Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Nagyon féltem egy lány barátom...

Nagyon féltem egy lány barátomat! Szerintem túlzásba viszi, milyen következményei lehetnek?

Figyelt kérdés

Ez a lány 15 éves, aki napi 90-120 percet tornázik..minden nap és már vékony, lefogyott sőt kezd izmosodni..de nem viszi ezt túlzásba szerintetek?

Az evésre is oda figyel, nem koplal csak mindenből kicsit kevesebbet eszik.

Milyen következményei lehetnek a mindennapi tornázásnak?

Izületei tönkre mehetnek nem?

Mit tudnék neki mondani, hogy egy héten iktasson be 1-2 pihenőnapot?

Nem elriasztani akarom a tornától, hanem csak szimplán a következményei érdekelnének.


2013. júl. 19. 12:10
 1/6 anonim ***** válasza:
Hány centi és hány kiló a lány?
2013. júl. 19. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

160-170 között, 50-55 kg.

Pontosan nem tudom, de azt tudom, hogy én 180 cm vagyok és egy fél fejjel kisebb..

2013. júl. 19. 12:23
 3/6 anonim ***** válasza:
Első vagyok. Akkor ez nem vészes, de ha kevés a testzsírja, akkor nem fog menstruálni.
2013. júl. 19. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
?? Miért?
2013. júl. 19. 13:49
 5/6 anonim ***** válasza:
Megint az első vagyok. A menstruációhoz zsírra van szükség.
2013. júl. 19. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Minden második nap elég lenne edzeni. A "pihenőnapon" feldolgozza a szervezet a munkát, ekkor fejlődnek tőle az izmok. Minden túlzás felesleges. Talán van valami lelki baja? Elégedetlen önmagával?

Talán azzal segíthetnéd, hogy lelki és szellemi fejlődésének fontosságát is figyelmébe ajánlanád. És persze leginkább dicsérd, értékeld testi fejlődését. Jól fog esni neki.

2017. máj. 29. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!