Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » A sok idegességtől lelki...

A sok idegességtől lelki őrlődéstől stressztől fájhat napokig fizikailag a szívem?

Figyelt kérdés
szúró fájdalmat érzek.. reggeltől estig..

2013. ápr. 5. 17:36
 1/6 anonim ***** válasza:
Ha ez napok óta tart, akkor mindenképpen ki KELL vizsgálni!!!
2013. ápr. 5. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

A szív nem fáj, képtelen rá!

Nincs benne érző ideg. A körülötte lévő terület tud fájni, az izmok, mellhártya. Ha eleve gyenge, a stressz csak tovább rontja.

2013. ápr. 5. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
hétfőn ért egy lelki trauma.. ami megviselt.. és kb kedd óta érzek szúró fájdalmat..
2013. ápr. 5. 17:44
 4/6 anonim ***** válasza:

Folyamatosan fáj amúgy vagy csak bele-bele szúr alkalmanként? Hol fáj? A mellkasod egész bal oldala vagy közvetlen a szívednél? Nem szokott kiterjedni a karodra? Zsibbadás, ilyesmi van? Légzéssel nincs probléma?


És habár ahogy írták a szív konkrétan nem tud fájni, de igen, elég sok mindenre képes a stressz és a szorongás, pláne ha tényleg egy elég nagy trauma ért a hét elején ahogy írtad.


Nem tudom mennyi idős vagy, de ha huzamosabb ideig fenn áll, akkor azért menj el a háziorvoshoz egy EKG-ra és ha ő úgy látja hogy baj van akkor úgyis tovább irányít valahová.

Illetve volt már kardiológiai vizsgálatod?


Én is végigjártam ezt pár éve, nekem is egy családi ügy után voltak érdekes tüneteim, mellkasi nagyon erős fájdalom, szédülés meg le is zsibbadt konkrétan az egész bal oldalam, mentő vitt be, ki is vizsgáltak még akkor éjjel rendesen, az ügyeletes doki, szív UH-t csinált, EKG-t, kaptam Holtert is, vért is vettek stb., szerencsére semmi testi nem volt, csak idegi alapon.

Írtak nyugtatót, de inkább nem szoktam rá, pár hétig még fennálltak ezek a tünetek, aztán ahogy fejben helyretettem a dolgokat úgy szépen lassan a testi problémák is elmúltak.

2013. ápr. 5. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

folyamatosan fáj..

nem voltam még kardiológián.. nem emlékszem rá.. hogy lettem volna.. nyugtatót egyébként szedek .

2013. ápr. 5. 17:59
 6/6 anonim válasza:

Lehet az is, hogy a feszültség miatt máshogy tartod magad, máshogy lélegzel, és az izmaid vagy a beszoruló levegő szúrnak.


De persze az idegességtől is fájhat, amikor költöztem, 3 napig össze-vissza vert a szívem.


Ha nem múlik, viszont menj orvoshoz mindenképp, jobbulást!

2013. ápr. 6. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!