Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mit tennel, ha tudnad, hogy...

Mit tennel, ha tudnad, hogy edesanyadnak mar csak par honapja van hatra?

Figyelt kérdés
2009. szept. 25. 12:36
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
A párom átélte ezt 1 évvel ezelőtt.Minnél többet volt vele,igyekezett a kedvében járni,mégha ez nem is volt könnyű.A legnehezebb az anyáknapja volt...8 hétig élt igy!
2009. szept. 25. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Mi úgy tudtuk, még pár évet kapunk, aztán csak fél év lett belőle:( Minél többet vele lenni, sokat bezsélgetni, elmondani, megkérdezni mindent ami fontos és érdekel, hogy ne legyen az, hogy "Bárcsak elmondtam volna..."
2009. szept. 25. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
93%
Jaj. :( Remélem, hogy nem veled történik ilyesmi... =( Ha mégis, akkor őszintén sajnálom. Ha viszont nem, akkor ne tégy fel ilyen kérdést, mert ez nagyon rossz :( Nézd meg a Forrás c. filmet (csak akkor, ha nem vagy benne ebben). Abban a szerelmét veszíti el a főszereplő, ugyanígy, nagyon nagyon nagyon megrázó film. =(
2009. szept. 25. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon nehéz időszak ez a gyermeknek és az édesanyának is. Legyetek minél többet együtt, beszélgessetek. Ha úgy érzed, jól esne neki, akkor a betegségéről is, hiszen neki is ki kell beszélnie magából a fájdalmait, bizonytalanságait, félelmeit! Az sem baj, ha sírtok egy jót, a lényeg az őszinteség. Légy nagyon figyelmes, ha tudsz valamilyen nagy vágyáról, próbáld meg teljesíteni, szépítsd meg az utolsó heteit.


Ha megengeded, elmondom a saját történetünket:

Én Édesapámmal csináltam végig:'98 őszén diagnosztizálták nála a rákot, meg is műtötték, sugár, kemo, de már akkor megmondták, hogy csak lassítani tudják. Azt mondták, talán 1 éve van még. Aztán '99-ben hirtelen elhunyt Édesanyám, innen kezdve csak mi voltunk, Apu és én. Mindent megkapott tőlem, amit csak adni tudtam, ezidő alatt nem volt még kapcsolatom sem (az addigi szerelmem(???) azonnal szakított velem, amint ekkora felelősséget kaptam a sorstól; újra pedig nem vágytam, amíg más feladatom volt az életben), hogy azt az időt is együtt tölthessük. Együtt néztük meg a leleteit, mindig megbeszéltük, hol alakult ki újabb áttét, hol csökkent valamelyik. Hajókáztunk a Dunán, ebédeltünk a Gundelban, süti-büféztünk (all-you-can-eat csak sütik és torták) az egyik bp-i szállodában, szüreti program Badacsonyban, sétálgattunk az Állatkertben, stb. stb. Nagyon fárasztotta, de nagyon örült, hogy még eljutott ezekre a helyekre. Neki ilyen vágyai voltak. 2001 tavaszán ment el, békességben.

Sok sok erőt kívánok mindkettőtöknek!

2009. szept. 25. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!