Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Antibiotikumtól kezeléstől...

Antibiotikumtól kezeléstől kaptam egy hüvelygombát. Van itthon betadin kúpom, használhatom rá vagy vegyek inkább canestent?

Figyelt kérdés
Sok joghurt evés tényleg segít helyreállítani a hüvelyflórát?
2013. júl. 11. 21:36
 1/5 anonim ***** válasza:
a canesten csak a candida ellen jó, a betadin, az szélesebb spektrumú. amikor nekem volt gombám és nem tudtam elmenni orvoshoz(hétvége volt) akkor betadinnal kezeltem magam. utána elmentem dokihoz is, mert nem akart múlni, és kihozta a vizsgálat a candidát. holnap még el tudsz menni orvoshoz is, de eredmény csak hétfőre lenne legkorábban. addig is a betadinnal jobban járnál.
2013. júl. 11. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

A Betadine kúp jó a gombára és a baktériumokra. Viszont a szájon át szedett antibiotikum biztos kiölte a normál hüvely flórát is. A kúp használata után használj valamilyen hüvely flóra visszaállító kezelést.

Nekem a fogam miatt / műtötték is sajnos/ kellett szednem Dalacint, na az is mindent vitt amit lehetett.

Én vettem gyógyszertári tejsavat, délután irrigáltam vele, este lefekvés előtt pedig Vagilact kúpot tettem fel.

Ez nekem így nagyon bevált.

2013. júl. 11. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat.
2013. júl. 11. 22:18
 4/5 anonim ***** válasza:
Yoghurtba áztasd a tampont és tedd fel.
2013. júl. 12. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
2. válaszolóval teljesen egyetértek és a yoghurtos tampon is használhat.
2013. júl. 12. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!