Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Csomót találtam a mellemben....

Csomót találtam a mellemben. Mi lehet?

Figyelt kérdés
Pár napja az egyik mellemben a mellbimbó mellett találtam egy kemény borsónyi csomót. Érintésre, nyomásra nem érzékeny, elmozdítható, addig piszkáltam, míg átment a mellbimbó másik oldalára. Van okom aggódni? Lehet, hogy csak tejmirigy vagy zsírcsomó? Olvastam, hogy mensi előtt előfordulhat. Jelenleg a ciklusom 35. napján tartok (29-35 naposak) és egyelőre nem érzem, hogy meg akarna jönni. Babát jelezhet?

2013. febr. 20. 16:40
 1/10 anonim ***** válasza:
27%
Majd a doki megmondja.
2013. febr. 20. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
27%

2 verzió van.

Egyik, mint édesanyámnak: megműtötték és tejmirigy volt.

Másik, mint sógornőmnek: megműtötték, daganat volt és egy év alatt meghalt.

Javaslom fordulj orvoshoz.

2013. febr. 20. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
42%
Várd meg a mensit, majd utána nézd meg néhány nappal. Ha nem múlik el akkor érdemes orvoshoz menned.
2013. febr. 21. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 Napsugar11 ***** válasza:
68%

Idézet egy cikkből: "A mell apró, szétszórt csomócskáit, különösen a külső-felső területen, rendszerint nem rákos megbetegedés okozza. A tömöttebb tapintatú, jól elkülönülő és csak az egyik mellben érezhető csomó viszont rákos eredetű lehet. Korai stádiumban a csomót ujjal mozgatva szabadon arrébb lehet tolni a bőr alatt."


Ha vizsgálatra akarnak küldeni, NE A MAMMOGRÁFIÁT válaszd. Egyrészt elavult és nagy a hibaarány, másrészt egy borzalmas dolog, mintha 2 palacsintasütő közé szorítanák a melledet. Ezen az oldalon van egy másik alternatíva, de a neve alapján megnézheted, hogy a lakóhelyed közelében hol van ilyen: [link]


Ha baj van, írd meg privátban és szívesen adok tanácsot, hogy mit lehet tenni ilyenkor.

2013. febr. 21. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Szia. Szedtél/szedsz fogamzásgátlót?

Nekem ugyanez volt 5 évvel ezelőtt (19 éves voltam), hogy fürdésnél kitapintottam egy jól elkülöníthető csomót a mellbimbóm mellett. Elmentem a háziorvoshoz, megnézte és beutalt ultrahangra. Ott kiderült, hogy abban a mellemben van még 3 ezen kívül és nem ciszta (mert nem folyadékkal teli), hanem tömör szövet, tehát daganat. Képzelheted mit éltem át 19 évesen. Továbbküldtek az onkológiára (kékgolyó), és ott is megnézték uh-val, aztán kettőből vettek biopsziát, küldték szövettanra. Szerencsére kiderült, hogy jóindulatúak a daganatok, de egy ideig 3 havonta, aztán félévente kellett mennem kontrollra, hogy nem nőnek-e, nincs-e elváltozás stb. Most évente megyek megnézetni. Minden orvosnak, aki látta az első kérdése az volt, hogy szedek-e fogamzásgátlót. A daganat észlelése előtt 3 hónappal hagytam abba (és össz. 3 hónapig szedtem, mert rosszul voltam tőle). Valószínűleg nem bírom az ösztrogén tartalmú gyógyszert, attól lehetnek.


Lényeg a lényeg. mindenképpen menj el ultrahangra és nézzék meg! Lehet, hogy csak ciszta és azt simán kiszívják. Ha viszont daganat, mielőbb vegyenek belőle mintát a saját megnyugvásod miatt is! Ha bármi kérdésed van, nekem is írhatsz.

2013. febr. 21. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

27 éves vagyok, 20-24 éves korom között szedtem fogamzásgátlót. Egyelőre még mindig várom a menstruációmat, ha nem jön meg, akkor jövő héten doki, ha megjön, akkor amint elmúlik, de mindenképp megnézetem!

Köszönöm a válaszokat, ha érdekel titeket, majd megírom, hogy mi lett!

2013. febr. 21. 17:39
 7/10 anonim ***** válasza:

Hát talán jó lenne egy mamográfia v.

uh

2014. jún. 25. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Mi derült ki?
2014. jún. 25. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Elmentél dokihoz?
2014. jún. 25. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Nem derult ki semmi, a doki akkor megnezte, szerinte zsirmirigy, de nem vagyok meggyozodve rola, hogy sikerult rendesen kitapintani, mert van, hogy nekem is "keresnem" kell. Mindenesetre azota is megvan, ugyanott, ugyanolyan...
2014. jún. 26. 10:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!