Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Szerintetek mi lehet a probléma?

Szerintetek mi lehet a probléma?

Figyelt kérdés

19 éves vagyok. Először 13 éves koromban jött meg a menstruációm és azóta is rendszertelen (volt, hogy egész nyáron elmaradt, mostanában 1 vagy 2 havonta jön meg), és a görcsöket gyógyszerek is alig csillapítják (has mellett mindig érzem a combjaimban is). Édesanyám szerint nem kell aggódnom, lehet csak szülésnél áll be.

Sajnos emellett van túlsúlyom is (amit az elmúlt években sikerült lejjebb vinnem).

Lehet a túlsúly oka? És a túlsúly okozhat erőteljes férfias szőrzetet? (arcon szakáll és bajusz; állon; karokon; combon és lábszáron; hason; mellkason). Nőgyógyásznál nem voltam még, mert félek attól, hogy hormonokat írna fel és az még inkább rontana a súlyomon és nagyon szégyellem a szőrt is.

Előre is köszönöm a válaszokat.



#menstruáció #túlsúly #férfias szőrzet
2013. júl. 20. 00:28
 1/8 anonim ***** válasza:
Nem is nőgyógyászhoz kéne menned, hanem endokrinológushoz.
2013. júl. 20. 06:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
A túlsúlyod nem okoz szőrzeterősödést.De PCOS miatt lehet rendszertelen a vérzésed, erős a szőrzeted és a túlsúlyodat is magyarázza. Első körben menj el a háziorvosodhoz és mond el neki ezeket. Valóban endokrinológiára tartozik a bajod,de oda csak beutalóval mehetsz.
2013. júl. 20. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
PCOS-d van valószínűleg, nekem is az van sajnos L/19
2013. júl. 20. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Utána olvastam és nagyon nem hangzik jól :S Kedves utolsó neked írtak fel gyógyszert? És ha igen használ/használt?
2013. júl. 24. 07:41
 5/8 anonim ***** válasza:
Meforalt szedek de egyenlő a nullával :/
2013. júl. 28. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
uhhhh :S Mióta szeded? Úgy olvastam hónapokig is eltelik mire a gyógyszerek hatnak :S
2013. júl. 28. 18:43
 7/8 anonim ***** válasza:
fél éve kb
2013. júl. 29. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Igazság szerint a PCOS a mai tudásunkkal gyógyíthatatlan. A PCOS egy tünetegyüttes(több tünettel együtt járó) betegség,amit a nőknél több férfihormon termelődése okoz. Ezek közül egyik tünet a policystás ovarium,másik az inzulinrezisztencia,amik nem feltétlenül jelennek meg együtt mindenkinél. A metforminok az inzulinrezisztencia gyógyszerei,ebből következik,h nem mindenki kap ilyen kezelést,csak azok,akiknél PCOS-nél megjelenik az inzulinrezisztencia is. Akiknél nem,ők nem kapnak ilyen készítményt. Másik kezelési módok hormonok adása,a vérzészavarok kivédésére, és klomefin(Clostilbegyt)adása. Az összes kezelésnek az a célja,h a kialakult tüneteket kezelje és több hónap,akár fél év is kell a hatásuk kialakulásához. Valamint sok beteg gyógyul meg gyógyszerek nélkül egyszerűen,attól,h lefogynak.
2013. júl. 29. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!