Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Menstruáció bezavarhatott?...

Menstruáció bezavarhatott? Rossz citológia eredmény.

Figyelt kérdés
Citológia vizsgálatom eredményénél HPV gyanú jött ki. Néhány hónap múlva visszarendeltek kontrollra. A vizsgálat előtti nap volt az utolsó menzeszes napom. (Tudom, hogy nem volt jó az időzítés, de már nem akartam lemondani az időpontot. Így is 1 hónapot kellett várnom a vizsgálatra.) Lehetséges, hogy emiatt lett rossz az eredmény? Vagy nincs köze a két dolognak egymáshoz? Eléggé meg vagyok most ijedve...

2013. jún. 13. 10:57
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Mit jelent az, hogy rossz a citológiai eredmény? A HPV gyanút érted ez alatt? Ugyanis a HPV gyanú és a citológiai eredmény két teljesen különböző dolog.(Lehetsz úgy is HPV gyanús, hogy teljesen jó a citológiád)
2013. jún. 13. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Citológiai vizsgálat eredményére írták, hogy HPV gyanú.
2013. jún. 13. 11:52
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

A HPV gyanú önmagában csak annyit jelent, hogy a HPV valószínűleg jelen van a szervezetedben (ugyanúgy, mint a lakosság kb 80-90%-ában)

Ez még nem jelenti azt, hogy rákos vagy vagy az leszel, a HPV-nek is vannak alacsony és magasabb rizikójú törzsei. Ilyen esetekben általában HPV tipizálást szoktak végezni, ahol megállapítják, hogy milyen vírustörzset találtak és ettől teszik függővé, hogy a továbbiakban milyen gyakran kell szűrésre járni. Önmagában a HPV gyanú vagy akár a fertőzöttség nem jelent semmilyen problémát.

Egyébként citológiai vizsgálaton a P-s beosztást szokták használni az esetleges elváltozások osztályozására:


P0 – Ismétlés szükséges, mert valamilyen okból nem lehet korrekt leletet adni, pl. kevés sejt miatt


P1 – Negatív lelet. Évente javasolt a szűrés. Ismert HPV esetén félévente szűrés.


P2 – Alapvetően nem kóros lelet. De: A normál sejteken kívül HPV vírus által károsított sejtek, fehérvérsejtek, baktériumok vagy gomba is előfordulhat ezen kenetekben. HPV gyanú esetén a HPV kimutatása (HPV tipizálás) javasolt! Egyéb esetben kezelés csak panaszok esetén szükséges. Évente javasolt a szűrés. Ismert HPV esetén félévente szűrés.


P3 – Kóros lelet. A vizsgálat ismétlése javasolt, emellett HPV szűrés is indokolt. Egy P3-as lelet még önmagában nem indokol műtétet, de szoros megfigyelést és kontrollt igen! Amennyiben az eltérés ismételten fennáll, vagy egyéb kóros eltérés is igazolódik műtét jön szóba.


P4 – Kóros lelet. Kontroll vizsgálat és HPV szűrés indokolt. Konizációs műtét szükséges!


P5 – Egyértelmű méhnyakrákos sejtek a kenetben! Műtét szükséges!

2013. jún. 13. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Egész pontosan a lelet P2-es lett és megjegyzésbe írták a HPV gyanút.
2013. jún. 13. 13:23
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
A P2 teljesen normális lelet. Nem áll fenn rák gyanúja sem. Ne aggódj miatta.
2013. jún. 13. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Az eredményed jó és talán van hpvd. Menj vissza félév múlva, akkor megint csinálnak rákszűrést. Ha abban is lesz hpv gyanú, akkor valószínűleg csinálni fog a doki egy hpv tesztet. Ezt nem támogatja a tb, 5 ezer forint körül van az ára. A rákszűrés nem tudja kimutatni a hpvt, lehet hogy félév múlva nem is lesz már gyanú sem. Ha van is hpvd, akkor is pontosan meg tudják mondani h milyen kockázatú hpvd van és ajánl a doki egy kezelést. Amúgy a Menstruációdhoz tényleg semmi köze. Le se vette volna a doki a rákszűrést, ha úgy látta volna h hamis eredményt ad mert még túlságosan vérzel. Nekem volt magas kockázatú hpvm, én direkt kértem tesztet a dokimtól rákszűréssel egyszerre. Visszajött a p2-es normális rákszűrés, hpv gyanú sem volt a leleten, pedig a hpv teszt pozitív lett. Szóval nem mindig van valami még ha rosszat is írnak egy eredményre és úgy is lehet hpvd, hogy meg sem említik a rákszűrésben.
2013. jún. 13. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Sziasztok!

Szerintem a menstruáció nem okozhat hpv gyanút, de az tény, hogy a két menstruáció közötti időben levett minta a legbiztosabb.

Ne ijedezz, hanem vitaminozd magad és csináld amit a doki mond.

Viszont nekem van egy kérdésem, bocsi nem hozzád. hátha valaki tud segíteni nekem is.

p2 negatív lelet mellett (nincs odaírva mellé hogy hpv gyanú) a pénzért vett hpv teszt pozitív, de nem azonosított fajta. hpv/na. szerintetek ilyenkor mi van? hogy lehet hogy a rákszűrés szerint nincs hpv jelenlét?

2013. jún. 21. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Nekem is negatív rákszűrésem volt, amikor az azzal egyidőben levett hpv teszt pedig magas kockázatú hpv-t mutatott ki. Az én orvosom magyarázata szerint ez azért van, mert a bevett rákszűrési rutin nem tudja kimutatni a hpv-t, néha igen, de az a jobbik eset. Azzal már én sem tudom mi van, amikor nem ismert típust találnak.. de az immunerősítés így is mehet, főleg ha a rákszűrésnek pedig jó az eredménye, nem kell annyira aggódni.
2013. jún. 21. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi hozzászólásokat! Reagálva ezekre: hogyan erősítsem az immunrendszeremet? Egyek sok gyümölcsöt, zöldséget meg szedjek vitamint? Bocsi, tudom, hogy hülye a kérdés. Csak szeretnék mindent megtenni az egészségemért.
2013. jún. 21. 15:58
 10/13 anonim ***** válasza:
8as vagyok, az én dokim homeopátiát ajánlott, ha hiszek benne, illetve grépfrútmagcseppet. Az utóbbi nagyon erős vírus- és baktériumölő hatású, én a hpv miatt találtam rá, de azóta is szedjük, influenza időszakban is szuper, alig vagyunk betegek.
2013. jún. 22. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!