Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » A nőgyógyász azt mondta, hogy...

A nőgyógyász azt mondta, hogy tele van a hónom alja kis mirigycsomókkal, és a fogamzásgátló miatt vannak. Ha abbahagyom a tabletta szedést eltűnnek majd? Vagy ez mennyire veszélyes, el is rákosodhat? VALAKI HASONLÓ HELYZETBEN?

Figyelt kérdés
2013. máj. 19. 11:44
 1/5 anonim ***** válasza:
35%

Hormon tartalmú gyógyszert szedtél. Pontosan mit vártál ettől? Örök egészséget..?


Nem fog elrákosodni.. de egészséges ember ne gyógyszerezze magát, ez beteges viselkedésforma, akármennyire 'egyszerű' vagy 'elfogadott' is.

2013. máj. 19. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Így van ...teljesen igazad van. Nem is tudom mért nem tettem le előbb a tablettát.


És eltűnnek ezek a csomók , vagy megmaradnak ??

2013. máj. 19. 12:42
 3/5 anonim ***** válasza:

Nem a nyirokcsomók vannak megnagyobbodva a hónaljadban?

Mert azt pedig okozhatja a nem megfelelő szőrtelenítés miatt bekövetkezett szőrtüszőgyulladás. Ugyanis ilyenkor oda kórokozók tudnak bekerülni és ettől megnagyobbodnak a nyirokcsomók. Egy antibiotikumos kezeléssel el is múlik.

De nekem voltak nyirokcsomó duzzanatok a hónaljamban és nekem meg orvos ezt mondta. Kaptam gyógyszert és el is múlott. Azóta kozmetikussal konzultáltam, megmutatta a megfelelő szőrtelenítést és többet se jött elő.


De nyilván orvos az orvos, ha ő azt mondta, hogy a gyógyszertől, akkor hagyd abba a tabletta szedését. És majd csak helyrerázódik a hormonháztartásod.

2013. máj. 19. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Anyukám azért nem kaphatott hormonpótlást műtétje után, mert a mellében puskagolyó méretű csomók lettek tőle. Abbahagyta és a csomók is visszahúzódtak. Ha biztosan az antibébitől van, akkor vissza kellene húzódniuk, ha abbahagyod a szedését. De én még nem hallottam ilyenről egyébként, hogy antibébitől hónaljban mirigycsomók nőttek volna, bár megtörténhet.
2013. jún. 11. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Hagyd abba
2018. okt. 28. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!