Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » MInden egyes strandolás után...

MInden egyes strandolás után hüvelygomba alakul ki nálam 2 éve. Mindig kezeltetem magam, most is megyek majd, mert voltam uszodában. Nincs erre valami megoldás? Szó szerint minden alkalom után így járok.

Figyelt kérdés

Már kezdek ez miatt ideges lenni, múltkor mikor kigyógyultam belőle visszamentem orvoshoz, hogy tutira meggyógyultam-e és azt mondta igen. Most akkor ennyire érzékeny vagyok ott lent ? Van valami amit tehetnék azért h ne legyek ilyen hajlamos erre ?

21/L


2013. márc. 9. 00:07
 1/6 Miklós G. ***** válasza:
100%

A hajlamosságod bizonyos. Az étrended (cukor) pici változtatásával(csökkentésével) segíthetsz a problémán. Ezzel egy picivel "gyérebb" táptalajt nyújtasz a kórokozóknak, elsődlegesen a gombáknak. Segíthet a tampon használata a közös fürdők alkalmazásakor, esetleg egyfajta gombaölő alkalmazása közvetlenül az úszás után. Lehet ez canesten kúp vagy más fungicid készítmény (mikogal) akár pimafucort krém alkalmazása. Ha nem is történt fertőződés, akkor sem fogsz ártani vele.


Üdv!

2013. márc. 9. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Ez aztán a fura dolog! :O

Én még életemben nem kaptam uszoda, strand után gombát.

Nyomj fel valamilyen tejsavas kúpot pár nappal azelőtt, hogy mennél, meg azután is, ahogy voltál az usziban.

Hátha segít.

2013. márc. 9. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Amiket leírt az első hozzászóló mind érdemes megtenni.Annyit tennék hozzá,h a tampont,amit fürdés közben felteszel, kend be gombaölő kenőccsel és ne sokáig hagyd fent,mert abban is elszaporodnak a gombák.Valamint fürdés után rögtön vegyél fel száraz fürdőruhát.
2013. márc. 9. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
uszoda elött nyomj fel egy yoghurtos tampont.
2013. márc. 9. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Kri76 ***** válasza:
Nálam dettó ugyanez. Én közvetlen úszás után Betadine kúpot használok. Jódos, fertőtlenít. Szerintem a tampon fennhagyás még rosszabbít a dolgon.
2013. máj. 8. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Hasonló problémáim voltak nekem is. Van egy jó nőgyógyász ismerősöm, aki azt javasolat, hogy gyógynövényes szerrel kezeljem magam, amit akkor is hazsnálhatok ha megelőzés a cél. Vettem először patikában egy ilyet, intim aid gél a neve. Azóta internetről rendelem, mert ott olcsóbb. Ezt akkkor is használhatod ha már baj van és azt is kezeli, de elővigyázatosságból is lehet használni mielőtt uszodaába szaunába vagy strandra mész. Elég sok van egy tudubsban 3000 Ft és elég sokáig is elég. Én ajánlani tudom mindenkinek mert nekem akinek nincs nőgyógyász ismerőse és magán dokihoz jár, annak sok pénzt megspórolhat ez a gél.
2013. júl. 15. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!