Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mai fogamzásgátló tablettáknak...

Mai fogamzásgátló tablettáknak a későbbiekben lehet negatív hatása a terhességre? Tapasztalatok?

Figyelt kérdés

Régen tudom, voltak, de a maiaknál szünetet se kell tartani (Novynettet szedek, ennél nem kell, azt mondta a doktornőm), és ha mondjuk a jövőben babát szeretnék (mert majd szeretnék), ez okozhat számára esetleg káros dolgokat? Nyilván terhesség alatt (és előtt) nem szedném, de mégis, ha most szedem néhány évig, és majd egy minimum fél éves szünet után terveznék babát, akkor nagyobb eséllyel lesz valami baja?


Elsősorban tapasztalatokra vagyok kíváncsi, de persze, egyéb válaszok is jöhetnek, amiket mind nagyon szépen köszönök előre is.


2013. ápr. 10. 16:03
 1/7 anonim ***** válasza:
az utódoknál emelkedett mell rákkockázatot találtak, most nőtt fel az a generáció akiknek az édesanyja először szedett fogamzásgátlót
2013. ápr. 10. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
44%

de csak a Jó ég tudja milyen későbbi káros hatásai vannak az emberi hormonrendszerbe történő erőszakos kémiai beavatkozásnak akár a saját akár a születendő gyermek egészségére nézve..

bármit el tudok képzelni. nem vagyok gyógyszerellenes amúgy de belegondolni is rossz

2013. ápr. 10. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
A maiak nem okoznak már, nagyon hamar kiürülnek a szervezetből. Azért azt szokták tanácsolni, hogy 3 hónapot az abbahagyás után várjon a nő a teherbeeséssel, addig bőven kiürül, és nem lesz gond. :)
2013. ápr. 10. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

A gyereknél nem okoznak gondot (legalábbis eddig ilyet nem mutattak ki).

Viszont kérdéses, hogy mikor esel utána teherbe...

Valakinek azonnal visszaáll a ciklusa, de olyan is van, aki tablettaszedés után több évig!!! nem menstruál.

Ismerősömnek tabi előtt volt egy szabályos, 28 napos ciklusa, abbahagyás után fél évvel is összevissza jött meg neki, hosszúak lettek a ciklusai, összevissza pecsételt és folyt a teje.


Amúgy pont nemrég mondta az egyik órán egy doktornő, aki a Kaáli intézetben dolgozik (meddőségi központ), hogy igen sok olyan betege van, aki fiatalon kezdett tablettát szedni.


Olvasgass:

http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__teherb..



Persze nem biztos, hogy neked is ilyen bajod lesz. Van, aki 10 évig szedi folyamatosan, aztán az első tabimentes hónapban terhes lesz.

2013. ápr. 10. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

"Amúgy pont nemrég mondta az egyik órán egy doktornő, aki a Kaáli intézetben dolgozik (meddőségi központ), hogy igen sok olyan betege van, aki fiatalon kezdett tablettát szedni. "


Igen, ebben igaza van a doktornőnek, csak ez nem elsősorban a fogamzásgátló tablettának köszönhető, hanem annak, hogy az orvosok felelőtlenül felírogatják a tablettát olyanoknak is, akik nem menstruálnak rendszeresen vagy túl erős, vagy fájdalmas a menstruációjuk. Ugyanis a tabletta ezeket a kellemetlenségeket ugyan megszünteti, azonban ezek a tünetek általában valamilyen hormonális vagy egyéb betegségre (pl. PCOS) utalnak, amit nem kezelnek ki megfelelően és a későbbiekben, amikor valaki gyereket szeretne és abbahagyja a fogamzásgátlót, akkor visszatér, sőt sokszor súlyosabb formában az eredeti betegség. Ezért hajlamosak nagyon sokan a meddőségért a fogamzásgátlót hibáztatni, holott csak egy kezeletlen betegségről van szó.

2013. ápr. 11. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Utolsó: Természetesen ilyen is van.

De mint mondtam, az ismerősömnek a tabi előtt tökéletesen pontos, 28 napos ciklusa volt.

2013. ápr. 11. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nem ezt az egy esetet vitattam, hanem arra reagáltam, hogy a doktornő a korai gyógyszerszedést hozta fel a meddőség okaként. Ezt a megállapítást egészítettem ki a kommentemmel. Nem vitatkozni akartam, hanem háttér információt adni.
2013. ápr. 11. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!