Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Milyen tünetek után fordultato...

Moncsy21 kérdése:

Milyen tünetek után fordultatok orvoshoz és derült ki a PCOS? Mennyiben változott az életminőségetek? Lehet valamit tenni a folyamat megállításáért?

Figyelt kérdés
novemberben kiderült, hogy PCOS tüneteket produkálok, bár a konkrét diagnózis még nem született meg,ezért szeretnék minnél több valós információhoz jutni a betegséggel kapcsolatban.
2013. máj. 12. 22:14
 1/9 anonim ***** válasza:

1 évig kéthavonta menstruáltam, aztán amikor már 2,5 hónapja semmi, akkor elmentem nődokihoz. Erre felírt hormont és közölte, hogy pattanásaimra szedjek vitamint, a szőrösödéssel meg nem tud mit kezdeni. "Szerencsémre" cukorbeteg vagyok, és a vele foglalkozó doki endokrinologus. Ő elküldött hormonvizsgálatra (majd elájultam, amikor levettek 9 üveg vért), ott látta a hormonnál, hogy vszeg PCO, de még elküldött nőgyógyászati UH-ra, ott látták a kis cisztákat.

A kezelés: mivel cukorbeteg vagyok, így szénhidrát diéta adott, azzal kezelik (igaz akkor le lett csökkentve és átvariálva).

Mivel én kb. 2 havonta menstruáltam, így a doki felajánlotta, hogy mivel még szülni nem akarok, felírhat fogamzásgátlót, az csökkentené a patikat, szőrösödést, cisztákat. Abból nem kérek.

Így ultimátumot kaptam, hogy 4 hónap alatt kezdek el fogyni, minimum 5 kilót, de ha lehet többet, mivel az is segíti a kezelést. Ha meg sokáig nem jön meg, akkor kapok ovulációt segítő hormont.

2013. máj. 12. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
uhh :( én eleinte 6hetente menstruáltam,mára 2havonta, nődokinál UH-t csinált, cisztákat találtunk, azóta rohamos nött a pattanásaim száma és hullik nagyon a hajam :( kisebb sokott kaptam mikor kérdezte, hogy szeretnék-e gyereket,mert akkor huzzak bele...bár ő a fogamzásgátlót nem javasolta.. a történetedet olvasva egyre biztosabb vagyok abban, hogy nem csak gyanú van, hanem betegség is. minden esetre köszönöm a gyors választ!
2013. máj. 12. 22:26
 3/9 anonim ***** válasza:
Szerintem kérj nődokitól hormon vizsgálatot.
2013. máj. 12. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
rendben,köszönöm.
2013. máj. 12. 22:32
 5/9 anonim ***** válasza:
Szia, nem gyógyszeres megoldás, de az Aviva torna is nagyon sokat tud segíteni, nem tudom hallottál-e már róla. Ha nem, keress rá, rengeteg nőnek segít és PCOS-re kimondottan jó. Otthon is lehet csinálni, egyszeri alkalommal meg lehet tanulni a mozdulatokat és aztán ingyen mozogni otthon.
2013. máj. 13. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
még nem hallottam róla, de akkor utánna járok.köszönöm a tippet!
2013. máj. 13. 12:34
 7/9 anonim válasza:

szia

nem akarlak elkeseríteni de valószinű hogy pcos vagy.csak negatív dolgokat tudok én is irni.15 éve várunk gyerekre de a pcos miatt semmi.az alapbetegsége az inzulinrezisztencia ami cisztákat is okoz.én most ott tartok hogy volt hormon stimulálásom ami drasztikus volt és sikertelen.első válaszoló stimu elég rizikós nekem száz ezrek mentek rá és 3 kezelés után benyögték hogy sorry nem reagálok és több cisztám lett.aztán mivel nem lettem kezelve soha mert az össze doki akinél jártam nem vett komolyan,mára már kettes tipusu diabéteszem van.nem ijesztgetni akarlak mert mindenki szervezete más de én már 15 éve vágyom gyerekre és már csak vágy marad emiatt az alattomos betegség és az orvosok hanyagsága miatt:(

2013. máj. 14. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
43%
Mellettem kolléganőmnek 1 éve derült ki h PCOS-e van, 15 éves kora óta szed fogamzásgátlót és annyit tud az egész betegségéről, hogy majd ha gyereket akar, akkor kell kapnia valamilyen hormont, hogy legyen peteérése. Úgy fel tudom húzni magam rajta, hogy lehet valaki ilyen sötét. 30 éves ráadásul, nem is fiatal, ha néha napján kihagy 1 darab szem antibébit, reszket h nehogy terhes legyen és úristen, mert "ő még nem akar gyereket" - szerintem akinek ennyi esze van, ennyire nem képes utána járni a saját bajának, az sz@rjon sünt. Neki néha antibébi mellett se jön már meg, próbáltam mondogatni neki, hogy én váltanék orvost, mert nem elnyomnám antibébivel a testem, hanem abbahagynám és elkezdeném kezelni a bajt, nem pedig elkendőzni. Idióta emberek vannak.. sajnálom h nektek is PCOS-etek van.. :(
2013. máj. 14. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
az orvos nekem is csak annyit mondott, hogy hagyjam abba az antibébit de ráérek akkor kezdeni vele valamit, ha gyereket akarok :S de mivel jelenleg 22vagyok és egyetemista még a gondolat is távol áll tőlem =S
2013. máj. 14. 16:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!