Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Az escpalle tabletta bevétele...

Az escpalle tabletta bevétele után 6 nappal szerintetek jeletnkezhet hányás, és hasmenés mellékhatásként (előtte semmi bajom nem volt) vagy ez a terhesség jele?

Figyelt kérdés
Egy hete, a 15. napomon volt a baleset, bár pharmetex krémmel védekeztünk. Van ovulációs mikroszkópom, ami az eset reggelén nem jelzett semmit, este viszont igen... 32 óra múlva tudtam bevenni az Escapelle-t. Utána semmi bajon nem volt (pár pattanás csak), kicsi alhasi szurkáló érzést leszámítva. De ma reggel a gyógyszerbevételt követő 6. napon hánytam, és hasmenésem is volt. Szerintetek ez terhességre utalhat? Ma van amúgy a ciklusom 22. napja. Köszi előre is!

2013. júl. 4. 19:11
 1/4 anonim ***** válasza:
az Escapelle levonorgesztrelt tartalmaz, ami hasonló a petefészekben termelődő sárgatest-hormonhoz, létrejövő terhességek 84%-át lehet megakadályozni vele 72 órán belül, de nem mindig hatásos!!! viszont ha az aktust követő 12 órán belül veszed be, nagyobb az esélye hogy kifejti hatását (ez nagymértékben függ a szervezetedtől is!). Működési mechanikája az lenne, hogy meggátolja a petesejt kiszabadulását és hogy gátolja azt hogy a spermiumok megtermékenyíthessék a már kiszabadult petesejtet. namármost te 32 órával később vetted be, lehet hogy mikor bekerült a spermium még, nem volt kiszabadult érett petesejted, de ugyebár a spermium 5-7 napon át termékeny marad, reggel nem, de este már jelzett a mikroszkópod tehát volt peteérésed, és amint írtam a spermium 5-7 napig életképes, tehát ott a hiba!! ettől kezdve az escapelle már hatástalan, mivel nem a terhesség megszakítására (megtermékenyült állapot) van kifejlesztve, hanem a megtermékenyítés blokkolására, lényegében már felesleges beszedni (ha jól értelmezem, te 6.-ik napja szeded az escapelle-t). ha egy menstruációs ciklusban többször is használod a gyógyszert, a hatása legyengül valamint nagy valószinüséggel felboritja a ciklusodat (vérzést), mivel nem a fogamzásgátlók elvén működő készitmény! mellékhatásai: alhasi fájdalom, émelygés, rendkivüli vérzés, fáradság, fejfájás- ebből következik hogy a hányinger és hasmenés már mást jelent. Ha összejött a megtermékenyülés, a petesejt ennyi idő elteltével már rég beágyazódott, és elkezdte a HCG-t termelni, és megjelent a vizeletben is, ezt a hormont mutatja ki a tehességi teszt. menj el e patikába és vegyél egy tesztet, bár én 95%-ra mondom hogy összejött a baba! egyébként hány éves vagy? majd ird meg hogy mit mutatott a teszt. egy orvostanhallgató (23F)
2013. júl. 5. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
a rosszullétem utáni napon megjött a menstruációm. Bár sötétebb a színe, de darabos, és közepes mennyiségűnek mondanám. Nekem amúgy sem szokott mostanában túl erős lenni. És azóta sem éreztem magam rosszul, csak akkor reggel. A terhességi tesztet a rosszullétem utáni napon reggel végeztem el (vagyis amikor megjött, csak reggel akkor még nem tudtam, hogy meg fog jönni), és negatív lett. Szerinted így is lehet, hogy terhes vagyok? 26 éves vagyok amúgy.
2013. júl. 6. 14:24
 3/4 A kérdező kommentje:
ja és azt félreértetted, nem 6 napja szedem egyfolytában az escapelle-t, egyet vettem be, csak a bevételét követő 6. napon lettem rosszul, és a betegtájékoztatójában hányás, és hasmenés fel vannak mellékhatásként sorolva, csak nekem az volt fura, hogy miután bevettem a gyógyszert napokig semmi bajom sem volt.
2013. júl. 6. 14:49
 4/4 anonim ***** válasza:
9-13 nap kell hogy a teszt mutasson valamit, ami hiteles is, amig a HCG nem jelenik meg a vizeletbe, addig nem tud mit kimutatni. Hányás a bevételt követő 3 órában jelentkezhet, de hasmenés az nem velejáró.
2013. júl. 7. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!