Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mennyire biztos, hogy tamponha...

Mennyire biztos, hogy tamponhasználatkor nem folyik ki a vér?

Figyelt kérdés

Ja és lenne egy másik kérdésem:

ha szűz vagyok csak minit használhatok?



2013. jún. 9. 20:13
 1/5 anonim ***** válasza:
36%

Teljesen biztos, ugyanis a tampon alapból elzárja az utat - és amikor megszívja magát vérrel, akkor még nagyobb lesz, tehát esélye sincs a vérnek kifolyni. Kivéve, ha 10 órákat bent hagyod :)


Igen, esélyes, hogy szűzként csak a mini fog felmenni - de ha szeretnéd, és gondolod, hogy a vérzésed olyan erős, ésm megköveteli, megpróbálhatod feltenni a normált is - de csal amikor erős vérzésed van, mert száraz hüvelybe feltenni egy kín lenne.


Én nem vagyok szűz, de a menstruáció utolsó 1-2 napjában már csak betét használok, a tampont hanyagolom, mert nem telik meg annyira, hogy könnyű legyen kivenni..

Hajrá!:)


19/L

2013. jún. 9. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszod:)Amugy a minit gyakrabban kell cserélni,ugye?
2013. jún. 9. 20:35
 3/5 anonim ***** válasza:

Az első válaszoló butaságot beszél.( 19 évesen már lehetne ennyi ismerete a menstruációról, tamponhasználatról) A tampon nem úgy működik, mint egy dugó. Ha megtelik vérrel, akkor átereszti. Nem kell hozzá 10 óra, függ a vérzés erősségétől, a tampont minőségétől és méretétől.

Tehát tamponhasználatkor is kifolyhat a vér, ezért ajánlják annak, aki nagyon erősen menstruál, hogy ha nem tud elég gyakran tampont cserélni, akkor használjon betétet is a biztonság kedvéért.


Ha szűz vagy, akkor először mini tampont használj, ha ezt gond nélkül fel tudod tenni, akkor próbálkozhatsz nagyobb mérettel is. Minden nőnek más a testi felépítése, van aki szűzen egyáltalán nem tud használni tampont, van akinek annyira rugalmas a szűzhártyája, hogy a nagyobb mérttel sincs problémája. Ezt neked kell kitapasztalnod.

2013. jún. 10. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Első vagyok.

Elég ismeretem van a menstruációról, drágám. Valóban, ha nagyon megtelik, akkor tud ereszteni a tampon, de az azért már elég extrém eset, és ha addig eljut az ember lánya, már valószínűleg lejjebb is csúszott a tampon picit, és azt érzi. Velem legalábbis így esett meg hasonló dolog.


Betétet pedig nem csak azért mondom, hogy tegyen, hanem mert ha olyan helyen érzi, hogy már nagyon teli a tamponja, ahol nem tudja kicserélni, akkor elég csak kivenni, és utána betéttel ellenni, amíg haza ér, vagy valami. (Fesztiválon ez életmentő)

2013. jún. 12. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Plusz, a kérdező gondolom általánosságban kérdezett rá, hogy mennyire áteresztős a tampon, nem kísérletezni szeretne a szélsőséges esetekkel.
2013. jún. 12. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!