis nem jó. Nah mindegy. Csak arra lennék kíváncsi hogy mit jelent a 32/70. 70/A? Vagy hogy van ez?
2009. szept. 5. 09:26
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

70 a mellkaskörfogat a mell alatt mérve, az A pedig a kosárméret. Erre van egy táblázat, valahogy úgy számolják ki, hogy a legszélesebben mért (kb mellbimbónál) mellkörfogatból kivonják a mell alattit. Ez ugye azt mutatja, mekkora is önmagában a mell. A legkisebb az AA, aztán A, B, C, D, E, F stb.

A 32-re csak annyi a tippem, hogy talán konfekcióméret lehet, bár melltartón én még ilyen számozást nem láttam, csak a 70/A típusút.

Ha nem jó valami, azt kell eldöntened, hogy melyik részén nem jó. Ha a mell alatti pánt rész szorít, vagy tág, arra megoldás lehet az, hogy többnyire 2-3 kapocsból is választhatsz, néhány centivel módosítva a körfogatot. Ha a cicid nem érzi jól magát a "kosárban", akkor vagy eggyel kisebb, vagy eggyel nagyobbat próbálj, attól függően, hogy szűk, vagy túl lezser. Harmadik lehetőség az, hogy a melltartó pántjának a hossza nem tökéletes, ezen úgy tudsz állítani, hogy amikor felvetted, addig húzod a pántot, amíg kényelmesebben nem érzed magad benne.

2009. szept. 5. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

Első vagyok, találtam egy összefoglaló táblázatot is a kiszámításhoz, remélem, ez pontos lesz :)

[link]

2009. szept. 5. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
Ebben megvan a 32 nyitja is, már nekem is piszkálta a csőrömet, ezek szerint ez egy másik ország szerinti számozás, ami Európában 70esnek számoznak, az az USA-ban és Angliában 32-es. :)
2009. szept. 5. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Nem nem a mell alatti pánttal vana gond hanem hogy a kosár valahogy kisebb vagy nemtudom. :S mert szerintem annak nem úgy kéne állnia . hogy a kosár nem megy rá teljesen a mellre hanem egy kicsit előrébb van és enger az zavar pedig kényelmes. nemtudom. van egy másik is. az szerinte már 75/A-s és a kényelmes, bár egy picit kivan már nyúlva is, de szerintem az jó rám. Majd anyumnak mondom, hogy vegyen nekem is :D 13/L de még nem mondtam neki. :) Az osztályba szinte már mindenkinek ilyen van, még akinek kisebb a melle annak is van ilyen csatolós melltartó bár inkább top és csatolós de akkor is :) Amúgy köszönöm. Azért még várom a válaszokat. :)
2009. szept. 5. 10:04
 5/16 anonim ***** válasza:
Szerintem az a legtutibb, ha elmész egy fehérnemű üzletbe és ott az eladó tanácsát kéred. Ő valószínűleg ad pár tippet, és FELPRÓBÁLOD őket, igazán akkor derül ki, hogy melyik típus neked a legjobb. Ott beállítani is segítenek. Vannak olyan szabású melltartók is, amik hiába tökéletesen az emberre vannak méretezve, valahogy a szabásuk miatt nem komfortosak. Addig keress, amíg olyat nem találsz, ami tökéletes, ezt az utat csak egyszer kell megjárnod, aztán már koppinthatod a dolgot, később már az első alapján csak odasétálsz a polchoz és leveszed, ami kell. Ami fontos, hogy ha már tökéletes is a választásod, MINDIG próbáld fel, mielőtt megveszed, előfordulhatnak különbségek, félrevarrások, esetleg méretváltozás a részedről.
2009. szept. 5. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Lehet hogy az 32/70 az azért nem jó mrt valahogy nem olyan a szabása. De majd mondanom kell anyun ak , mert már nagyon szeretnék. Szzerintetek hogyan mondjam el neki? :$
2009. szept. 5. 10:41
 7/16 anonim ***** válasza:
Mérd le magad pontosan egy mérőszalaggal. A mell alatt passzosan, de nem szorosan, aztán a melled legszélesebb részén, itt se szorosan, csak úgy éppen rásimulósan. Milyen értékek jöttek ki?
2009. szept. 5. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

Nem tudom hogy jól mértem e- de mellbőség: 80 cm

mell alatti körméret: 74 cm

2009. szept. 5. 10:53
 9/16 anonim ***** válasza:
Ha jól mérted, akkor a melltartó méreted 75-ös, a kosár mérete pedig AA, vagyis kisebb, mint az A kosár, lehet, hogy ezért nem érezted magad benne komfortosan. Ezek alapján nyilván a szépsége miatt szeretnél inkább melltartót, mint szükségből. Ezekben a méretekben többféle push-up-os modell is létezik, kivehető szivacs betéttel. Ezek szépre formálják a mellet, néhány felső sokkal jobban mutat velük és nem utolsó sorban nagyon szépek. Azt javaslom azonban, hogy ne hordd folyamatosan, míg nincs rá szükséged, mivel a melltartók, még a legjobbak is némiképp akadályozzák a vérkeringést, így túl hosszan hordva káros is lehet akár. Ha szépen ki akarsz öltözni, vedd fel, de otthon, vagy sportoláshoz inkább valami top-ot válassz, merevítés nélkül.
2009. szept. 5. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
oké. de az A-s jó rám csak a kosér valahogy nemtudom. nagyon béna. pedig az A-s jó rám :S
2009. szept. 5. 11:22
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!