Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » HPV vírus leküzdése hogyan?...

HPV vírus leküzdése hogyan? Mennyi idő alatt és pontosan milyen immunerősítéssel tudtátok leküzdeni a hpv vírust?

Figyelt kérdés
Nekem HPV/NA-t találtak nemrégen. Szeretnék minél előbb megszabadulni a vírustól, de nem tudom hogyan. Légyszíves írjatok, akik már túl vannak rajta, hogyan, mennyi idő alatt szabadultak meg a vírustól, pontosan miket szedtetek rá? Illetve az is érdekelne, hogy szerintetek hosszú (12 év) monogám kapcsolat mellett hogyan lehetséges ez a fertőzés? Pasimnak én voltam első. Köszönöm!

2013. ápr. 16. 11:30
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
75%
Utólag nincsen rá gyógyszer, de a fertőzöttek többségének 1-2 év alatt legyőzi a fertőzést a szervezete. Akinek gyenge az immunrendszere, az sosem gyógyul ki teljesen belőle, de ez ritka. A helyzet pedig az, hogy ez bőrkontaktussal terjed, tehát a párod megcsalt.
2013. ápr. 16. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:

Fontos még, hogy ne dohányozz és szedjél vitamint, hogy erősítsd az immunrendszeredet. A dohányosok pedig fokozottabb kockázatnak vannak kitéve a fertőzés idültté válásban, ami egyben növeli a méhnyakrák kockázatát.


Amúgy a szexuális életet élő emberek 80%-a megfertőződik életében.


Azért nem jelenteném ki, hogy a párod megcsalt, de ki tudja. Lehet Te voltál az első, de nem az utolsó. Viszont előfordulhat akár valami más is, amire hirtelen nem gondolsz.

2013. ápr. 16. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
Az én kapcsolatom nem tart ilyen régóta, de monogámnak tartom magam és a párom is, mégis elkaptam. Az orvos azt mondta, hogy szűzlányon is tapasztalt ilyet, nem csak attól lehet elkapni, akivel lefekszel... Ahhoz túl gyakori, egyszerűen strandon vagy nyilvános wc-ben is össze szedhetted. Az viszont biztos, ha neked van, akkor a párodnak is. Amennyiben külső tünetet nem okoz rajtad, valóban a szervezeted le tudja győzni, ehhez vitaminban gazdag táplálkozás kell. Nekem ajánlottak egy gyógyszert, de már a nevét se tudom, mert elvileg erre találták ki, mint immunerősítőt, de érdemleges hatása senkinél sem volt (ellenben drága). Az biztos, hogy a védőoltás segítene abban, ha majd elmúlt, hogy később ne újulhasson ki.
2013. ápr. 16. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:

Tanulmányok szerint a mindenféle tárgyak érintése miatti fertőződés esélye elhanyagolható, az esetek döntő többsége szexuális úton történik, a maradék pedig a nem hagyományos helyeken megjelenő szemölcsök útján(pl kézfogás).

Tehát 100%-ra nem lehet mondani hogy megcsalt, csak kb 98%-ra.

2013. ápr. 16. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
köszönöm az eddigi válaszokat. irjatok még légyszi.
2013. ápr. 16. 17:28
 6/18 anonim ***** válasza:
Ha van konkrét kérdésed, tedd fel.
2013. ápr. 16. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:

Feltettem a konkrét kérdésemet fent, de sok mindenre kiváncsi lennék még ezzel kapcsolatban:

Örülnék, ha olyan valaki is írna akinél szintén ezt a HPV/NA-t találták genotipusként. Annyit tudok csak hogy nem azonosítható, de mit jelent ez pontosan? Miért nem tudják beazonosítani?

2013. ápr. 17. 12:20
 8/18 A kérdező kommentje:

Azt mondta a párom, hogy nem lépett félre, nem érdekli más nő. (lehet rosszul teszem, de hiszek neki)

Ötletek, hogyan lehet elkapni más módon?

2013. ápr. 17. 12:23
 9/18 anonim ***** válasza:

"Pasimnak én voltam első" és neked??? régóta is lappanghat benned.

És ahogy mások írták, egyéb úton is terjed.

És mivel neked van, átadhattad neki, tehát őt is kezelni kellene.

2013. ápr. 17. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
nekem volt elötte egy fél éves kapcsolatom.
2013. ápr. 18. 00:07
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!