Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » 19 éves vagyok,4 éve élek...

19 éves vagyok,4 éve élek párkapcsolatban. A barátommal csak egymással feküdtünk le, együtt vesztettük el. Nem nagyon akarok minden évben nőgyógyászhoz járni, vélemény?

Figyelt kérdés
Így is lehet méhnyakrákom? Nagyon félek az eredménytől,meg maga a vizsgálat is szörnyű, egyszer voltam.Megalázó és fáj is.

2013. márc. 18. 15:18
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
49%

Megértelek, én is rettegek a HPV-től. Nem is merek mással lefeküdni de sajnos véget ért a párkapcsolatom. Ha szüzek vagytok minimális az esélye, de lehet igy is mivel nem csak nemi úton terjed hanem pl közös törölközővel, wc használattal stb.. is.

A vizsgálat nem fáj. Évente meg kell ismételni.

2013. márc. 18. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
22%
Ha negativ vagy akkor szerencséd van, csak meg ne csaljon a párod :( Vagy ha szakitatok és ujjal kell kezdeni akkor legyél majd óvatos. Ha pozitiv akkor sajnos mindegy mióta és kivel vagy :(
2013. márc. 18. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
48%

Igen, szükséges. De keress másik orvost, ha ilyen rossz a tapasztalatod. Ennek nem szabad fájnia, mert csak egy kenetvétel! Mert a rákszűrés nem csak a rákot mutatja ki, hanem más fertőzést is akár. Engem mindig a párom zavar el, hogy ezt évente meg KELL csináltatni, és volt már, hogy nem volt jó az eredményem, és gyógyszert kaptam rá, pedig nem voltam rákos!!!

Szerintem jobb félni, mint megijedni. Inkább egy ilyen vizsgálaton derüljön ki, amikor még kezelhető a dolog, mint később!!!

2013. márc. 18. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
59%

Nem kell, hogy megalázó legyen. A kellemetlenség normális, a fájdalom nem, kivéve, ha méhnyakrákszűrést is végeznek.

Igen, így is kell a szűrés, de ha nem akarsz évente menni - ami a te érdekes - menj kétévente. Még az apácáknál is előfordul a méhnyakrák, pedig ők aztán biztosan nem élnek szexuális életet.

2013. márc. 18. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
48%

Keress másik nőgyógyászt. Van akinél fájt nekem is, de voltam olyan orvosnál is aki észrevétlenül megcsinálta.

Igen kell menni évente 1 alkalommal. Bár 2010 decemberében voltam utoljára, de én a gyerek miatt még nem tudtam elmenni. Hiába az időpont nagyon sokat kell várni, akár magánhoz megy az ember lánya, akár sztk-ba.

2013. márc. 18. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
48%
Minel inkabb felsz az eredmenytol annal inkabb erdemes evente elmenni. ugy meg idoben felismerik a rak elotti allapotot es konnyen visszaforditjak a folyamatot:) ugy lehetsz igazan nyugodt. Egyebkent sincs ra sok eselyed de fo a nyugalom
2013. márc. 18. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
48%
1. vagyok. Én még sohasem voltam szűrésen. :( Igaz csak 1 pasival voltam gumi nélkül akinek előttem csak gumival szexelt egy lánnyal. De semmi sem biztos. Már nagyon félek én is elmegyek engem nem érdekel a fájdalom, (a kacsás tágitástól a könnyeim is kijöttek na az fájt) de fő a biztonság. :(
2013. márc. 18. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
60%

Én szoknyában szoktam menni nekem ez segitett leküzdeni a kellemetlen érzést. Utáltam az asszisztensnő előtt pucéran végigmenni.. az tényleg megalázó..

De mióta szoknyában megyek sokkal jobban érzem magam. (télen a táskámban viszem és ott felveszem)

2013. márc. 18. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
48%

2-es vagyok

Ez nem fájdalmas dolog!!!! Valóban kellemetlen, de semmiképp sem fáj! Ha így van akkor az nagyon rossz doki, másikhoz kell menni!!! És nem csak a HPV-t mutatja ki az eredmény, hanem más eltérést is, ezért mindenképpen megéri évente elmenni! Ennyi kellemetlenséget megér az egészség!

2013. márc. 18. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Musza jarni nogyogyaszhoz szuresre. Raadasul, ha nem felsz, nem is faj annyira. Ciklustol is fugg, melyik szakaszaban vagy. De olyan rovid ideig tart, hogy azt egyszeruen ki lehet birni. Nem tudom, mit tett az orvos, akinel voltal. Mert ebben semmu megalazo nincsen. Raadasul a szulesz, a nogyogyasz szamara ez olyan megszokott, hogy az o szemeben ez az, ami. Egy vizsgalat.

Legyel felnott. Fogorvos erzestelenites nelkul szazszor rosszabb.

2020. ápr. 2. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!